Kymco który wybrać?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Kymco Kymco który wybrać?

Ten temat zawiera 36 odpowiedzi, ma 14 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe MaxMaxim MaxMaxim 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 37 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Witam!

Zamierzam kupić skuter firmy Kymco.
    I tu mam dylemat.
    W salonie mogę kupić motorower Kymco NEXXON 50 4T za równe 4tys.zł…
    Ale trafiłem na ofertę kupna Kymco VITALITY 50 2T z 2009r. z przebiegiem 11tys. km…za równe 2.5tys. zł. – nie odblokowany – więc teoretycznie nie był żyłowany… Chyba 11tys.km dla tego silnika to niedużo….?
    Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić, który wybór będzie lepszy? NEXXON ma silnik Hondy czterosuwowy – spala ok. 2L/100km – ale ma mniejszą moc 3.2kM….
    VITALITY ma silnik 2T moc 5kM i zdecydowanie lepsze osiągi…kosztem spalania…nowy kosztuje ok. 5tys. zł…
    Muszę szybko podjąć decyzję.
    I tu dylemat nowy czy używany? Nowy za 4tys.zł , używany za 2,5tys. zł – w którym przypadku mamy lepszy stosunek jakości, osiągów do ceny?
    Pozdrawiam, Bernard z Zabrza.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

nexxon nie ma silnika Hondy. A ile spala to Ci powie ktoś kto ma nexxona – ale na pewno nie 2l 😉 11 tyś dla silnika Vitalki to nie dużo. Że zablokowany to trochę lipa, bo pewnie jest duży próg na wariatorze i pasek wytarty nieźle.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    benekpe
    Użytkownik

Kolejne pytanie…
    Jak oglądałem filmy na YouTube z tymi skuterami, to miałem wrażenie, że są stosunkowo małe. Jak to wygląda w rzeczywistości? Mam 176cm wzrostu. Czy te skutery będą odpowiednie dla takiego wzrostu?
    Swego czasu miałem Keeway`a Hurricane i Matrixa. Hurricane był trochę dla mnie za mały… Jak można porównać Kymoco do Keeway Matrixa jeśli chodzi o gabaryty?
    Jakie są różnice w charakterystyce jazdy dla 4-ro biegowego NEXXON`a i automatycznego VITALITY? Jak sprawuje się automatyczne sprzęgło? Czy przy słabym silniku 3.2kM nie jest ono kłopotliwe?

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

Zdjęcie profilowe klekocix
    klekocix
    Użytkownik

benekpe napisał:

Witam!
    I tu mam dylemat.
    (…)

Kolega ubiegł mnie o kilka minut z pytaniem 🙂

Też mam temat w sprawie Kymco, z tym, że innych modeli.
    A że szkoda dublować tematy – piszę w tym.

Jakie są różnice miedzy Kymco Agility 4T a Kymco Agility City 4T?
    Oprócz różnicy w wielkości kół oczywiście 🙂

Byłem pewien prawie zakupu Agility z kołami 12″ aż tu wypatrzyłem wersję City. Większe koła = większy komfort jazdy, mniejsze obciążenie łożysk… A poza tym to chyba jeden i drugi skuter to to samo? Nawet kosztują identycznie…

Kymco Agility 50 4T
    http://otomoto.pl/kymco-agility-kymco-agility-salon-polaska-M2837421.html

Kymco Agility City 50 4T
    http://otomoto.pl/kymco-agility-city-a-c-50-M2118316.html

Co sądzicie?

Zdjęcie profilowe Zulwiczek
    Zulwiczek
    Użytkownik

Ja posiadam Nexxona od 3 lat, jest duży, komfortowy. Fajnie że ma skrzynie biegów bo można się troche pobawić podczas jazdy. Jak na 4T to predkosc po odblokowaniu około 90 licznikowe więc naprawdę całkiem nieźle….bagażnik pod kanapa trochę mały, integral nie wejdzie ale zwykły kask spokojnie, poza tym zawsze można dokupić kufer, Ogólnie sprzet bardzo dobry. Koła duże i nie czuć żadnych dziur. Gdybym mial kupować jeszcze raz skuter zdecydował bym się 2 raz na Nexxona..

Po zmianie zębatek mozna jeszcze wiecej z niego wycisnąć, ale to zalezy czego oczekujesz, czy lepszego startu czy lepszego v-max

—————————————–
    Kymco Nexxon 50 – 2.5 letni…Trochę już rozkletonany ale wciąż jeździ 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

klekocix napisał:

benekpe napisał:
    Witam!
    I tu mam dylemat.
    (…)

Kolega ubiegł mnie o kilka minut z pytaniem 🙂
    Też mam temat w sprawie Kymco, z tym, że innych modeli.
    A że szkoda dublować tematy – piszę w tym.
    Jakie są różnice miedzy Kymco Agility 4T a Kymco Agility City 4T?
    Oprócz różnicy w wielkości kół oczywiście 🙂
    Byłem pewien prawie zakupu Agility z kołami 12″ aż tu wypatrzyłem wersję City. Większe koła = większy komfort jazdy, mniejsze obciążenie łożysk… A poza tym to chyba jeden i drugi skuter to to samo? Nawet kosztują identycznie…
    Kymco Agility 50 4T
    http://otomoto.pl/kymco-agility-kymco-agility-salon-polaska-M2837421.html
    Kymco Agility City 50 4T
    http://otomoto.pl/kymco-agility-city-a-c-50-M2118316.html
    Co sądzicie?

Tylko że ten Agility City to cena netto,dodaj jeszcze podatek 🙂

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Bierz Nexxona tak jak wyżej piszą. Duży, wygodny z dobrym silnikiem. Sprzęgło automatyczne właśnie ułatwia jazdę przy tak małej mocy. Nexxon spokojnie ruszy z dwójki co dla mojego Salmo jest prawie niewykonalne. Masz nowy sprzęt z pewną przeszłością i stanem technicznym.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    benekpe
    Użytkownik

Chyba utwierdziliście mnie w przekonaniu, by kupić nowy sprzęt z salonu. Niebawem będę miał 40 lat i dla mnie brawura i wyścigi skuterów nie robią wrażenia. Skuter będzie służył mi wyłącznie do rekreacyjnej jazdy w słoneczne dni, do wypadów na rekonesans wędkarski po okolicznych stawach, czasami do pracy. Jutro w salonie „dosiądę” tą maszynę i ostatecznie podejmę decyzję.

Zdjęcie profilowe Zulwiczek
    Zulwiczek
    Użytkownik

Dokładnie tak jak mówi kolega Michał…Bierz nexxona, napewno się nie zawiedziesz…no i ten basowy dzwiek, nawet na standardowym tłumiku 🙂

—————————————–
    Kymco Nexxon 50 – 2.5 letni…Trochę już rozkletonany ale wciąż jeździ 🙂
    Zdjęcie profilowe klekocix
    klekocix
    Użytkownik

Tylko że ten Agility City to cena netto,dodaj jeszcze podatek 🙂

Prawda, a ja stary, ślepy, nie zauważyłem 🙂

Ale czemu on jest o tyle droższy? Aż o 30% lepszy od „zwykłego”? 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 37 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie