Kymco xciting300ir- stuki w silniku i niskie obroty na zimnym silniku.

Witam- zauważyłem, że ostatnio z racji niskich temperatur skuter po odpaleniu potrzebuje kilku sekund żeby ustabilizować obroty na te 1.8tys… Po dodaniu i odjęciu gazu obroty spadają na ok. 1 tys. Po czym dopiero po kilku sekundach wracają na właściwe, po rozgrzaniu Kymco problem ustępuje…. Mam jeszcze jeden problem, mianowicie po energicznym dodaniu gazu na postoju słychać chwilowy klekot, stukot…. ? Również jak skuter „wraca” z wysokich obrotów- kilka "klekotów" i ustępuję. Z góry dziękuje za podpowiedzi...pozd

Czy to może padać wtrysk..? Ewentualnie regulacja zaworów..?

układ ssania i regulacji wolnych obrotów to masz do przeglądu.
A co do stuków - ciężko powiedzieć nie słysząc. Stukać może wszystko od rolek w wariatorze po po tłok walący o zawory, przez same zawory.. itd.
Stukanie może też być spalaniem detonacyjnym z racji ogólnych problemów z układem paliwa/wtrysku. Może ci jakiś czujnik temperatury pada, lambda (jeżeli masz).. itd.

Co do rolek to stukały i zostały wymienione ale był to inny metaliczny "stuk" występujący cały czas podczas pracy silnika.....Rolki były kwadratowe...O dziwo skuter fajnie, równo przyspieszał....Po wymianie na nowe rolki (18gram) motor jest wolniejszy...Po osiągnięciu 6tys obrotów, wręcz obrotomierz spada do 5.5 tys... ?Manetka cały czas na full....Dziwne...pozd

Wyjaśnione....jeszcze raz rozebrałem przekładnie i bez wariatora nic nie stuka i nic nie klekocze....Założyłem stare zużyte rolki i skuter znowu fajnie przyspiesza...jest ta sama dziura w przyspieszeniu przy 6tys. ale jadę już wtedy 80km/h a nie 50 i nie jest to tak odczuwalne...Skuter szybciej po prostu wchodzi na obroty...Co proponujecie...? Kupić nowe rolki tylko 16g (oryginalne 18g)? Dlaczego tak się dzieje, że skuter na rolkach zalecanych przez producenta słabiej przyspiesza, pasek do wymiany..? pozd

pasek wystarczy zmierzyć - dowiesz się czy jest starty i pooglądać czy nie ma spękać, rozwarstwień.. itd

Takie objawy jak opisujesz na tych ^kwadratowych rolkach^ to bardzo przypomina jazde na rolkach dr. pulley. One są takie niesymetryczne z natury.