Kymco zmiana na 70

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Kymco zmiana na 70

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Sikor Sikor 3 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Sikor
    Sikor
    Użytkownik

Siema
    w moim skuterze zatarł się tłok wiec postanowiłem wymienić ale na 70ccm. Kupiłem CYLINDER KIT POLINI SPORT 70CC,
    Skuter od nowości zrobił 11tys km i zastanawiam się czy wymiana wału jest konieczna. Jeśli tak to co polecacie ( myśle o WAŁ KORBOWY 12MM TOP RACING STD KYMCO ) a i nie kupiłem jeszcze świecy ma ona jakieś większe znaczenie?

Zdjęcie profilowe Franek Moto
    Franek Moto
    Użytkownik

Nie, przy zmianie na 70 nie musisz kupować nowego wału. Jeżeli chodzi o świece to irydowe są po prostu bardziej trwałe

We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku 43

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Sikor
    Sikor
    Użytkownik

a jak jest z gaźnikiem i olejem ?
    czytałem że do gaźnika trzeba większą dysze a czy pompe oleju się jakoś reguluje ?

Franek Moto
    Użytkownik

Tak, gaźnika nie musisz całego zmieniać wystarczy dysza większa i wyregulować zapewne trzeba. A z pompą to nie wiem 🙁

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Ja bym taki pewny nie był – to jest 2T. Nie wymieniać wału to sobie można jak wsadzasz w chińskie 4T cylinde z 50 na 80 – bo tam jest wciąż tyle mocy co kot napłakał.
    Tutaj jednak człowiek ładuje prawie 9KM cylinder na wał i łożyska ze sporym przebiegiem. Te 9KM to blisko granicy kiedy wymiana wału ma sens. I wał i łożyska.
    Tylko ten cylinder wymaga już 17-19mm gaźnika (bo inaczej go przegrzejesz) i odpowiedniego wydechu (next R, LeoVince TT Pro replica, Arrow..itd).

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Sikor
    Sikor
    Użytkownik

Polecisz mi jakiś konkretny gaźnik i wał ?
    Tłumik jest konieczny czy to tylko dodaje mocy ?

Zdjęcie profilowe Rider
    Rider
    Użytkownik

Bez sensu jest montowanie takiego cylindra jeśli nie zamontujesz odpowiedniego wydechu. Oryginalny będzie działać jak blokada i nie odczujesz zbytniej różnicy w porównaniu do oryginalnego cylindra . Dobrym gaźnikiem będzie Dellorto 17.5 lub 19 . Wał jakiś wzmacniany np .Top Racing HQ czy inny wzmacniany z topowych firm 😉

Gerard Furmanek
    Zdjęcie profilowe Sikor
    Sikor
    Użytkownik

problem w tym że nie znam topowych firm.
    jeżdżę tym do pracy więc nie zależy mi jakoś szczególnie na mocy. chciałem żeby to było trwale i troszkę lepiej latało.
    poszukam jakiegoś gaźnik z tej firmy o której wspomniałeś i tego wału. A wydech zostawię na następną wypłatę. łożyska jakieś konkretne ? czy wszystkie są takie same ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to przede wszystkim: jakie to kymco? bo kymco też ma modele tańsze na chińskich klonach, chłodzone powietrzem – i droższe na silnikach hondy lub bardzo hondopodobnych (SH10)

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Franek Moto
    Użytkownik

Na jego profilu napisane że Agility. A jeżeli chodzi o zwiększenie pojemności w 4T to osiągi poprawia niewiele (powiedzmy z 70 do 75km/h) ale silnik się tak bardzo nie męczy. Ja osobiście bym się bał jechać 90 km/h skuterem ważącym 100 kg albo i mniej 🙃

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie