leike lk50gy-2 drgania na wolnych obrotach po zmianie paliwa.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis leike lk50gy-2 drgania na wolnych obrotach po zmianie paliwa.

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Sertive Sertive 6 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Sertive
    Sertive
    Użytkownik

Witam Wszystkich.
    Mam problem z moim leike lk50gy-2/ Kingway Fennari.
    Poprzedni właściciel cały czas jeździł na 98. Z takim też paliwem (pełnym bakiem) go kupiłem i wszystko pięknie działało. Pomyślałem, że przeskoczę na 95 bo to i taniej i jakieś specjalnej różnicy w osiągach nie będzie i nagle skuterem dostał jakiś drgawek na wolnych obrotach. Trzęsie nim jak traktorem. Po dodaniu gazu drgania ustają. Vmax bez zmian. Ubytku mocy też nie czuję. Dodam, że na wolnych obrotach coś dzwoni ale tylko gdy silnik się rozgrzeje i tylko jednocześnie z drganiami. (Zimny silnik po odpaleniu nie „dzwoni” i nie ma drgań )Piszczy mi też sprzęgło podczas ruszania ale to chyba nie ma wpływu na powyższy problem.

Zdjęcie profilowe Im_Jurek
    Im_Jurek
    Użytkownik

te skutery tak mają – sprzęgło jest zużyte i trzeba wymienić

A z paliwem też tak jest – najwyżej przy wymianie sprzęgła załóż mocniejsze sprężynki i podnieś trochę obroty na gaźniku – będzie kulturalniej chodził

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Sertive
    Sertive
    Użytkownik

Wymiana sprzęgła jest oczywista ale dlaczego tak zareagował na zmianę paliwa ?
    Obrotów już raczej nie mogę podkręcić po obecnie mam ok 2000. Jak dam więcej to nie ustoję w miejscu 😛

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie