Kymco S9 2T buczenie-drgania

Podczas dodawaniu gazu skuter buczy tak jakby gdzieś kamień latał.
Skuter ma pojemność 70 przed wymianą cylindra również takie buczenia występowały , na początku myślałem że to tłumik , wymieniłem go na sportowy a niestety nic nie pomogło . Wymieniłem wszystkie łożyska w skuterze (przekładni-wału łącznie 8 łożysk) również nic to nie pomogło. Wariator również jest nowy wraz z rolkami.

Co to mogło by być?
Link YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=QN4BpzN1fJ8

u mnie taki odgłos wydawały pierścienie na dziadowskim cylindrze.. własnie brzmiało to jak grzechoczące podkładki luzem albo twarde uderzenia w napędzie... a to cylinderek za 80zł zamontowany w serwisie.. a potem tak samo brzmiał (rezonował schodząc z obrotów) Stage6 Streetrace 70 jak padał

Cylinder wraz z pierścieniami są nowe Power Force , na oryginalnym zestawie 50 było tak samo.

Okazało się że pierścienie tak buczą , muszą się dotrzeć lub założyć pod pierścień ten drucik oryginalny. I mam problem z głowicą bo jak za lekko jest przykręcona to wydmuchuje uszczelkę i pęka od dołu a jak za mocno to tłok uderza o głowicę.

obawiam się że po prostu musisz zmienić ten zestaw na sprawny

Spróbuje dokręcić kluczem dynamometrycznym jak przyjdą nowe uszczelki, i może dam dwie uszczelki cylinder głowica bo innego wyjścia nie mam.Napisałem do firmy co kupiłem ten zestaw i jestem ciekaw co mi odpiszą , może przyjmą to na reklamację:)

Nowe uszczelki naraku wraz z pierścieniami rozwiązały problem. Głowica dokręcona na 13Nm.