Kymco K-PIPE 50, Pytanie o skrzynie biegów

Witam, otórz nie długo zdaje na prawo jazdy kat. AM. Mam zamiar zdawać egzamin na skuterze z automatyczną skrzynią biegów. I tutaj kieruję do Was zapytanie, czy po zdaniu na automacie moge prowadzić motorower (Kymco K-PIPE 50), który posiada półautomatyczną skrzynię biegów?

Na stronie warszawskiego WORDu jest tak:
Podczas zapisu na egzamin istnieje możliwość dokonania wyboru pojazdu na którym ma się odbywać egzamin.
Przypominamy, że informacja o egzaminie odbytym pojazdem z automatyczną skrzynią biegów będzie uwidoczniona w wydanym dokumencie Prawa Jazdy. "Kod ograniczenia - 78 - wyłączenie pojazdy z automatyczną skrzynią biegów."
*
Zatem półautomatyczna się nie łapie. Tak uważam.

No tak czytałem to wszystko tylko o półautomatycznej skrzyni biegów nic nie ma. A jest tutaj ta cząstka 'automatyczna' wiec chyba powinienem moc prowadzić ten pojazd.

Zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym szkolenia i egzaminowania, za pojazd z automatyczną skrzynią biegów uważa się taki pojazd, w którym zmiana biegów następuje bez użycia pedału / dźwigni sprzęgła. Zatem półautomat wpisuje się w szeroką definicję automatu i jak najbardziej można prowadzić taki pojazd z kodem ograniczającym 78.

Rozmawiałem z moim instruktorem i tez potwierdził ze wlicza sie to w automat :). Dziękuje i pozdrawiam.