Kymco Agility 50 4t - wolno jeździ i staje pod górę

Tagi: ,

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    miszcz4
    Użytkownik

Witam ,otóż mam taki problem z moją Agilitką , po odpaleniu skutera
    muszę przekręcać manetką aby nie zgasł oraz aby w ogóle ruszył z miejsca, bo po ruszeniu jedzie max. 25 km/h
    Drugi mój problem to taki że gdy motor widzi górkę(nawet małą) jedzie max 10-20 km/h podczas jazdy samemu, bo gdy jadę z kimś skuter nawet nie utarga.
    Co mam robić???
    Cylinder już czyściłem.

Anonim
    Nieaktywny

Regulacja i czyszczenie gaźnika. Zawory dobrze ustawiłeś ?

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

zahrad77
    Użytkownik

Odkręc tekielek ten od góry gaznika sprawdz czy jest taka czarna membranka i wyjmij ją spr ją czy nie jest przedziurawiaona

miszcz4
    Użytkownik

@AraS gaźnik czyściłem 2 razy, jakie zawory??
    @zahrad77 Jaki tekielek.

zahrad77
    Użytkownik
    zahrad77
    Użytkownik

to chodzi o to pomyliło mi sie chodzi o dekielek ten od góry czarny możesz go miec taki złoty odkręc go i zob na ta membrane tu masz zdjęcie tej membrany http://allegro.pl/membrana-gaznika-quest-benzer-kingway-skuter-4t-i2786457926.html

miszcz4
    Użytkownik

Później sprawdzę , jeśli jest dziura to co mam zrobić, kupić nowe???

miszcz4
    Użytkownik

Chodzi ci o ten czarny plastik i pod tym to ma być???

Kapuchon
    Użytkownik

Tak. Jeśli odkręcisz 2 śrubki na tym dekielku i go ściągniesz to zobaczysz membranę. Sprawdź luzy zaworów i do tego porządna regulacja gaźnika a jeśli nie pomoże to zmierz kompresję ( tak na przyszłość nie czyść cylindra z całego nagaru bo możesz rozszczelnić silnik. W ogóle to jaki przebieg tego skutera ? Mówisz jeszcze że czyściłeś cylinder czyli zdejmowałeś głowicę. Dałeś nowe uszczelki ?

miszcz4
    Użytkownik

Przebieg to 4175 km.
    Uszczelki zostawiłem te same bo były w dobrym stanie.

Kapuchon
    Użytkownik

Nie ważne że były w dobrym stanie. Przy każdorazowym demontażu zakłada się nowe uszczelki. Zmierz kompresję a zobaczysz.

miszcz4
    Użytkownik

Cym można by zmierzyć kompresję i jak ????
    Jestem szary w tych sprawach. 🙁

miszcz4
    Użytkownik
    zahrad77
    Użytkownik

mówie ci sprawdz pierwsze membrane mniej roboty a na 99 to jest membrana bo tez tak miałem w zipp basic

miszcz4
    Użytkownik

Membrana jest cała.

miszcz4
    Użytkownik

zapomniałem dodać że skuter jeździ 65 km/h (do blokady) po prostej po rozgrzaniu a pod górę wtedy jedzie max 25 km/h i wolniej

zahrad77
    Użytkownik

a masz takie wrażenie jak by sie dusił?

Maciejaa
    Użytkownik

mam podobny problem w swoim agilu, tzn mi ogólnie jeździł 65 po rozgrzaniu, teraz jeździ max ok 57 licznikowego, a pod górkę spada do 45, chyba ze ma jakieś slabe dni to potrafi spaść do 35 ale nie poniżej, ( ale moja waga to 100kg) ale za to jak daje mu gazu czasami jak by się zaciął i poprostu buczy jak by jechał na maxa a prędkość jest ok 30 i musze popuścić gazu i znów dodać i silnik mu coś dziwnie pracuje,

Lukario
    Użytkownik

najlepiej kupić nowy tłok , cylinder i wtedy zobaczyć , bo to nie są duże koszty , na allegro za 50 zł można kupić , a pewnie problem by minął, poza tym to zawsze myślałem że kymco to dobra firma , ale jak widać to tylko pozory, nie dość że słabe i wolne to jeszcze się psują bardziej niż chinole 😀

DooOminO
    Użytkownik

50 zl?

miszcz4
    Użytkownik

zahrad77 napisał:

a masz takie wrażenie jak by sie dusił?

Tak zawsze po ruszeniu „na zimno” tak czuję.

miszcz4
    Użytkownik

No ludzie, pomożecie mi czy założyć gdzie indziej temat

Maciejaa
    Użytkownik

ogolni na twoim miejscu nie dlubalbym tylko serwis odrazu niech daja nowy egzemplarz lub silnik bo jak dadza nowy skuter to odnowa musisz go ubezpieczac itp

morgy1234
    Użytkownik

Lukario napisał:

najlepiej kupić nowy tłok , cylinder i wtedy zobaczyć , bo to nie są duże koszty , na allegro za 50 zł można kupić , a pewnie problem by minął, poza tym to zawsze myślałem że kymco to dobra firma , ale jak widać to tylko pozory, nie dość że słabe i wolne to jeszcze się psują bardziej niż chinole 😀

kymco to jest dobra firma
    a jakieś chińskie gówno

ja mam agilitke przebieg 11 460 i żadnej awarii a i pod górkę nie staje

więc Lukario jak gówno wiesz to się nie wypowiadaj bo być morze zajeździł silnik to tak jest

ja bym proponował sprawdzić kompresje i przeczyścić gaźnik

a i jak na 4t to nie są wolne

Lukario
    Użytkownik

nie bądź taki mądry bo głupich zabraknie ;P poza tym co ty o mnie wiesz morgy1234. to co napisałem to było tylko moje obiektywne stwierdzenie. zresztą ja na chinolu 4T zrobiłem 13000 km bezawaryjnie i nagle się popsuł lecz jeździ ale tylko 65 więc nim nie jeżdżę i na wiosnę zrobię dopiero remont lub sprzedam ten złom. sam się dziwię że tyle nim przejechałem bo dostawał w dupę na maxa. powiedz mi czy tą swoją agilitką przejechałeś przez wodę sięgającą kierownicy ? pewnie nie albo paliłeś kapcia aż do pęknięcia opony? lub jeździłeś we 3 osoby? ja swoim chinolem jeździłem po lesie i bezdrożach i wcale nie miałem do niego szacunku bo to tylko chińczyk , więc nie zachwalaj mi tu kymco , bo jak bym się do niego dorwał to nie wiem czy przejechałby tyle co mój.
    no i jeszcze osiągi:
    v max = 75km/h
    przyspieszenie 0 – 50 = ~10 s
    spalanie- 2/100
    poza tym siedzi jeszcze oryginalny pasek 😉
    sprzęgło jak nowe , wariator tak samo, rolki również – 0 zużycia
    jedynie coś z silnikiem nawala

like70
    Użytkownik

…”przejechałeś przez wodę sięgającą kierownicy ?”- większej głupoty na tym forum nie było! Wstaw film bo jak nie zobaczę to nie uwierzę.
    Chyba trzeba ustanowić nagrodę ZŁOTEGO TŁOKA dla najlepszych.

Anonim
    Nieaktywny

Poczekaj jeszcze z tym Tłokiem, zaraz się znajdzie ktoś kto nurkował na swoim skuterze :), a spalanie ma 0,7 l na 100 km 🙂

Lukario
    Użytkownik

możecie nie wierzyć ale z tą wodą to było na serio. w wakacje pewnego dnia była ogromna ulewa, padało kilka godzin. kiedy przestało padać pomyślałem że sobie pojeżdżę skuterem , więc tak też zrobiłem , zrobiłem kilka kilometrów i nagle zobaczyłem że na drodze stoi audi a3 zanurzone do szyb(tak to była niezła kałurza xd). pomyślałem sobie że co? ja nie przejadę ? 😀 ruszyłem mało nie odpadły plastiki bo jak się rozpędziłem to nieźle mną przyhamowało , ale dobra jadę dalej , kiedy już byłem obok tej audicy , skuter nagle zaczął się dusić , ale nie przejąłem się tym gdyż to było do przewidzenia. wyjechałem z kałuży ,jednak nie mogłem już jechać skuterem bo nie miał mocy. po powrocie do domu wyczyściłem filtr powietrza i gaźnik niestety nic nie pomogło. mój ojciec myślał że może cylinder pękł od różnicy temperatów czy coś w silniku(przez wentylator naleciało sporo wody) na szczęście nic z tych rzeczy. na drugi dzień odpalam skuter i wciąż się nie wkręca. pomyślałem że moduł zalało bo kąt wyprzedzenia zapłonu był stały – tak wywnioskowałem po pracy silnika , wyjąłem moduł , położyłem go w zamkniętym samochodzie(była tam wysoka temperatura) , po kilku godzinach zamontowałem moduł , odpalam , gaz do oporu , skuter się wkręca więc się przejechałem ,wszystko wróciło do normy i po tym zdarzeniu przejechałem ok 4000km aż teraz znów się popsuł…
    wiem, że brzmi to niewiarygodnie , ale tak było naprawdę, większość z was pewnie nie odważyłaby się zrobić niczego podobnego no ale cóż. może zrobię kiedyś filmik i wrzucę na yt żeby nie dowiarkom pokazać co nie co nt. zabawy na skuterze 😉

DooOminO
    Użytkownik

Lukario napisał:

możecie nie wierzyć ale z tą wodą to było na serio. w wakacje pewnego dnia była ogromna ulewa, padało kilka godzin. kiedy przestało padać pomyślałem że sobie pojeżdżę skuterem , więc tak też zrobiłem , zrobiłem kilka kilometrów i nagle zobaczyłem że na drodze stoi audi a3 zanurzone do szyb(tak to była niezła kałurza xd). pomyślałem sobie że co? ja nie przejadę ? 😀 ruszyłem mało nie odpadły plastiki bo jak się rozpędziłem to nieźle mną przyhamowało , ale dobra jadę dalej , kiedy już byłem obok tej audicy , skuter nagle zaczął się dusić , ale nie przejąłem się tym gdyż to było do przewidzenia. wyjechałem z kałuży ,jednak nie mogłem już jechać skuterem bo nie miał mocy. po powrocie do domu wyczyściłem filtr powietrza i gaźnik niestety nic nie pomogło. mój ojciec myślał że może cylinder pękł od różnicy temperatów czy coś w silniku(przez wentylator naleciało sporo wody) na szczęście nic z tych rzeczy. na drugi dzień odpalam skuter i wciąż się nie wkręca. pomyślałem że moduł zalało bo kąt wyprzedzenia zapłonu był stały – tak wywnioskowałem po pracy silnika , wyjąłem moduł , położyłem go w zamkniętym samochodzie(była tam wysoka temperatura) , po kilku godzinach zamontowałem moduł , odpalam , gaz do oporu , skuter się wkręca więc się przejechałem ,wszystko wróciło do normy i po tym zdarzeniu przejechałem ok 4000km aż teraz znów się popsuł…
    wiem, że brzmi to niewiarygodnie , ale tak było naprawdę, większość z was pewnie nie odważyłaby się zrobić niczego podobnego no ale cóż. może zrobię kiedyś filmik i wrzucę na yt żeby nie dowiarkom pokazać co nie co nt. zabawy na skuterze 😉

nie wiem czy mam sie smiac czy plakac, przejechal przez wode ktora ma metr „głeboksci” tą historią przebiłeś dzieciaka z podstawowki ktory twierdzi, ze wypil 1l spirytusu lol

elloco
    Uczestnik

Lukario napisał:

Odkupię od Ciebie ten pływający skuter, oczywiście jak poręczysz że po remoncie dalej będzie pływał po wodzie 🙂
    Jak bys w takiej wodzie zanurzył go , to gwarantuje Ci że moduł byłby najmniejszym problemem. Zamiast mieszanki paliwowo- powietrznej pojawiła by się wodno-paliwowa, chyba że masz jakiś skuter na wodór 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button