Kymco Super 8 90cc zmiana przełożeń

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #72645
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    Witam !
    Posiadam Kymco Super 8 4t 90cc. Napęd seria, rolki tylko 9.5g – vmax 85 po prostym.

    http://www.skuterfan.pl/tuningowa-przekladnia-kymco-romet-motobi-zipp,id51.html
    lub:
    http://czesci-skutery.home.pl/pl/p/Sportowe-przelozenia-wtorne-18-GY6-139QMBA/480

    Dadzą mi coś te przełożenia, czy to tylko pic na wodę ? A może ja już seryjnie mam je odblokowane ? Jaki vmax mam do uzyskania po założeniu ic

    #72651
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    Zmiana przełożenia na “długie” poprawi Ci v-max do 90km/h przy czym zmniejszy się zużycie paliwa, bo z tym przełożeniem na maksymalnej prędkości uzyskanej skuterem, silnik nie będzie piłowany na wysokich obrotach. Przykładowo, motocyklem możesz jechać 100km/h na trójce, ale możesz z taką samą prędkością jechać na piątce, tyle że silnik nie będzie tak wył na wysokich obrotach przez co mniej spali.

    #72709
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    Jak do 90km/h to nie opłaca mi się .. Aktualnie mam 85km/h.

    Mam 19 obrotów dzwonem przy 1 przekręceniu koła na seryjnych przełożeniach

    #73073
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    Zaproponowano mi przełożenia 11/1 od chińskiego skutera. Da mi to coś ?

    #73075
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    AraS napisał:

    Jak do 90km/h to nie opłaca mi się .. Aktualnie mam 85km/h.
    Mam 19 obrotów dzwonem przy 1 przekręceniu koła na seryjnych przełożeniach

    Aktualnie masz 85km/h. Ale przy jakich obrotach silnika? Po zmianie przełożeń v-max wzrośnie a silnik nie będzie piłowany jak teraz. Zmniejszy się również zużycie paliwa, a pogorszy przyspieszenie np. ze startu spod świateł.

    #73115
    Anonim
    Nieaktywny
    • 7
    • 158Postów:

    Jaką prędkość rozwijałeś przed tym jak wlożyłeś rolki 9.5 gr ?

    #73116
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    80 km/h równiutkie, nic więcej.

    #73118
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    Pietro napisał:

    AraS napisał:
    Jak do 90km/h to nie opłaca mi się .. Aktualnie mam 85km/h.
    Mam 19 obrotów dzwonem przy 1 przekręceniu koła na seryjnych przełożeniach

    Aktualnie masz 85km/h. Ale przy jakich obrotach silnika? Po zmianie przełożeń v-max wzrośnie a silnik nie będzie piłowany jak teraz. Zmniejszy się również zużycie paliwa, a pogorszy przyspieszenie np. ze startu spod świateł.

    85km/h nie wiem przy jakich obrotach, ale 80km/h osiagam na połowie manetki, nie na pełnych obrotach. Przyśpieszenie mam dobre, ale mi na nim nie zależy.

    #74046
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    Tak wygladają te przełożenia, co mi gość oferuje:

    To są na pewno 11/1 ? Na 100% podejdą zamiast 19/1 ? Wystarczą one, czy jeszcze coś muszę dokupić ?

    Sprzedający odpisał mi, że przewertował temat i te przełożenia nie pasują do Kymco S8, bo ma inny wałek od koła.

    Przepraszam za 3 posty pod sobą, ale gdybym edytował przed ostatni post, to by nikt tutaj nie zaglądnął.

    #75035
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    Nikt nic nie wie na temat czy pasują, czy nie ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button