Kymco Bet&Win 50 – drgania kierownicy i lusterka podczas postoju. Pomocy!

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Kymco Bet&Win 50 – drgania kierownicy i lusterka podczas postoju. Pomocy!

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Druid Druid 4 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kacisonfire
    kacisonfire
    Użytkownik

Witam mam pytanie do użytkowników skuterów kymco, kupiłem niedawno używany bet&win50 2005r był używany sporadycznie 6800km przejechane , zrobiłem przegląd w motor-land , wszystko okej wymienili tylko pompę wody, bo nie była szczelna, a tak wszystko sprawne, moje pytanie czemu lusterka oraz osłona drgających przy postoju, jak jadę to drgań nie ma, zauważyłem tez ze tłumików z tylu prawdopodobnie powoduje drgania skutera. Ktoś coś wie na ten temat. przyspieszenie bez zmian, nie szarpie itp Może to normalne w tym modelu? Obroty jak widać na filmie.

Film przedstawiający owy problem. Z góry będę wdzięczny!

Zdjęcie profilowe Im_Jurek
    Im_Jurek
    Użytkownik

sprężynki sprzęgła do wymiany na ciut twardsze.

Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

To 2T i takie drgania to normalka na wolnych obrotach.

Czytaj
    REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!
    kacisonfire
    Użytkownik

Tak jak myślałem, 2T taki ich urok, ale nie przeszkadza mi to jakoś, wolałem sie upewnić, czy wszystko okej. Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam!

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jakie drgania to norma?
    *wolne* obroty skutera to jakieś 1700-2200obr. Przy tej prędkości obrotowej w zasadzie nie ma prawa być drgań- chyba że ma za niskie wolne.

Drgać to może junak M06 co jest jednocylindrowym 4T sprzed 50 lat co ma wolne na poziomie 300-350 obr min.
    Ten to drgał aż się laski gotowały jak na wibratorze.

ziuuummmm….
    kacisonfire
    Użytkownik

Wombat trochę nie rozuniem, czyli mam się tym przejmować, czy to normalne, nie mam zbyt wysokich obrotów na postoju, ogólnie skuter zrywny, był w serwisie i nic nie mówili, tylko miałem wyciek z pompy wody delikatny i wymienili na nowa. Mam jeszcze jedno pytanie czasem nie odpala jak jest zimny ze starter, musz mu trochę gazu dodać i nie ma problemu, odpali, czy filtr paliwa wymienić? w serwisie nie wymienili. Z kopa pali również, tyle że też trzeba trochę gazu dodać.

kacisonfire
    Użytkownik

Akumulator kupowałem niedawno nowy, 3Ah.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a ile masz tych wolnych obrotów? to powinno dobijać 2000.Wtedy już jest za duża czestotliwość na drgania.
    Ale jeżeli przy takiej prędkości sa drgania to jest cos nie tak

ziuuummmm….
    kacisonfire
    Użytkownik

Jeśli mam 2tys to są drgania ale od ruszania, już wyżej ich nie ma, jak jadę również nie ma, tylko takie lekkie jak stoję. Jeśli w serwisie mi nic nie mówili(mktor-land) to chyba nic się nie dzieje. Sam juz nie wiem…

kacisonfire
    Użytkownik

Mi wiruje od wydechu, może jego czas dobiega końca?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie