Kymco Agility 50 ? pomoc w zakupie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Kymco Kymco Agility 50 ? pomoc w zakupie

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe dareksal dareksal 7 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe dareksal
    dareksal
    Użytkownik

Jest to mój 1-szy post, witam całą społeczność

Już od dłuższego czasu przymierzam się do kupna czegoś co jeździ Krakowskie MPK przesadza z ceną, tłokiem, punktualnością, i godzinami rozkładów jazdy, autko zbyt duży wydatek jak dla młodego człowieka któremu rodzice nie kupią. Pozostaje skuter ma to być 1-sza machina jeżdżąca (nie licząc różowego składaka kultowe Wigry 3) więc też na skuterku nie jechałem nigdy. ostatnio przeglądając neta nie widziałem nic na co było by mnie stać, jednak ostatnio dostałem ciekawą propozycję kupna Kymco (na 80% jest to Agility 50) po przestudiowaniu poradników itp. mimo wszystko chciał bym się zdecydować na full odblokowany z 2002 r. sprowadzany z za granicy (tłumaczenia są) kusi firma + cena bo ta zamknie się w 350/400zł co mnie dziwi jeździ plus wczoraj zrobili hamulce tylne i ponoć jest w 100% sprawny, na co szczególnie zwrócić uwagę na ten model gdy wiem oficjalnie że zamyka budzik na 90km/h – prosta raczej jestem zdecydowany na kupno gdyż jak wiadomo swoją 1-szą machinę się męczy – najwyżej jak wyzionie ducha ktoś mi go ukradnie :), aha wiadomo mi też o tym że akku nie wydala ale to mam w domu leży i kurzy mi się 7,2Ah :), fajnie było by w tym sezonie już się zacząć uczyć jeździć, zdaję sobie sprawę że to nie rower z którego jak spadnę najwyżej obetrę sobie plecy ale spoko glebę (a raczej kamienie) się nie raz już gryzło przy prędkości ok 40km/h.

dareksal
    Użytkownik

Dołączając do tematu, po wielogodzinnym dzwonieniu po agentach ubezpieczeniowych (ceny kosmiczne) może ktoś coś polecić?

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ubezpieczenie kosztuje około stu zł bez zniżek. Zakup sprzętu dziesięcioletniego zawsze jest ryzykowne, tym bardziej, że był tuningowany skoro śmiga 90km/h. Jak to pewne źródło to bym zaryzykował na Twoim miejscu, jednak zależy czy te 400 zł to dla Ciebie dużo czy nie, w razie jakby miała być pomyłka, bo wiesz tyle to kaski kosztują i to nie z jakiejś wysokiej półki.

dareksal
    Użytkownik

400zł dużo czy nie, zdobyte doświadczenie bezcenne :), źródło pół zaufane (rodzina znajomego) wiem na 100% ze kupowali to dla siebie ale kupili auto i kasa im potrzebna na rozrządy itp. ew mam możliwość kupienia (też po dalszej znajomości) 100% chinczyka (nawet firmy nie znam) za 600zł rocznik bodajże 2009 z tym że już z tej wypłaty nie starczy mi na niego (kask, paliwo, rejestracje)… więc ja go z góry spisuje na straty bo nikt mnie też nie nauczy jeździć za free by warto było uzbierać np. na honde 8rx (jakoś ona mi wpadła w oko – ale to przyszłość…), co do ubezpieczenia 117zł inni nawet po 600zł mówili albo oficjalnie by dzwonić do konkurencji bo oni mają drogo byłem w szoku… Ciekawi mnie jak można sprawdzić ten akumulator (problemy z rozruchem) czy oprócz przywiezienia swojego (pochodzi z tzw. UPSa więc kombinowanie przy kupnie z końcówkami) chcę się jakoś upewnić czy to na 100% wina akku bo inwestować już w niego nie zamierzam 🙂

dareksal
    Użytkownik

Ok too chodź troszkę inną podpowiedź poproszę co może być przyczyną „chętania” przy starcie?

Ok wynalazłem na naszym forum 🙂

Dla głodnych wiedzy, przyszłych interesantów zamieszczam 🙂

http://www.skuterowo.com/forums/topic/przejechalem-15-km-skuter-zgasl-i-nie-chce-odpalic#post-71610

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

możesz naładować akumulator lub odpalić bez niego i sprawdzić czy chodzi. Używanego chińczyka sobie lepiej odpuść.

dareksal
    Użytkownik

też tak myślałem że chinczyk z 2009 bd gorzej niż pół-china Kymco 2002 no cóż jutro jadę oglądać i oczywiście jak kupię pochwalę się, i opiszę pierwsze wrażenia z jazdy, a dziś już haru haru by na paliwko było 😉

