Kymco agility 50 4t stukanie od strony wariatora

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #650209 Reply
    Matijas
    Uczestnik
    • 2
    • 4Postów:

Witam, silnik w moim skuterze zaczął dziwnie stukać. Stukanie słychać od strony wariatora, pomyślałem, że to mogą być już zużyte rolki i ślizgi, więc wymieniłem je na nowe, jednak stukanie nie ustało. Poniżej załączam link, w którym słychać jak stuka.

Pozdrawiam.

#650220 Reply
    Berg
    Uczestnik
    • 45
    • 817Postów:

Zdemontuj wariator i zdejmij pasek. Z wariatora załóż tylko tylną tarczę, tulejkę i przednią tarczę wraz z wentylatorem (nie zakładaj wariatora, rolek i paska). Odpal silnik i posłuchaj – jeśli nadal będzie tłukło, to masz problem z wałem/łożyskami na wale. Jeśli nie, sprawdź w jakim stanie jest wariator tam gdzie siedzą rolki. Ew. potem zobacz czy wariator nie ma luzów na tulei.
    Może tłucze w sprzęgle a nie w wariatorze?

PS: oczyść wnętrze napędu z tego pyłu.

#650236 Reply
    Matijas
    Uczestnik
    • 2
    • 4Postów:

Rozmontowałem wszystko przeczyściłem i nigdzie luzów nie ma. Wszystko jest tak jak być powinno, sprzęgło chodzi cicho. Jak wczoraj ściągnąłem wentylator z drugiej strony i dostałem się do magneto, to z tej strony jest wyraźniejsze stukanie. Może to oznaczać, że jest problem z łożyskiem/wałem?

#650255 Reply
    Skuterowicz
    Uczestnik
    • 33
    • 420Postów:

jeżeli stukanie jest o wiele głośniejsze na żywo niż na filmiku to prawdopodobnie łożysko na wale, miałem ten problem kiedyś, leciutki luz był a nawalał jakbym tam V8 wrzucił XD

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: Kymco agility 50 4t stukanie od strony wariatora
Twoje informacje:

Back to top button