Kymco Agility 50 4t nie pali jak jest zimny

Witam,
Mam problem z odpalaniem zimnego skutera Kymco Agility 50 4t. Skuter posiadam od nowości rocznik 2014 zakupiony w 2015 roku przebieg 800 km. W zeszłym sezonie skuter sprawował się bardzo dobrze, w maju tego roku miałem problem z uruchomieniem po zimie, nie dało rady odpalić z rozrusznika tylko odpalił chyba za 20 razem z kopniaka. Po odpaleniu był problem z utrzymaniem wyższych obrotów musiałem przez kilka minut trzymać manetkę gazu bo skuter gasł. Następne dni i próby odpalenia wyglądały tak samo. Po przejechaniu kilku kilometrów i rozgrzaniu silnika skuter chodzi idealnie i odpala bez problemu z rozrusznika. Akumulator sprawny, całą zimę spędził w domu i był regularnie doładowywany. Świeca po wykręceniu mokra i czarna typ NGK R CR6HSA a w instrukcji podany typ NGK CR7HSA, czy to jest dobra świeca. Co może być przyczyną, proszę o poradę. Jeżeli to regulacja gaźnika to proszę o instrukcję regulacji i opis śrubek do niej. Z naprawą samochodów sobie radzę bardzo dobrze a skuter na razie mnie pokonuje.
Pozdrawiam

świeca ma złą ciepłotę a ty sprawdź ssanie (w wyszukiwarce się dowiesz jak)

Dzięki za poradę kolego Wombat. Elektrozawór ssania wymontowałem i po podłączeniu do akumulatora nagrzewa i wysuwa się iglica więc jest sprawny, co dalej proponujesz.

właściwa świeca, sprawdzenie luzu zaworów, czyszczenie gaźnika - zwłaszcza układu ssania (dysza ssania…itd)
a potem się można martwić głębiej i bardziej.

Świeca wymieniona na prawidłową, gaźnik rozebrany wyczyszczony i w ogóle nie idzie odpalić. Paliwo zalane do gaźnika, jedynie dysza wolnych obrotów ky35 wyglądała nie ciekawie w środku otwór taki nierówny jakby przytkany (czyściłem kompresorem i benzyną ekstrakcyjną i nic ) czy kupić nową dyszę oryginalną 25 zł czy zamiennik 2 zł bo różnica w cenie duża.

kup dysze za 2 zł. aby się średnica i gwint zgadzała

ok, właśnie zamówiłem, dzięki za pomoc.