Ładowanie aku przez gniazdo zapalniczki

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Ładowanie aku przez gniazdo zapalniczki

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe jackowski11 jackowski11 1 miesięcy, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe jackowski11
    jackowski11
    Użytkownik

Posiadam Kymco Downtown 125 r.2013. Ponieważ żeby dostac sie do akumulatora w celu np. naładowania trzeba sciągnąć siedzisko z kufrem (w nowszych modelach wystarczy otworzyć kufer) stad moje pytanie:
    Czy jest taka możliwosć ładowania aku przez gniazdo zapalniczki? Jesli tak, w jaki sposób to zrobić?

Zdjęcie profilowe LuK444Sz
    LuK444Sz
    Użytkownik

1. Czy gniazdo zapalniczki działa z wyłączonym zapłonem?

2. Jaka jest grubość przewodów gniazda zapalniczki (miedziane, bez izolacji)?

3. Czym zamierzasz ładować akumulator? Jakie natężenie prądu daje ładowarka?

Jeżeli na gnieździe zapalniczki masz cały czas napięcie 12V – nawet po kilku minutach od wyłączenia zapłonu – da się to zrobić. Sprawdź jaki bezpiecznik znajduje się na tych przewodach. Pewnie będzie to bezpiecznik równy lub większy 5A. Typowa ładowarka do motocyklowych akumulatorów da Ci mniejsze natężenie prądu, więc przewody elektryczne wytrzymają. Zostanie tylko kwestia dorobienia sobie „adaptera” do ładowarki, ale to banalnie proste, bo można wykorzystać starą wtyczkę 12V.

Tylko oczywiście nie wpadnij na pomysł odpalania silnika za pomocą prostownika przez to gniazdo.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    jackowski11
    Użytkownik

OK 🙂
    Dzieki za odpowiedz. Sprawdze jak to u mnie wygląda.

Zdjęcie profilowe uno0
    uno0
    Użytkownik

ponieważ w moim x maxie akumulator jest schowany pod czaszą , w dniu kiedy padł i go wymieniałem wyprowadziłem sobie kable do ładowania. Polecam to i tobie. Dobrze zabezpiecz !!!!!

jackowski11
    Użytkownik

Tez mam taki pomysł. Akurat w tym miejscu na aku mam okno do gniazda diagnostycznego, zamykanego na zatrzask i wtedy przez kufer miałbym dostep.
    Ale przez gniazdo byłoby bez kombinowania

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie