Ładowanie akumulatora Peugeot speedfight

Witam, mam problem z ładowaniem akumulatora gdy jadę na światłach. Mam też tak że gdy wyciągnę kluczyk ze stacyjki ale przełącznik świateł będzie włączony to akumulator się rozladuje

ale może coś więcej niż “mam problem”?
Np na czym polega ten problem z ładowaniem jak jedziesz?

Poprostu mam zbyt małe ładowanie i przy jeździe na światłach akumulator się rozladowywuje

ale światła główne w wiekszości 50cm nie są zasilane z akumulatora - tzn nie świecą jak silnik nie działa.
Jeżeli masz problem z ładowaniem to najpierw musisz zmierzyć ten prąd ładowania na różnych obrotach a potem zacząć drążyć temat - np podmienić regulator napięcia lub prądnice.
Tylko że jeżeli masz akcje że jeżeli silnik nie działa, masz wyjęty kluczyk i zostawiasz włączony włącznik świateł to pada akumulator - to masz gdzieś zwarcie albo nadłubane w instalacji (albo jedno i drugie). Jeżeli masz zwarcie to i ładowanie bedzie kuleć.
ponieważ nawet nie piszesz który to speedfight to musisz sobie sam znaleźć schemat, przeanalizować jak działa i jak powinno być, porównac z tym co masz i poprawić.

Jest to speedfight 2. Ładowanie zmienia się przy większych obrotach ale dalej nie jest tak duże jak powinno być. U mnie światła świecą gdy silnik jest zgaszony ale musi być kluczyk przekrecony

na pierwszy ogień stacyjka - czemu nie odcina wszystkiego