Leonart Daytona 125 – opinie, recenzje

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Leonart Daytona 125 – opinie, recenzje

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Morphi222 Morphi222 4 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Morphi222
    Morphi222
    Użytkownik

Zainteresowałem się modelem motocyklu leonart daytona 125, który jest chyba największy w swojej klasie i nie wygląda się na nim jak na typowym chinolu.

Jestem pod wrażeniem tego mało pojemnościowego cykacza, wszedłem na youtuba i obejrzałem parę recenzji zagranicznych tego motocykla i są bardzo przychylne i jak na pojemność 125 dźwięk z rury wydobywa się bardzo miły. Podobno jest w nim silnik piaggio 6 biegowy. Ogólnie mi się motocykl podoba, a wy jakie macie wrażenie? Może ktoś miał styczność z nim w realu?

Firmy leonart daytona wogóle nie znam, jak z jakością ich maszyn bywa?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Już kiedyś tu o tym modelu gadaliśmy. Czy to przypadkiem nie ^chinol z Hiszpanii^, hiszpański odpowiednik Junaka M16? W tabelkach z parametrami czasem są powpisywane bzdury, silniki wyglądają faktycznie inaczej, ale reszta ^budy^ to dość wierna kopia. Może i na rynek hiszpański wsadzono do tego lepszy silnik (pewnie również tłuczony w Chinlandii, tyle że ostemplowany przez Piaggio), ale czy za to warto dopłacać prawie 4 tysie (w przypdaku nowego)…? Hmmm… Przejdź się do Junaka i sprawdź jak ci leży M16.
    https://www.facebook.com/moto125ccm/posts/1065259603499773

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

otóż to araszu widzę że się uczysz odróżniać chinola od chinola który udaje markowy a jest sporo droższy,najlepszym przykładem jest peugeot v click i coliber 50:)

Morphi222
    Użytkownik

Arasz, wrazenia z jazdy junakiem czy leonartem beda bardzo podobne, ale jak sam zauważyłeś, leonart ma inny silnik i chyba nie nalezy rozpartywać to z punktu widzenia przejechania się, bo odczucia z jazdy będą podobne, a właśnie skupić się na trwalości samego silnika, gdzie w leonarcie jest pewnie o połowe lepiej w tym względzie.

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Nie jest wykluczone… że masz rację… w końcu najważniejsze są wrażenia… to za nie ludzie często przepłacają ciężkie pieniądze…
    Z drugiej strony, to pewnie za te ekstra 4k mógłbyś kupić co najmniej dwa dodatkowe nowe silniki… W trwałość leonartowego dwukrotnie większą od standardowego chinolskiego też niespecjalnie wierzę…
    No, ale może sprawdź na sobie, przetestuj i… koniecznie o tym napisz… ;)))

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Rysio powinien w tym momencie tu wrzucić, ile razy można naprawić chinola za 4.000pln 🙂
    W sumie, to może być dożywotnia gwarancja :-)))

Zdjęcie profilowe Rysio_Misio
    Rysio_Misio
    Użytkownik

Mój… Łysy Panie, a nie pomyliłeś ty OBI czasem niejakiego Ryszarda Ciemiężyciela z zacnym Grzegorzem Złotorękim? Hmm?
    >
    Za cztery tysie z małym kocim ogonkiem, to ja zaniedługo, a tuż po sezonie, kombinuję sobie wyrwać jakiegoś chinolskiego skutera w wykonie GY6-125. Sztukę nówkę i obowiązkowo z nowymi plastikami (koniecznie chińskimi) i nie macanego jeszcze nigdzie żadnym… kluczem francuskim. 😉
    >>
    Wiedzę z zakresu obsługi chińskich GY6 już mam, potrzebny mi tylko… kolejny nowy chińczyk. Do dogadzania takiemu bez żadnego umiaru i do zagłaskania nawet na śmierć. 😛
    ^^^
    A w tym temacie przewodnim zawsze można sobie coś powęszyć (wyszukiwanie obrazem, etc.), bo to, że… dany pojazd został stworzony własnoręcznie w Barcelonie powiewa mi jeszcze większym nalotem patyny niż odrodzona i nadal jakże legendarna, a jedyna słuszna marka na naszym rodzimym rynku sprzedaży. Kolejnych chińskich jednośladów. 😛
    >
    http://leonartmotors.pl/daytona_125/
    >>
    Temat nawet ciekawy, możemy podyskutować. Jak zwykle o samych konkretach. 😉
    I co na to wszystko… Johnny Pag?

„Trzymaj swoje szczęście za włosy, dopóki samo nie wyłysieje.”
    Morphi222
    Użytkownik

Druid, dwukrotnie większą trwałość silnika można nie wierzyć, ale silnik od piaggio powinien wiecej reprezentować niz junaka? po co kupować coś co będzie trzeba naprawiac po 5 tys km i sie denerwować. Teoretycznie w leonarcie powinno byc przynajmniej 60% mniej awarii samego silnika, a takze konstrukcji, która nie wiem, moze jest składana w Hiszpanii? Kolega wyże wspomniał, ze na oficalnej stronie leonarta jest napisane ,ze skaldają go w Barcelonie, wiec może niektórzy sieją ferment na temat składania tego motocykla?

Najelpiej jakby kogoś zapytać kto mial styczność z leonartem

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

No, tak by było najlepiej… ale zapewne nie ma ich wielu…
    Teoretycznie człowiek kupuje coś drożej i oczekuje, że to będzie praktycznie bezawaryjne… no i tu rozczarowania najbardziej bolą… Moja Apka póki co jest bezawaryjna, ale niektórym kolegom na naszym forum już Apki nieco nawywijały… Araszu też miał świeże przeżycia ze swoim Hyosungiem… Trzeba się z tym niestety liczyć…
    4K to w sumie sporo kasy… Jak napisał Złotoręki, obleci na nowy skuter… Jeżeli nie ma to dla Ciebie większego znaczenia, to… testuj… Będziesz miał oryginalnego chińczyka z Chinatown w Barcelonie… 😀
    A na poważnie, to ciekawe co oni rozumieją przez ^składanie w Barcelonie^… w sumie Junaki też są ^składane^ w Polsce… ;)))

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Morphi222 z tą teoria to nie przesadzaj bo arasz kupił hyosunga nie chiny za 14k i po tygodniu zaciął się rozrusznik i opony ma ch.ja warte więc to potwierdza tylko moją teorie że może i ma on silnik Piaggio z piątego sortu bo jak by był to moto firmowany logo piaggio to mozna by jeszcze dopłacić różnicę a tak to rozumiem to tak samo jak w przy dopisku przy chinolu cyt;’technologia hondy’

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie