Kymco Agility 50 4t problem z rozrusznikiem i kilka pyt o blokady

Witam,
Kupiłem Kymco Agility 4t z niedziałającym rozrusznikiem. Póki co jestem zielony jeżeli chodzi o skutery;) ale domyślam się ze rozrusznika sie nie naprawia tylko lepiej kupić nowy? Ile mniej wiecej bedzie kosztował bo na allegro znalazłem tylko jeden i to używany?

Skuter nie miał sciąganych żadnych blokad i wyciąga ok 55km/h.
W Agility 4t są jakieś blokady które łatwo można ściągnąć, a przy tym żeby znacząco nie wzrosło spalanie?

Pozdrawiam

Zależy do tego co padło w rozruszniku bo mogą to być szczotki lub jakaś inna pierdołka. Co do blokad to wprost przeciwnie co do Twoich oczekiwań - silnik po odblokowaniu będzie palił mniej no chyba że ciągle będziesz trzymał manetkę na max. ale jeśli będziesz jeździł z takimi prędkościami jak teraz czyli te 50-55km/h to silnik spali mniej bo nie będziesz musiał go tak piłować aby utrzymać tą prędkość. Niestety co do umiejscowienia blokad w Agilitce nie mam informacji ale zazwyczaj w Kymco blokowana jest tulejka na wariatorze ew. moduł CDI ale w tej sprawie niech wypowie się ktoś kto ma o tym wiedzę.

W kymco agility są dwie blokady tuleja w wariatorze ja odblokowaną tuleje miałem do wymiany w skuterze i jeszcze blokada jest na module

Można w łatwy sposób samemu odblokowąć ta tuleje?

Z tego co mi wiadomo w Kymco tuleje się wymienia na odblokowaną. Przy kupnie nowego Kymco z salonu dostaje się właśnie odblokowaną tulejkę ale jeśli kupiłeś używany sprzęt to podejrzewam że jej nie dostałeś.

Tulejke kupisz za grosze od 4T chinczyka.

Co do rozrusznika, wogole nie kreci? Sprawdz czy wogole prad dochodzi do niego ;)

Może nie rozrusznik tylko przekaźnik rozrusznika padł?

Czy prąd dchodzi do rozrusznika jutro powiem dokładnie co i jak.

A z ta tuleją to gdzie taką najlepiej kupić? Możecie podać jakiegoś linka, bo na allegro jest tego troche, a póki co się nie znam nic;)

A nie masz sklepu z czesciami obok Siebie?

Nie no sklepów to mam kilka, ale myślalem że to bardziej wymyślna część i trzeba do tego jakiś specjalny sklep;)

Byłem w garażu, przeczyściłem styki na rozruszniku, docisłem kostkę i rozrusznik działa, ale skuter nie zapala bo nie ma on żadnego oporu.
Zębatka rozrusznika w stanie idealnym, zębatka którą widać w dziurce jak sie wyciągnie rozrusznik też w bdb stanie, ale kręci swobodnie. Co może być nie tak?

Nie działa też prędkościomierz - pod obudową patrzyłem i ten wąż co idzie od prędkościomierza do koła przedniego jest raczej cały. Co jeszcze mogę spr?

Dzięki za pomoc,
Pozd

Sprawdź czy aby napedno bendix jest w dobrym stanie i czy łapie o przeciwtalerz wariatora bo skoro chodzi bez oporu to bendix to jedyna rzecz która przychodzi mi do głowy.

Byłem w garażu, rozkręciłem pokrywę i ..:

http://allegro.pl/bendiks-rozrusznika-quest-zipp-kingway-skuter-4t-i2442202337.html

rozrusznik kręci ta dużą zębatką, wypychając tą małą do talerza wariatora, ale ta mała się nie kręci (od czasu do czasu tylko sie lekko ruszy).

Więc pewnie cały taki bendix muszę kupić? To jest takiś specjalny do kymco czy to raczej uniwersalne?

Tak jak czułem że bendix będzie walnięty :) Niestety co do doboru Ci nie powiem ale wydaje mi się że ten z linku powinien pasować jednak z praktyki wiem że lepiej jakbyś wziął ten Twój stary bendix i podjechał do jakiegoś sklepu aby dopasowali Ci taki sam. bo z neta często się zdarza że przedmiot nie jest takiej jakości jakbyśmy się spodziewali a cena często wyższa.

Kupiłem dziś bendix za 45zł i działa:)

Jak ściągałem zębatke wariatora to od wewnętrznej strony nie miałem żadnej tulei, podkładki - tzn że ktoś ją ściągnął i już nie mam tej blokady czy w złe miejsce patrzyłem?

Teraz pozostaje mi niedziałający licznik:/ Macie jakiś pomysł co z nim może być nie tak?

@pppawelek,
ogrzebuje wątek. jak Ci się udało poradzić sobie z problemem licznika i blokadami?