Lekki wyciek oleju, czy jest się czym martwić?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Lekki wyciek oleju, czy jest się czym martwić?

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Skuter Garage Skuter Garage 1 tygodni temu.

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Jakiej długości masz ten klucz? Bo za długi też pewnie nke może być żeby wszędzie go wsadzić, chciał bym kupić jeden do,, wszystkiego” i czy na coś zwrócić uwagę kupując taki klucz? Po za odpowiednim momentem.

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Kupiłem pierwszy lepszy z Allegro z odpowiednim momentem. Klucz ma jakieś 30cm długości. Jedyna ważna rzecz to właśnie zakres momentu który można ustawić. Ważne żeby był od 0 w górę, co najmniej do 30Nm.

Zipp Salmo: przebieg 56442km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km.
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Zrobiłem zdjęcie tego wycieku, a dzisiaj ktoś mi mówił że jak jest wyciek z pod uszczelki pod głowicą to są uszkodzone pierścienie, czy to prawda? Nie wiem dokładnie z którego miejsca jest przeciek, ale od strony kolektora wydechowego, wydaje się być ok, bardziej jak by ta środkowa cześć, kropla oleju jest właśnie na centralnej części, są też miejsca na uszczelce, gdzie wyszło coś gumowatego, na zdjeciu widać dwa takie miejsca, koloru ala żółty, co to takiego?

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 miesiące, 1 tygodni temu przez Zdjęcie profilowe ixion ixion.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 miesiące, 1 tygodni temu przez Zdjęcie profilowe ixion ixion.

Czytaj
    REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Można by było ten wyciek póki co, powstrzymać nanosząc sylikon wysokotemperaturowy?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie sądze żebyś to zatrzymał kitując to z wierzchu silikonem

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

A jeśli ten sylikon by zatamował wyciek to czy ten olej by się tam gdzieś zbierał i mogło by się coś wydarzyć?

Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Skuter mam już rozkrecony, dostęp do silnika, będę wymieniał uszczelke ale co mogło być przyczyną tego wycieku? Znajomy mówi że to mogą być pierścienie, ja nie mam kompletnie pojęcia i teraz wymienię tylko uszczelke, złożę wszystko do kupy założę owiewki a to będzie ciekło dalej i ciężko mi sobie wyobrazić że będę musiał znowu rozkrecac wszystko i ponosić koszty kolejnej uszczelki itd, komplet samych uszczelek to 180zł i chciał bym to zrobić raz a dobrze.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

problemem wycieku spod głowicy najcześciej jest uszczelka pod głowicą albo pod deklem zaworów – zależy skąd cieknie.
    Jak spod głowicy to jakos sie olej do cylindra musi dostać – albo przez pierścienie albo przez uszczelniacze zaworów.
    Ale jak tylko pod dekielka od zaworów to po prostu uszczelka tego dekielka

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

A po tym filmie nke jesteś w stanie tego określić? Bo cieknie od spodu z tej pierwszej uszczelki od strony głowicy? Jak sprawdzić czy to od dekielka? Dopiero po zdjęciu głowicy?

Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

A po tym filmie nke jesteś w stanie tego określić? Bo cieknie od spodu z tej pierwszej uszczelki od strony głowicy. Jak sprawdzić czy to od dekielka? Dopiero po zdjęciu głowicy?

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie