Kymco Agility City 125 ledy

Szanowni,

Zamierzam zmienić standardowe żarówki na ledy.
Niestety nigdzie nie widziałem w instrukcji opisu jakie w nim są typy żarówek oraz jak się do nich dobrać.

które żarówki?
z tego co pamietaj z rozmów z wuja to kac ma H4 lub HS1 (słabsza H4) w głównej lampie.

http://www.jednoslad.pl/forums/topic/led-kilka-generacji-zestawienie-i-porownanie-poboru-pradu-i-sily-swiecenia#post-323239
se popaczaj.

Wszystkie włącznie z kierunkowskwzami i stopem.

W przypadku tylnej lampy (pozycja+stop) w grę wchodzi tylko wymiana lampy na led albo przeróbka lampy ma lampe led - tzn zastąpienie żarówki paskami led o odpowiedniej jasności i ilości. to trzeba umieć i wiedziec co się robi.
Wsadzenie tam żarówki led to pomyłka. Nie uzyskasz odpowiedniego rozproszenie albo odpowiedniego koloru albo odpowiedniej jasności żeby twoje światło było jednoznaczne i dobrze widoczne w dzień. Ja jeszcze takiej żarówki nie widziałem.
Z kierunkami jest łatwiej ale też trzeba dobrać żarówki żeby się sprawdzały w konkretnych oprawkach - mają różną charakterystykę światła i kolor, ułożenie żarówki w kloszu i sposób rozproszenia.
najgorsza opcja to jazda pod słońce w słoneczny, jasny dzień i miganie kierunkiem. On musi być widoczny i wyrazny albo ktos cie rozjedzie i powie że nie widział kierunku.
Z lampą główną jest już teraz najprościej. te najnowsze generacje zarówek dają sie bardzo ładnie ustawic w kloszach w ich ogniskowej. Tylko trzeba je dobrac tak aby mogle sie chlodzic efektywnie (jest kilka rozwiazan i trzeba wybrac najlepsze dla siebie).
Potrzebujesz ktorys o takiej konstrukcji:
http://www.ebay.com/itm/NIGHTEYE-60W-9000LM-H4-9003-HB2-LED-Headlight-Conversion-Kit-Hi-Low-Beam-6000k-/391495435922?hash=item5b26f24692:g:-CgAAOSwnNBXYLIR&vxp=mtr
pooglądaj sobie człowieka i zobacz jak swieca rozne konstrukcje
https://www.youtube.com/channel/UCVOiJIYQyCbXwkrKYXw8Thg

Mam KAca , potwierdzam to co napisał Wombat,zmieniaj tylko postojowe przód , stop i tylni postój radzę pozostawić,a na przód może zakupimy coś razem?.Mam ledową HS1 ,tylko starszej generacji,te co zaproponował Wombat powinny być lekiem na słabe światło reflektora.Co do kierunków nie kombinowałem z ledami , trudno coś dobrać ,a ponadto przesunięcie bagnetów kymco zapodało jak w aucie a banieczka żarówki jest bardzo mała- kupowałem na zapas sygnowane żarówki kymco.

wuja69 napisał:

Mam KAca , potwierdzam to co napisał Wombat,zmieniaj tylko postojowe przód , stop i tylni postój radzę pozostawić,a na przód może zakupimy coś razem?.

Ok, możemy pokombinować. Coś już niby nabyłem ale chyba nie tak mocne jak proponuje Wombat.

a co nabyłeś?

A co nabyłeś?

wuja, ile jest miejsca za lampą u ciebie? wejdzie żarówka z radiatorem czy musi być taka z wąsami które można na boki puścić.
Bo tak obczajaliśmy możliwości instalacji ledów w peplu gt a to chyba podobnie wygląta.

wuja69 dokładnie to dobre pytanie, sprawdź ile jest tego miejsca to może sobie kupimy komplet ledów na spółkę?:)

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-2014-New-Motorcycle-Bike-30W-6000K-1600LM-Slim-LED-Hi-Lo-Bi-xenon-Conversion/1787313678.html?spm=2114.10010108.1000023.7.VMp6aP coś takiego siedzi u mnie obecnie w Kacu , Jutro wszystko pomierzę tzn. ile jest zapasu za żarówką.

no to taka ma około 45mm od cokołu do końca radiatora - a ile jest jeszcze zapasu?

i jest miejsce dookoła żeby to powietrze opływało?

wuja69 napisał:

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-2014-New-Motorcycle-Bike-30W-6000K-1600LM-Slim-LED-Hi-Lo-Bi-xenon-Conversion/1787313678.html?spm=2114.10010108.1000023.7.VMp6aP coś takiego siedzi u mnie obecnie w Kacu , Jutro wszystko pomierzę tzn. ile jest zapasu za żarówką.

Nie chce dramatyzować ale strasznie kiepsko wyglądają te Twoje ledy w porównaniu do ledów Wombata, czy to dobry produkt, dobrze świeci? Jesteś zadowolony? Kupiłbyś jeszcze raz to samo czy może coś innego? Czym się kierowałeś przy wyborze?

A druga sprawa to jakie macie podejście do ewentualnej kontroli policyjnej, bo przecież jak podpadniecie pod specjalną kontrole to pan policjant na 100% zauważy w kloszu takie niehomologowaną żaróweczkę i co wtedy, będziecie rozkręcać połowę skutera aby ją wymienić? W czasie spotkania z Wombatem zadałem to pytanie ale nie uzyskałem jakieś sensownej odpowiedzi:)

Wombat jak mi opowiadałeś o tych ledach z wąsami to miałeś na myśłi coś takiego?
http://www.aliexpress.com/store/product/Pair-40W-CREE-XHP-50-LED-Headlight-Headlamp-Auto-8000LM-12V-24V-Conversion-Car-Kit-H7/420740_32651548634.html

Nigdy wcześniej nie widziałem takiego rozwiązania ale czy te wąsy mają za zadanie chłodzić to całe ciepło z tych ledów? Dobrze kombinuje?

tak, to wąsy. Te wąsate radiatory mają za zadanie odprowadzić ciepło z żarówki i rozproszyć/wymienić z otoczeniem. Trzeba je rozpleść żeby użytkowa powierzchnia była jak największa (jak kaloryfer)

A co do patrolu - podpadasz tak jak za żarówkę. Ona nie działa zgodnie z założeniami producenta lampy.. i tyle.
Co do kontroli - wracałem około 1 w nocy, buspasem, pod nosem policji stojącej w okolicy Elektrociepłowni na Modlińskiej i zatrzymany nie zostałem - wiec chyba tak źle z tym światłem nie jest.
Natomiast w razie JAKBY CO to podstawy do kręcenia nosem oczywiście mają.
Ja w tym wypadku uważam że prawo moralne we mnie :) (jak stwierdził poeta). Włożyłem dużo pracy i kasy aby światło z lampy poprawić i to poprawić w sposób bezpieczny i nie uciążliwy dla innych

ughr taką żarówkę obecnie mam założoną,świeci od roku czyli około 70h,ogólnie jestem z niej zadowolony ,jestem widoczny doskonale w dzień ,w nocy lepiej jest wszystko oświetlone, w porównaniu do zwykłej H4 ,Ale niestety strumień światła z lampy jest niedoskonały -po-prostu światło mijania zbyt mocno świeci z lewej strony.Więc chcę zakupić taką żarówkę która daje się ustawić dobrze np. taką jaką ma założoną Wombat .Żarówki są sprzedawane parami ,potrzebna mi jest do Kaca jedna,więc może Ktoś się skusi na wspólny zakup.Co do Policji miałem raz kontrolę o świcie ,Policjant stwierdził ,że mam bardzo mocne światło ja na to ,że zakupiłem taką ,,lepszejszą,, żarówkę by lepiej świeciła,Policjant na to,,na bezpieczeństwie nie moszna oszczędzać ,, :).Obecną żarówkę kupiłem rok temu, i takich jak ma zamontowane Wombat jeszcze nie było w sprzedaży ,obecnie bym takiej nie kupił-wszak są lepsze.
Później pomierzę co i jak i dam znać.
Właśnie zajrzałem pod lampę do Kaca, wejdzie żarówka o długości tylnej części ok 7cm i o szerokości-średnicy 6cm takrze zapas miejsca jest,tylko teraz wybrać jakiś model,
Wombat pomożesz wybrać?
Ps czy ta była by dobra?- http://pl.aliexpress.com/item/Super-Bright-H4-HB2-Hi-Lo-Beam-P7-Led-Car-Headlight-Conversion-Kit-Fog-Lamp-Bulb/32659540601.html?spm=2114.010208.3.2.tZy7Dk&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_3_10056_10037_10055_10049_10017_405_404_407_10033_10032_10040,searchweb201603_8&btsid=43978360-8dbb-4133-b988-7b069dd15c46

no ja mam dokładne takie tylko w H7

Dziękuję Wombat za opinie,teraz tylko wspólnika do zakupu Pozdrawiam.

tak, tak, ja jestem chętny na taki wspólny zakup ale kompletnie nie wiem co tam się w środku zmieści do mojego Kymco, może ktoś z Was coś wymyśli ja nie mam zamiaru kombinować bo nawet nie wiem jeszcze jak do tej mojej żarówki się dobrać:)

ale tak naprawdę to jest chyba pomysł Wombata to on w sobotę kiedy się z nim spotkałem zobaczyć co On tam kombinuje z tymi swoimi ledami powiedział coś w rodzaju że wuja69 ma Kymco to sobie kupcie na spółkę komplet ledów to się podzielicie:) , ale powiedział też po tym jak popatrzył na mój klosz że ja tam ma bardzo mało miejsca i On to nie wie czy tam się to zmieści. No więc co robimy?

poświeć tam od strony manetki gazu, powinno być widac ile jest przestrzeni dookoła żarówki