Ładowanie

Witam.
Pytanie.
Ładowanie bez świateł od 13,4v do nawet 16v przy wysokich obrotach.
A przy włączonych światłach 12,6 do max 12,8v przy wysokich obrotach,czyli brak ładowania.
Co to według was,iskrownik,regulator napięcia,akumulator czy zwarcie, przeciążenie instalacji elektrycznej po włączeniu świateł?
Zastanawiam się od czego zacząć.
Pozdrawiam.

Jeszcze przy okazji dopytam.
Czy wentylator magenta, wariatora jest niezbędny?
Pytam ponieważ skuter kupiłem używany i zauważyłem brak tego wentylatora.

od regulatora napięcia.

a ten wentylator to raczej jest niezbędny - choc oczywiście nie napisales co to za sprzet wiec nikt nic nie wie i ci informacji nie udzieli

Sprzęt to chińczyk. Jialing kuna 125.

Witam ponownie.
Iskrownik wymieniony na nowy.Regulator napięcia również.Ładowanie bez świateł się unormowało,ale na włączonych światłach jest za małe.Po przejechaniu około 16km na światłach akumulator nie ma siły nawet rozrusznikiem zakręcić.
Mam jeszcze dwie opcje które chce zrobić tylko pewności nie mam.
Wymiana akumulatora (sprawdzałem go w serwisie akumulatorów i po pomiarach stwierdzili że jest do wymiany)
Ale zasugerowali żeby zrobić to dopiero wtedy kiedy ładowanie na światłach będzie prawidłowe,bo grozi to uszkodzeniem nowego akumulatora.Chociaż czytając fora wiele osób pisze,że właśnie kiepski akumulator może być przyczyną słabego ładowania.
Dlatego pytam was o zdanie.
Druga opcja to wymiana przednich żarówek na ledy.Tylko mój skuter ma instalację AC a czytałem że do ledów powinna być DC
Nadmienie że fatkycznie ten model skutera ma sporo żarówek.Dwie z przodu dwie z tyłu itd.Może wymienić te żarówki czy akumulator.Sam nie wiem…
Pomóżcie :frowning:

zacznij od akumulatora zmierz ładowanie po wymianie i wtedy oceniaj czy sie martwić o inne rzeczy

No chyba tak zrobię.

Dzięki

Konkretnie to nie kiepski akumulator może być przyczyną złego ładowania, a akumulator, który stracił już swoją pojemność i np z 6Ah zostało mu 2Ah, wtedy duży prąd ładowania powoduje że bardzo szybko akumulator uzyskuje napięcie 14,7V i jest niby naładowany, tak samo szybko podczas poboru prądu, napięcie spada bardzo szybko. Grunt to nie doprowadzać aku do głębokiego rozładowania, poniżej zdaje się 11V.

Możesz mieć rację ixion Myślę,że w tym tygodniu wymienie akumulator to będę wiedział więcej :confused:

Ja mam ładowarkę mikroprocesorową do wszystkich typów baterii, można kupić taką do 100zł teraz tak mi się wydaje, na wyswietlaczu widzisz ile miliampero godzin wchodzi, ja używam jej do wielu różnych żeczy, bardzo mi się przydaje, jest dużo lepsza niż zwykła ładowarka do akumulatora, a cena w sumie taka sama lub minimalnie większa

Mam też podobną tylko zamiast wyświetlacza są diody, starszy typ, też mikroprocesorowa. Muszę się rozejrzeć za taką jak piszesz.

Są w dziale modeli zdalnie sterowanych na alleg albo w każdym sklepie modelarskim

Dzięki za info.