Kymco City 2T, TAKA kompresja, pomiar+dane+filmiki. Słabo odpala.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Kymco City 2T, TAKA kompresja, pomiar+dane+filmiki. Słabo odpala.

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 12 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Tomi Kowalski
    Użytkownik

Witam, mam 5 letniego Kymco Agility City 50 2T
    obecnie:

Od półtora roku:

Kit Airsal 70cc (cylinder, tłok, uszczelki)
    Pasek napędowy DAYCO (wyglada jak nowy)
    Wydech TECNIGAS Q-TRE (nowy wkład, oryginalna wata)
    Gaźnik Keihin dysza 115
    Wzmocniony wał

PRZEJECHANE na tym 4 tyś. kilometrów.

Od tygodnia:

Filtr powietrza ARTEK (nowiutki, czyściutki!)
    Nowiutki bendix i oryginalny nowy filtr paliwa.
    Nowiutkie rolki wariatora Naraku, oryginalna waga 8,5
    Akumulator trzyma full jak nowy!
    Świeca NGK nowiutka, JEST iskra

Mała wiocha, 2 mechaników od skuterów, 1 zawalony robotą nawet gaźnika do czyszczenia i regulacji nie chce, 2-i bardziej ścigacze, EWENTUALNIE ze skuterów Kymco, Peugeot itp…Moja wiedza i umiejętności to wymiana oleju przekładni, filtrów, max wariator. Aż boje się, że kiedyś skuter padnie i nie będzie miał kto naprawić…ale do rzeczy:

Zmierzyłem kompresję miernikiem: Kopka – 8 Barów, starter 7-7,5.

Jak na TEN stan i wiek skutera to względne wartości?

Czasami mam kłopoty z odpalaniem (kopka i starter), przeważnie na ciepłym po chwilowej jeździe, ze 2 razy przy gaśnięciu słyszałem mały strzał z tłumika, na zimno w 80% przypadków odpala pięknie. Sama jazda, przyśpieszenie czy vmax jak dla mnie to zadowalająco, 80km/h przy moich 90kg, fajnie rusza, nie wyje przy tych rolkach (przy 6,5g wycie obrotów zanim 40-50km/h). Długa, jednostanna jazda (20km) to poezja, cisza, równomiernie…

To odpalanie na zimnym, dopiero dodanie gazu pozwala odpalić.

Jeśli się okaże, że wyczyszczenie i regulacja gaźnika NIC nie pomogły?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to dopiero jeśli się okaże…

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Tomi Kowalski
    Użytkownik

Przyznaje, NIE znam się ale jakoś nie wierzę, że mam aż tak zawalony czy rozregulowany gaźnik…Przecież czasem fajnie odpala, sama jazda to już przyjemność i bez kłopotów, żadnego przerywania, gaśnięcia czy wariactw obrotów…

Tomi Kowalski
    Użytkownik

Czy jeśli pościągam wężyki z gaźnika, te 3, doprowadzenie oleju i paliwa – to z tych wężyków będzie zlatywało paliwo z baku i olej? Muszę przed demontażem gaźnika spuszczać paliwo i olej?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

masz sprężanie w okolicy 8 barów a powinienneś mieć w okolicy 10+
    to na moje oko jak na tą kompresje to ci leje za dużo paliwa. Na zimny jest ok ale na ciepłym na rozruch to nadmiar

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Tomi Kowalski
    Użytkownik

Chcę działać coś sam, mam sprężarkę, żeby gaźnik wyczyścić, potem mycie w ekstrakcyjnej, niestety te wężyki są na końcach zaciśnięte dziwnymi drucianymi zapinkami, po ich odgięciu nie wracają i ciężko je użyć ponownie, a zaciskać „trytkami” to wstyd i potem ciężko z demontażem…

Tomi Kowalski
    Użytkownik

To nawet nie chodzi o 50zł za czyszczenie i regulację, czuje, że regulacja skończy się na zabawie śrubkami, skuter na stopce, bez jazd próbnych itp. Wiem, że to zawsze więcej niż sam mogę..

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli oprócz tego że przy starcie musisz uchylić na 1/4 przepustnice żeby odpalił – i to też tylko czasem – to ja bym tego nie ruszał.
    Jeżeli jedzie jak powinien, pali w normie.. itd – zostawił bym to.

Tomi Kowalski
    Użytkownik

Niestety, TAK „dobrze” reaguje tylko czasami na zimnym, starter, pyk, ciut gazu i OK. Chwila jazdy i na ciepłym niemal nigdy nie mogę odpalić z łatwością….wtedy z 5 razy starter na przemian z kopką i załapuje.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a przytkaj mu ten filtr powietrza na ciepłym i zobacz czy się nie poprawi

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie