[L] Prawo Jazdy B corner

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) [L] Prawo Jazdy B corner

Ten temat zawiera 34 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 8 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

[L] Prawo Jazdy B corner

[color=#ffb300:97c46b94ac]Temat powstał po to abyście mogli zadawać pytania dotyczące prawa jazdy jak i odpowiadać na pytania innych.

FAQ
    [u:97c46b94ac]Ile punktów karnych może mieć kierowca kat. B[/u:97c46b94ac]
    w pierwszym roku od wydania prawa jazdy do 21pkt., w następnych latach do 24

[u:97c46b94ac]Jak anulować zebrane punktył[/u:97c46b94ac]
    zebrane punkty można anulować poprzez dodatkowy egzamin sprawdzający nasze umijętności lub
    poczekać równy rok – punkty same się anulują.
    [u:97c46b94ac]
    Czy po zdaniu testów mogę odłożyć na później egzamin z jazdy?[/u:97c46b94ac]
    tak, ale tylko do 6 miesięcy po tym czasie testy należy powtórzyć bez względu na to czy się
    odłożyło jazde na później czy oblało egzamin.

[u:97c46b94ac]Czy mogę się zapisać na prawko przed 18stką?[/u:97c46b94ac]
    tak, możliwe jest zapisanie się na prawa jazdy 3 mc. przed 18stką z tym, że egzamin zdajemy dopiero gdy będziemy
    pełnoletni.

[u:97c46b94ac]Jak jest z ubezpieczeniem? ile się za nie płacię[/u:97c46b94ac]
    jest to zależne od wielu rzeczy min. od wieku kierowcy, od tego ile lat posiadamy prawo jazdy, od pojemności auta, od tego
    czy auto jest zarejestrowane wyłącznie na nas czy mamy współwłaściciela.

Najlepszym sposobem aby nie stracić zbyt dużo pienidzy na ubezpieczeniu auta jest
    – znalezienie osoby która ma już jakieś zniżki i skłonienie jej aby wpisała się jako współwłaściciel auta
    Dodatkowymi atutami przy zniżkach są
    – wiek kierowcy powyżej 25 lat
    – posiadanie prawa jazdy min. 3 lata
    – bezwypatkowa jazda lub wypadki nie zgłoszone do ubezpieczyciela(tzw. dogadanie się)

[u:97c46b94ac]Czy widząc zapaloną zieloną strzałkę na sygnalizacji świetlnej mam obowiązek jechać? czy mogę poczekać aż zapali się światło zielone?[/u:97c46b94ac]
    zielona strzałka powstała po to aby rozładować ruch tak więc jeśli jest ona zapalona musimy jechać z tym że musimy:
    – sprawdźić czy na przejściu nie ma pieszych(prawdopodobnie mają oni też zielone światło)
    – upewnić się czy na skrzyżowaniu nie ma pojazdów

Jeśli zdaliśmy już Prawo Jazdy możemy sprawdźić tutaj kiedy będzie ono do odebrania:
    [code:1:97c46b94ac]https://www.kierowca.pwpw.pl/[/code:1:97c46b94ac]

[color=#ffcc66:97c46b94ac]Polecam ten test teoretyczny online:
    [code:1:97c46b94ac]http://www.e-kierowca.pl/elearning.html#/test_standard/b[/code:1:97c46b94ac]

zapraszam do zadawania pytań!

I Chwalcie się czy zdaliście już prawko czy idziecie dopiero na nie 😀 Ja osobiście zdałem w piątek ; D tj 03.02.12 za pierwszym podejściem ;]

Jak zły dział to sorka ;P przenieście.

Anonimowy

Lethaz napisał:

Jak anulować zebrane punktył
    zebrane punkty można anulować poprzez dodatkowy egzamin sprawdzający nasze umijętności lub
    poczekać równy rok – punkty same się anulują.

Można skasować tylko 6 punktów.

Lethaz napisał:

Ile punktów karnych może mieć kierowca kat. B
    w pierwszym roku od wydania prawa jazdy do 21pkt.

nie 21 tylko 20

[ Dodano: 07-02-2012, 16:22 ]

Lethaz napisał:

Czy widząc zapaloną zieloną strzałkę na sygnalizacji świetlnej mam obowiązek jechać? czy mogę poczekać aż zapali się światło zielone?
    zielona strzałka powstała po to aby rozładować ruch tak więc jeśli jest ona zapalona musimy jechać z tym że musimy:
    – sprawdźić czy na przejściu nie ma pieszych(prawdopodobnie mają oni też zielone światło)
    – upewnić się czy na skrzyżowaniu nie ma pojazdów

zabrakło ci jeszcze zatrzymania się przed sygnalizacją, jest to martwy przepis ale jest i jeżeli robisz już poradniki dla uczących się pod egzamin to rób z głową.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Anonimowy

Po uja pana ten tematą :573:

Forum jest jednośladowe, puszki ssą, a jak ktoś chce się nauczyć teorii, to weźmie podręcznik do ręki!

Skiepściłeś Lethaz 😛

[ Dodano: 07-02-2012, 17:50 ]
    btw B: 14.05.2009 i [u:04cc91bde5]A[/u:04cc91bde5]:[u:04cc91bde5]28.05.2009[/u:04cc91bde5] 😛

Anonimowy

Oj tam, ale o czymś trzeba wkońcu pogadać . 🙂

Anonimowy

Niby racja. Pare osób będzie niedługo miało spinę z powodu egzaminów 😛

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Anonimowy

ja pod koniec marca zaczynam prawkoo 😀

Anonimowy

Ja chyba na początku marca lololololol :p

Anonimowy

ja 20 stycznia 2012 zdałem 😀 za pierwszym 😛

Anonimowy

A ja 23, również za 1 razem. Myślę że jak tak kilka osób napisało ze za 1 to utwierdza mnie w przekonaniu że jeżeli ktoś potrafi jeździć, to zda. A ponieważ tutaj większość miała kontakt z prowadzeniem jednoślada na drodze (i samochodu pewnie też) od kilku lat, to większość wie na czym polega jazda.

Anonimowy

ja robię od razu A+B 🙂 . a może bym we wrześniu zaczął C.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie