Kymco – co wybrać ??

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Kymco Kymco – co wybrać ??

Ten temat zawiera 23 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe madi madi 8 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe husky
    husky
    Użytkownik

Cześć Panie i Panowie !
    Jestem na forum świeżaczkiem i jeszcze nie mam skuterka 😥
    Ale to ma się zmienić 😉 oglądam ofertę firmy Kymco – w Częstochowie mam dobry układ z dealerem na Tartakowej, mój kolega jest ich dobrym znajomym i klientem, tak że kupię Kymco to już wiem, podobnie jak wiem że chcę 50stkę 2T; ale trochę zatrzymałem się przy wyborze; na początku zatrzymałem się nad Super 9 – skuter kultowy, nie ma co omawiać 😉 aczkolwiek jestem dużym chłopcem (192 cm i 0,1 Tony wagi :D) i trochę mi przyciasnawo na Super 9tce i ostatnio oblookałem Bet&Win’a podoba mi się bardziej w nim ilość miejsca, szafa, kanapa, i większy zbiornik – ale cuś mnie jednak kusi ten Super 9 – może ktoś z Was kto jeździ na jednym z nich i zna obydwa dorzuci jakieś wnioski ? Co do używania – lubię bardzo podróżować i znając siebie zaraz jak tylko dotrę skuterek to będę śmigał po całym województwie (samochodem jeżdżę po całej Europie dosłownie) wszystko przekonuje mnie do Bet & Wina a cena bardzo podobna (100-200 złotych różnicy)
    Stwierdziłem nawet że chyba podjadę samochodem na zlot 17 kwietnia u mnie w mieście pod Jasną Górą i pogadam ze skuterowcami, to mi się jeszcze bardziej rozjasni – póki co proszę o komentarze…

Better than Best !
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Kymco,dobry wybór 😀 A czemu chcesz 2T? Może New Dink 50 4T? Duży skuter,dobry do dłuższych podróży,mniej spali,a cena wachy wysoka. Leszek też „duży” chłopiec,a nie narzeka.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe husky
    husky
    Użytkownik

A nie uważasz HugoBossie, że do turystyki to chłodzony wodą lepszy ? Trochę się boję jak siądę taki słoń na wiatrowcu i zacznę śmigać po górkach Jury… całe popołudnie w środku upalnego lata….
    A jak z Vmaxem New Dinka 4T – ile to lata odblokowane ??
    Odblokowane B&W pali ponoć od 3,5-4,3 w przypadku New Dinka będzie to aż istotna różnica ??

Better than Best !
    HugoBoss
    Użytkownik

To niech się wypowiedzą Ci co mają,z reguły skuter 50cm nie nadaje się do turystyki na długie dystanse,wątpię żeby przegrzać nawet silnik chłodzony powietrzem. Ja mam Kymco Vitality,jak jeździłem w lato po 50km bez postoju to nic się nie działo,a wątpię żebyś jeździł cały czas przez 2-3h bez zatrzymania się nawet na te 15min. bo tyłek nie wytrzyma,a w tym czasie silnik ostygnie w cieniu.

Zdjęcie profilowe husky
    husky
    Użytkownik

A może pogadamy na GG – mój numer 1929163

Better than Best !

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Kosik
    Kosik
    Użytkownik

NO wiesz z mojego doświadczenia Ci powiem, że chińczyk 50cc 4t nigdy mi się nie zagrzał, a praaie cały czas na full manecie jeździłem natomiast już piaggio w 2T na drugi dzień po 20 minutach jazdy 😉 ale upał to był..

[img]http://images39.fotosik.pl/241/565832411c56f036.jpg[/img]
    HugoBoss
    Użytkownik

Ale pozniej bede bo do sklepu trza isc napitki kupic 😀

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Jeżeli spalanie Bet & Win Cię nie odrzuca to ja wybrałbym właśnie ten skuter jeśli masz odpowiednią ilość miejsca. Skuter chłodzony cieczą czyli praktycznie cały czas ta sama moc a nie jak w chłodzonych powietrzem gdy jest już dobrze zagrzany to łapie zadyszkę i jest ciut słabszy. Jeżeli masz zamiar dużo jeździć i wycieczkować to 2T będzie chyba lepsze ponieważ 4T ma muła pod górki i podjazdy mimo odblokowania. Takie jest moje zdanie. Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe chaffinch
    chaffinch
    Użytkownik

husky napisał:

A nie uważasz HugoBossie, że do turystyki to chłodzony wodą lepszy ? Trochę się boję jak siądę taki słoń na wiatrowcu i zacznę śmigać po górkach Jury… całe popołudnie w środku upalnego lata….
    A jak z Vmaxem New Dinka 4T – ile to lata odblokowane ??
    Odblokowane B&W pali ponoć od 3,5-4,3 w przypadku New Dinka będzie to aż istotna różnica ??

Bry!
    Mam miesięcznego, odblokowanego już B&W. Odblokowanie gaźnika +wariatora +tłumika nastąpiło w ubiegłym tygodniu, nie wiem zatem ile skuter pali. Wiem za to, że jego vmax z moimi prawie 100 kilogramami on board wyniosło 71-72 km/h (licznikowo, GPSem nie sprawdzałem).
    Co do temperatury, to ta chłodzona cieczą jednostka (silnik z Super9) nie grzeje się praktycznie wcale, przynajmniej w okolicznościach pogodowych, jakie wystąpiły do tej pory.
    Nie wiem jednak, czy nie przesadzasz: chłodzone powietrzem jednostki mogą mieć problemy w miejskich korkach, ale przy jeżdżeniu turystycznym? Przecież przy stałej prędkości bliskiej maksymalnej chłodzenie będziesz miał na przyzwoitym poziomie, nawet w swojej Jurze…

Pzdr,
    Chaffinch
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

chaffinch napisał:

chłodzone powietrzem jednostki mogą mieć problemy w miejskich korkach, ale przy jeżdżeniu turystycznym? Przecież przy stałej prędkości bliskiej maksymalnej chłodzenie będziesz miał na przyzwoitym poziomie, nawet w swojej Jurze…

Nie ma znaczenia czy w korku czy w trasie. AC cylinder mają obudowany i jest owiewany powietrzem z wentylatora. Pęd powietrza nie dociera do cylindra.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie