Kymco Agility RS do zimy nowe.

Witam w marcu kupiłem nowy skuter Kymco Agility RS 4T przez sezon przejechałem 6k kilometrów.
Chcę go dobrze przygotować do zimy, żeby nic mu się nie stało.
Oczywiście olej w przekładni ostatnio wymieniłem i w silniku regularnie. Ponad to podciagałem hamulce to co raczej jestem zrobić sam i praktycznie bez narzędzi.

Na co powinienem zwrócić w nowy skuterze uwagę na zimę. Wymienić swiecę? Przeczyścić gaźnik?
Czytalem artykuł nt, konserwacji skutera na zimę, ale było na przykładzie skutera paro letniego. Czy to samo się dotyczy niespełna rocznego?

A i mam pytanie, skuter na zimno i na niskich obrotach czasem gaśnie. Muszę czasem przy zapalaniu mieć odkręconą manetkę czego to może być wina?

- Na zime zalać cały bak benzyną, dzięki temu nie bedzie korodował od środka,

- Wyciagnąć na zimę akumulator i doładowywać go czasami przez okres zimy

- umyć go dokładnie na koniec sezonu, brud który zostawisz na zime cięzko będzie juz usunąć na wiosne

Skuter nie rozgrzany czasami gaśnie na zimnych obrotach dlatego dobrze zeby pochodzil przed jazda na wolnych obrotah z 3min zanim nie wylączy sie ssanie, natomiast jak juz jest rozgrzany i zgasisz skuta to czasem odpalajac ponownie trzeba dodac ciutke gazu to normalne...