Poza tym ta beztroska że ukradną, że się zepsuje coś poważnego, albo że zarysuje się nowy lakier – zawsze miałem fullwypaśne telefoniki po 1500zł i zwyczajnie szkoda by było takiego (zwłaszcza jak się samemu zarobiło za małolata :D) a teraz za 200zł nówka która spełnia moje wymagania i beztroska w autobusie 😀

Ale analizując tak na logiczny rozum homo sapiens z koro wytrzymał te 10 lat (najprawdopodobniej bez większych napraw) to czemu miał by w moich rękach paść? musi być udany model…

A i pominąłem b.ważny fakt jest to 4T (analizując spalanie i ciszę) bo osoba która mi opowiadała że jest na sprzedaż była zafascynowana kolorem czerwonym 😛

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

dareksal napisał:

Jest to mój 1-szy post, witam całą społeczność
    Już od dłuższego czasu przymierzam się do kupna czegoś co jeździ Krakowskie MPK przesadza z ceną, tłokiem, punktualnością, i godzinami rozkładów jazdy, autko zbyt duży wydatek jak dla młodego człowieka któremu rodzice nie kupią. Pozostaje skuter ma to być 1-sza machina jeżdżąca (nie licząc różowego składaka kultowe Wigry 3) więc też na skuterku nie jechałem nigdy. ostatnio przeglądając neta nie widziałem nic na co było by mnie stać, jednak ostatnio dostałem ciekawą propozycję kupna Kymco (na 80% jest to Agility 50) po przestudiowaniu poradników itp. mimo wszystko chciał bym się zdecydować na full odblokowany z 2002 r. sprowadzany z za granicy (tłumaczenia są) kusi firma + cena bo ta zamknie się w 350/400zł co mnie dziwi jeździ plus wczoraj zrobili hamulce tylne i ponoć jest w 100% sprawny, na co szczególnie zwrócić uwagę na ten model gdy wiem oficjalnie że zamyka budzik na 90km/h – prosta raczej jestem zdecydowany na kupno gdyż jak wiadomo swoją 1-szą machinę się męczy – najwyżej jak wyzionie ducha ktoś mi go ukradnie :), aha wiadomo mi też o tym że akku nie wydala ale to mam w domu leży i kurzy mi się 7,2Ah :), fajnie było by w tym sezonie już się zacząć uczyć jeździć, zdaję sobie sprawę że to nie rower z którego jak spadnę najwyżej obetrę sobie plecy ale spoko glebę (a raczej kamienie) się nie raz już gryzło przy prędkości ok 40km/h.

Agility za 400zł?? To na pewno pomyłka, albo klamot po wypadku… Ja bym się w takie coś nie pakował, chyba że na części o ile jest w nim coś dobrego 😀

dareksal
    Użytkownik

Więc mówię czemu taka cena: 1 kupił sobie autko i musi go ze serwisować, akku kaput, sprowadzany – będzie to 1sza rejestracja w PL, ubezpieczenie zagraniczne (UE), po znajomości, rocznik reszta jak wiadomo mi śmiga na cacy. śpieszy się im z kasa bo już dziś się dowiadywali czy nie mógł bym przyjechać i z tego co mi wiadomo nie wystawiali nawet do neta (czas i wymyślenie tego tez coś warte jest), miało to być mojego kolegi czyli rodzina, ale on z kasą na minusie jest więc jemu też trzeba będzie coś odpalić, albo chodź pozwolić by czasem się gdzieś przewiózł…

1sza cena jaką za to usłyszałem wynosiła 800zł, znajomy mówi że spokojnie za tyle by poszło to…

dobra lecę na mpk by potem czatować w robocie 40minut na zmianę zmiany – oby już ostatni raz ^^ jutro się odezwę w tym temacie co z tego wynikło 🙂 sam byłem zszokowany ceną jeszcze może się coś na hardcora wytarguje jakiś może kask 😀 no ten to by się przydał by nie kupować łeb na szyje 😀

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

dareksal napisał:

Więc mówię czemu taka cena: 1 kupił sobie autko i musi go ze serwisować, akku kaput, sprowadzany – będzie to 1sza rejestracja w PL, ubezpieczenie zagraniczne (UE), po znajomości, rocznik reszta jak wiadomo mi śmiga na cacy. śpieszy się im z kasa bo już dziś się dowiadywali czy nie mógł bym przyjechać i z tego co mi wiadomo nie wystawiali nawet do neta (czas i wymyślenie tego tez coś warte jest), miało to być mojego kolegi czyli rodzina, ale on z kasą na minusie jest więc jemu też trzeba będzie coś odpalić, albo chodź pozwolić by czasem się gdzieś przewiózł…

Zdajesz sobie sprawę ile trzeba było włożyć kasy w skuter 50cc 4T żeby osiągał 90km/h? dlatego nie wierzę w taką cenę, nawet gdyby był paskudnie poobijany z połamanymi plastikami. Pewnie ma jakieś ukryte wady techniczne lub prawne.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie