Legalna rejestracja motocykla 125 na motorower

chciałbym kupić motocykl 125 z powodu wyglądu lecz nie pozwalają mi na to uprawnienia czy jest możliwość legalnej rejestracji lub wymiany silnika na 50? Czytałem wiele postów na ten temat lecz nigdzie nie było o tym informacji. Chciałbym jeździć legalną zablokowaną 50 z wbitym w dokumentach modelem rocznikiem itp. Koszt nie jest problemem.

motocykl 125 nie może być zarejestrowany na 50 ponieważ ma 125. Co w zasadzie kończy temat.
Nie da się tego zrobić legalnie w żaden sposób. Tutaj nawet nie ma mowy o blokadach bo to inna kategoria pojazdów - do 50cm masz motorowery a powyżej masz motocykle. Jakiś diagnosta i rzeczoznawca by ci musiał podbić zmiane homologacji pojazdu.
A na samym końcu zostaje bezsens wpakowania w z natury cięższą rame od 125 zdechłego silniczka 50 - pomijając już kwestie mocowań czy instalacji elektrycznej. Technicznie to sie da - mając spawarke dopasujesz wszystko. Tylko to bez sensu. I w każdym przypadku nielegal.

A o jakim motocyklu myślałes i o jakim silniku?

junak rx one lub honda varadero silnik 139fmb ewentualnie jak zrobić by pozostał 125 ale żeby w dowodzie było 50 mój znajomy ma cbr 125 a w dowodzie cbr 50

czyli ma lewe kwity. to jest zwykłe oszustwo.
Nie ma CBR w pojemności 50 i każdy kumaty gliniarz o tym wie. Z CBRkami bywało o tyle łatwo że Honda CBR 125 ma symbol JC50… no i może jakaś pani w Wydziale Komunikacji dawała się zakręcić że JC50 oznacza 50cm. Ale to raczej historia.
RX ONE oraz Varadero ważą po 170kg. Jak wsadzisz tam 139FMB to bedziesz jechał 20km/h i to tylko po płaskim. :smiley: o tym że ten silnik tam nie pasuje już nie wspominam.
W każdym razie to co sobie wymyśliłeś z wielu powodów możliwe nie jest.

ok dzięki za info