Kymco Agility RS 50 2T pali bezpiecznik

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #722545
  kymco103
  Uczestnik
  • Postów: 5

  Kymco jak w temacie z 2018 r. Są 3 bezpieczniki. 10 A na czerwonym kablu, 7A na drugim czerwonym kablu i 7A na czarnym kablu. Wszystkie przy akumulatorze. Pali się 7A na czarnym kablu. Przy spalonym bezpieczniku nie działają światła, kontrolki i rozrusznik. Skuter zapala od kopa i można nim jeździć. Rozebrałem przód i nie widzę przetartych kabli. Włożyłem żarówkę w miejsce bezpiecznika. Po przekręceniu kluczyka żarzy się, a rozbłyska po naciśnięciu hamulca lub włączeniu migaczy. Wyciągnąłem żarówki z tylnej lampy, wsadziłem bezpiecznik i na razie się nie spalił? Próbowałem wyciągnąć tylną lampę ale widzę, że trzeba chyba pół skutera rozebrać. Brać się do tej lampy czy to raczej jakieś przewody zwierają? Jak szukać zwarcia? Nie jestem przekonany do tego, iż powodem jest lampa. Nie jest to ewidentne zwarcie bo nie od razu pali się bezpiecznik tylko dopiero po kilkunastominutowej jeździe.

  #722550
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 030

  stawiam na mase tylnej lampy i zwarcie do niej. bo masa jest wspólna dla kierunków i światła stop.
  najlepiej by było ściągnąć schemat i zobaczyc co jest na lini tego bezpiecznika

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #722555
  kymco103
  Uczestnik
  • Postów: 5

  szukam tego schematu w lepszej wersji
  schemat rs naked

  #722559
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 030
  #723100
  kymco103
  Uczestnik
  • Postów: 5

  Znalazłem uszkodzenie, było jednak przy kierownicy. Ocierało o metalową obejmę przewodów. Jak się skręcało kierownicą na maksa w prawo to wtedy paliło bezpiecznik. Wykorzystałem metodę na żarówkę.

  #723101
  kymco103
  Uczestnik
  • Postów: 5

  zwarcie3

  #723103
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 030

  no i tak to jest z pomocą przez internet kiedy nie widzisz i opierasz sie tylko na tym co wyczytasz.
  Już w pierwszym poście napisałeś że „rozebrałeś przód i że nie widzisz usterek” wiec już nikt tego pod uwage nie brał. A usterka jednak była z przodu.
  Ważne że się udało.

  #723105
  kymco103
  Uczestnik
  • Postów: 5

  Wtedy jak rozbierałem mogło nie być jeszcze tak widoczne bo palił się rzadko ten bezpiecznik. Nieraz parę dni jeździł i nic się nie działo. Dopiero ostatnio już za każdym razem jak się skręciło kierownicę.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button