KYMCO AGILITY 50 4T - PO ODBLOKOWANIU (efekty?)

Witam,
Dziś moje Agility po przejechaniu 1000 km w końcu zostało odblokowane.
Została wymieniona dysza w gaźniku i tuleja wariatora.
Co się zmieniło?

1. Przyspieszenie - hmmm? no właśnie chyba jest takie same nie zauważyłem znacznej poprawy... a jak to u was wygląda?

2. Prędkość max. wzrosła z 50 km/h do 70 km/h na prostej bez problemu. natomiast jak jest lekkie wzniesienie to niechce sie rozpedzic powyżej 55 km/h, ważę okolo 80 kg wiec chyba powinien lepiej pod górke/wzniesienie iść??

3. Podobno spalanie teraz powinno byc mniejsze ale to jest w trakcie testu.

a jak to wygląda w waszysz agilkach?

Nie wiem jak w zwykłym Agility, ale w moim agility rs 4T miałem jeszcze moduł zablokowany co ograniczało obroty. Tak jak u ciebie jechałem max 70 km/h ale po zdjęciu blokady już śmiga 80 km/h bez problemu.

@up

Mierzyłeś prędkość może jakimś GPS czy polegasz tylko na liczniku ? Bo w 4T 70km/h to już jest max.Chyba,że inne rolki zakładałeś...

Borsuk011 na pewno nie jedzie 80 km/h. 4T 50 ccm więcej jak realne 60-65 nie pójdzie

Prędkości są licznikowe, bo pewnie Lukson w licznikowych się pyta.
Mam świadomość, że prędkość realna jest niższa, więc sprawdzę sobie dzisiaj z ciekawości GPS-em i podziele się informacją.

madi napisał:

Borsuk011 na pewno nie jedzie 80 km/h. 4T 50 ccm więcej jak realne 60-65 nie pójdzie

Według mnie trochę to pesymistyczne założenie. Bardziej skłaniem się do jakiś powyżej 70 km/h tak jak Termit zasugerował. Z drugiej strony to skutery 4T nie są aż takie wolne (przynajmniej nie wszystkie) jak by mogli sądzić użytkownicy 2T. :)

Sprawdziłem prędkość z GPS. przy licznikowym 80 km/h jedzie realne 73 km/h więc, madi, nie jest tak źle :D

sprawdzałem licznikowo, idzie max 70 i trzyma taką predkość ani 1 km wiecej, natomiast co do gps to zawsze zaniża, nawet jadąc samochodem pokazuje o jakies 5 km wolniej, poniewaz odswiezanie pozycjonowania gpsa w najdokladniejszych modelach mozn ustawic odswiezanie co 0,25s co daje wlasnie odchylenie 5km/h wiec sugerowanie sie wlasnie predkosci gsa jest niedokladne wzgledem predkosci licznikowej...

jesli chodzi o modul cdi sciagniecie tej blokaty pozwala wkrecic sie silnikowi na mega duze obroty dzieki czemu idzie te 80km/h a le podobno silnik mocno dostaje ...tak slyszalem i ze nie warto zyskac te 10 km kosztem skrcania zywotnosci silnika..

Zaczne sie chyba rozgladac za jakims lekkim zestawem tuningowym , poniewaz nie tak jak v max. mnie interesuje a poprawa przyspieszenia bo jak dla mnie to kiepsko sie zbiera... ktos moze cos polecic?
natomiast jak jest lekkie wzniesienie to nie idzie pod gorke wiecej niz 55km/h moze ten typ tak ma.....

posty się edytuje tak na przyszłość.

w 4t masz mało opcji tuningu. chyba jedyną racjonalną opcją jest wymiana cylindra na 80 ccm. Do tego oczywiście zmiana wariatora i może elementów sprzęgła.

madi napisał:

posty się edytuje tak na przyszłość.
w 4t masz mało opcji tuningu. chyba jedyną racjonalną opcją jest wymiana cylindra na 80 ccm. Do tego oczywiście zmiana wariatora i może elementów sprzęgła.

wymiana cylindra odpada, jakies inne propozycje na poprawe chocby przyspieszenia?

zmiana wariatora, ale dużo to nie da...

Ja to bym nic nie zmieniał i zostawił tak jak jest:)) Spalenie poniżej 2l/100Km jest super! Po jakie licho poprawiać "fabryke"kosztem spalanie i trwałości jednostki;)

Witam. Po 1000km, odblokowali mi KYMCO AGILITY CITY 50 4T rocznik 2010, i jestem zawiedziony. Piszecie o 70km/h, u mnie 55km/h z góry (odczyt z licznika) to max. Przyspieszenie też nie uległo poprawie. Gość który odblokowywał powiedział że dyszę i tulejkę wariatora zmienił i że po tym zabiegu skuter musi się rozjeździć. Przejechałem już 100km i nic się nie zmieniło, dalej 55km/h z góry. Jak to wygląda w tym skuterze, proszę o sugestie, czy atakować gościa, czy tak ma być??? Wczoraj przejechałem się skuterem znajomego, Chińczyk z CAREFOUR za 1400zł, 4T po wyprowadzeniu ze sklepu i do dziś 70-80km/h.

wygląda na to, że zostałeś oszukany, bo skuter jedzie jak zablokowany (czytaj: nadal jest zablokowany).

możesz jeszcze zawory wyregulować

morgy1234 napisał:

możesz jeszcze zawory wyregulować

daj sobie spokój "Napisano 1 rok temu"

morgy1234 napisał:

możesz jeszcze zawory wyregulować

daj sobie spokój "Napisano 1 rok temu"

Domino działasz mi już na nerwy, napisał trudno nie musisz go nagradzać pucharem archeologa, jego sprawa i przestań wszędzie się wymądrzać, bądź w ogóle przestań się udzielać...

rkos napisał:

Domino działasz mi już na nerwy, napisał trudno nie musisz go nagradzać pucharem archeologa, jego sprawa i przestań wszędzie się wymądrzać, bądź w ogóle przestań się udzielać...

kazdy ma jakies problemy.