LED H4 HS1 zakupiony dzisiaj – jest mega!

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery LED H4 HS1 zakupiony dzisiaj – jest mega!

Ten temat zawiera 32 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ZOW ZOW 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 21 przez 30 (z 33 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Maks Rider
    Użytkownik

Widzę, że się dobrze znasz. A jakbym takie LED DRL zamontował https://bit.ly/2JVu7aB , to efekt lepszy by był? Oczywiście uruchamiane na włącznik, żeby nie używać ich na ulicy. Dużo pozytywnych opinii mają, pełno ludzi je kupuje, no i cena 60 zł za 2 szt.

LED DRL

Maks
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

@up, dołączam się do pytanka.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe Nortos Nortos.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe Nortos Nortos.
    Router Grande 50/90
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

DRL nie są po to żeby cokolwiek oświetlac tylko żeby było je widać
    i w motocyklu nie można mieć 3 lamp z przodu. a masz obowiązek jechac na mijania (co najmniej jedna lampa). poza tym to jest 60W poboru prądu STAŁEGO – skąd tyle weźmiesz żeby to zasilić?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!

Maks Rider
    Użytkownik

Mogę sobie zamontować, żeby oświetlać pola jak jeżdżę, a jeżeli nie będę ich używał na ulicy, to nikomu nic do tego, mogę mam prawo mieć zamontowane i nic mi nie zrobią jeżeli nie użyję ich na ulicy. Na las i pola są idealne. I to właśnie do oświetlenia.

Kolega ma zamontowane w Junaku 905 i jest bardzo zadowolony. Po to jest wyłącznik, żeby można było mieć 3 lampy z przodu, nie wolny ich tylko używać na drogach publicznych. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

1

2

Maks
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

mógłbym wrzucić drugi akumulator, mam akurat na zbyciu jeden + miałbym gdzie go włożyć, podłączyłbym kablami do pierwszego, cały czas i tak jest przeładowany – po powrocie z trasy ma 16~voltów a po 20 sekundach schodzi do 13~ więc myślę, że miałoby to jakiś sens, ogólnie to strasznie rzadko i tak bym je włączał, nie jeżdżę często w nocy, zazwyczaj późnymi wieczorami mi się zdarzy na bardzo mało ruchliwych drogach. pisałeś chyba, że nie można mieć 4 więc pomyślałem, że może bym ją ukrył gdzieś tutaj, jedną – asd
    jesteś pewien, że nie można mieć trzech? ewentualnie mógłbym wyjąć lewą BA20D i tam jakoś zamontować tego leda pod przycisk osobny, czyli większość czasu bym jeździł z jedną prawą – jest to legalne?

ogólnie to naprawdę jest to chyba jeden z bardziej możliwych sposobów na poprawienie świateł w mym skuterze więc jeżeli jest jakaś legalna opcja na to aby je zamontować to daj znać.

Router Grande 50/90

Maks Rider
    Użytkownik

Cyt: „DRL nie są po to żeby cokolwiek oświetlac tylko żeby było je widać” HAHA normalnie padłem. W życiu większej bzdury nie słyszałem. To równie dobrze możesz zamontować światła od choinki jak chcesz być widoczny.

Maks

Maks Rider
    Użytkownik

P.S. „Nie wolno mieć 3 lamp”. Fabrycznie mam ich 5 od nowości i to zgodnie z prawem 🙂 Także kolego „fachowcu od 10 lat” – mit obalony.

1

Maks
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

człowieku przestań sie zapowietrzać i pisać głupoty.
    1. DRL to jest Day Running Light – światła do jazdy dziennej – wiec siłą rzeczy w sytuacji kiedy jest JASNO. Służą bardziej do zaznaczenia pozycji samochodu na drodze niż efektywnego oświetlania czegokolwiek. Dlatego nie wymaga sie od nich zasięgu tylko odpowiedniej ICH widoczności.

2. Zaprzyjaźnij sie z kodeksem oraz warunkami technicznymi pojazdów i dowiedz sie co to jest w pojeździe „PUNKT ŚWIETLNY” (od razu ci podpowiem że nie jest to to samo co lampa lub klosz który widzisz lub dwie żarówki pod w jednej lampie to nie są „dwa punkty” – wbrew temu co sie WYDAJE na chłopski rozum).
    Doczytaj sie kiedy mają i mogą być włączane oraz jak mogą być montowane/rozstawiane kiedy jest ich więcej niż jeden.
    Inaczej szkoda czasu na głupie pyskówki z tobą.
    Dlatego nie można u nas mieć led barów i innych tego typu wynalazków bo jest problem z ilością świateł. ich rozmieszczeniem i ew. „dostępnością” w czasie jazdy – chyba że masz motocykl szerszy niż 1.3m.

Dochodzi jeszcze sprawa tego typu że jakiś producent połozył odpowiedniej instytucji kase na badania dopuszczające swoich lamp (ok. 9 tys zł netto od każdej żarówki w lampie) i otrzymał odpowiednie dopuszczenie. Wtedy nawet jakby tą lampe miał w różowe kwiatki i niebiskie słoniki to ma na nią kwit LEGALIZACYJNY a ty na swoje wynalazki NIE MASZ – i to wasze rozwiązania odróżnia. Jego 4 lampy są legalne a twoje nie.
    I 10 patroli cie puści a 11 sieknie ci dowód w majestacie prawa a „że kolega ma” nie jest tu żadnym argumentem.

Dokształć sie wstępnie zanim sie nwou zaczniesz sadzić (kliknij w obrazek):

Lightbary i halogeny w motocyklach – czy i kiedy dodatkowe oświetlenie jest zgodne z prawem?

a wiec to jak napisałem -kodeks i warunki techniczne pojazdów.

i to nie jest też tak że możesz sobie napierdolić lamp i miec je „wyłączone guziczkiem” na drodze publicznej i już jesteś w pożo. To tak samo jakbys miał niebieskiego koguta ale „wyłączonego guziczkiem” albo np antyradar ale „wyłączony guziczkiem”. Możesz sobie wyłączyć nawet dziewięcioma guziczkami i nic to nie da bo po prostu nie możesz ich mieć.
    Tutaj jest śmiesznie bo:
    – są lampy których nie możesz mieć.
    – ale jeżeli już je masz to muszą działać zgodnie z wymogami prawa
    – ale nawet jak działają to i tak nie możesz ich mieć wiec nie ma to znaczenia.
    Są nieliczne sprzęty wyposazone fabrycznie w HOMOLOGOWANE lampy przeciwmgłowe i/lub DRL (mój GTS, ze dwa modele BMW) ale to są na prawdę wyjątki. GTS ma nawet lampe homologowaną na xenon bo i w takiej wersji wychodziły.

Nie ma za co.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Maks Rider
    Użytkownik

Ty człowieku dalej nie potrafisz zrozumieć, że będę jeździł na tylko jednej głównej lampie dziennej, a 2 DRL będą wyłączone. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie rozumiesz po prostu, że jest takie coś jak wyłącznik i wiem, że nie mam prawa poruszać się z 3 światłami po drodze publicznej, ale za samo zamontowanie nikt mi nic nie zrobi, jeżeli ich nie będę używał. Chłopie pomyśl!

Maks
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

czyli jak zamontuję Lightbary przeciwmgłowe (typ B lub F3): to grozi mi tylko mandat, tak? orientujesz się jaka to jest kwota?

Router Grande 50/90
Oglądasz 10 postów - 21 przez 30 (z 33 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie