Kymco Xciting 500 pytanie do użytkownika?

Witam
Mam problem z kymco xciting 500, rocznik 2007, świeżo kupiony.
Przejechał około 200 km i po zgaszeniu nie odpalił, werdykt to rozładowany akumulator, a poprzedni właściciel założył nowy.
Moje pytanie, to czy jest kontrolka ładowania na desce rozdzielczej i czy powinna się świecić po włączeniu zapłonu.
Świeci się od oleju, modułu, ale nie od ładowania. Na kable skuter odpalił, ale po odłączeniu kabli od razu zgasł.
Tak jakby nie ładował alternator, a kontrolka była odłączona :(

Witam
Krótko i na temat kontrolka akumulatora znajduje się na desce rozdzielczej ale palić się nie powinna podczas jazdy! Przy odpalaniu może błysnąć na 2-3 sekundy i jak gaśnie to jest oki niema bólu!

Do wymiany masz w swojej maszynie Uzwojenie Alternatora!!!
Wiem bo sam to kiedyś przerabiałem w swoim Kymco Xciting 250 z 2006roku...
Najpierw wymieniłem regulator napięcia ale to nie było przyczyną problemu z ładowaniem dopiero wymiana uzwojenia alternatora uzdrowiła mój skuter! Mam nadzieje że coś pomogłem - pozdrawiam i życzę udanego sezonu 2013

Sprawdź najpierw bezpieczniki, potem akumulator i ładowanie. To chyba model z wtryskiem paliwa więc potrzeba mu prądu do działania, nie będzie chodził bez akumulatora.

Mozesz napisac jak skonczyła sie ta sprawa z kontrolką mam ten sam problem wymieniłem stojan i też kontrolka sie nie zaswieciła