Kymco Agility City 125 - eksploatacja

Dzień dobry, po zakupie skutera Kymco Agility City 125 sprzedawca przekazał mi dokumenty oraz podał podstawowe instrukcje jak poruszać się i jak używać skutera. Niestety nie podał wszystkich informacji jakie są mi potrzebne a wtedy nie przyszły mi do głowy, również nie wiele da się wyczytać z instrukcji obsługi dlatego chciałbym zapytać osoby praktycznie korzystające z tego typu pojazdów o pomoc.

Otóż, po przeczytaniu kilku artykułów i tematów w internecie oraz na forum zastanawia mnie parę kwestii:

  1. Mój skuter ma tylko wlew na paliwo, nie ma dodatkowego wlewu na np olej silnikowy (o którym większość forumowiczów w tematach opisuje jako niezbędny do prawidłowej pracy), zastanawiam się czy to oznacza że takowego oleju nie trzeba dolewać w tym modelu czy może taki wlew na pewno się gdzieś musi znajdować tylko go do tej pory nie zlokalizowałem

  2. Jak faktycznie wygląda aktualna sytuacja z przeglądami - w dowodzie mam wpisany następny przegląd w 2019 roku, natomiast przewijając tematy w internecie wszelkie tego typu pojazdy mają przeglądy po 300, po 1000 km itd, zastanawiam się czy to zostało zmienione czy być może u mnie jest coś nie tak w papierach

  3. Co podczas eksploatacji należy wymieniać, co dolewać, co smarować, próbowałem coś szukać w instrukcji lecz typowo eksploatacyjnych informacji tam nie ma… prosiłbym o pomoc na co zwrócić uwagę lub o wskazaniem tematu w którym być może podobna sytuacja była poruszana, od kilkunastu godzin przeglądam forum ale nie znalazłem podobnego tematu, jak już to dotoczyło całkowicie innych motocykli,

Bardzo proszę o pomoc, proszę również o wyrozumiałość, to mój pierwszy skuter i uczę się dopiero obsługi (również to mój pierwszy post na forum i także uczę się obsługi…).

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał

  1. Wlew oleju masz tam gdzie bagnet do silnika. To nie jest 2T że masz zbiornik na olej i jest on mieszany i spalany razem z paliwem. Tu sobie wlewasz i masz i co odpowiedni czas wymieniasz. Jak w samochodzie.

  2. Mylisz przegląd z ważnością Badań Technicznych. Nowy pojazd ma kolejne badanie po 3 latach a potem co rok. A zupełnie co innego przegląd techniczny w serwisie.

  3. Olej wymieniać, filtr powietrza wymieniać wg ustalonych interwałów. A resztę w miarę zużycia.

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź, to już bardzo dużo informacji, a czy orientujesz się jeszcze czy co do przeglądu technicznego w serwisie oni powinni dać mi jakiś dokument co ile należy robić kolejne przeglądy techniczne? Bo przeglądałem papiery i nic takiego nie znalazłem

w książeczkę gwarancyjną ci powinni wstemplować

Dziękuję za szybkie odpowiedzi:) Muszę tę kwestię w takim razie wyjaśnić ze sprzedawcą gdyż nic takiego nie mam.

Wszystko już jest dla mnie jasne,
dziękuję i pozdrawiam serdecznie,
Rafał