Kymco Agility 4t 2020 mrugająca kontrolka silnika

Witam mam nowy skuter Kymco Agility 4t. Przebieg wynosi trochę ponad 300 km. Kilkukrotnie zaczynała mi mrugać kontrolka silnika. Nie znam przyczyny, w serwisie powiedzieli mi że jeśli snie świeci ciągłym światłem to nic się nie dzieje, ja jednak jestem innego zdania. Nie potrafię nigdzie znaleźć informacji o przyczynach tej sytuacji. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mojego problemu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam Bartosz

ile razy miga i w jakiej sytuacji?
serwis generalnie ci bzdur nagadał. Kontrolka ma się “kontrolnie” zapalić podczas włączania zapłonu i potem zgasnąć. Jeżeli zaczyna migac to oznacza że komputer ma jakąś sprawe o której cie chce poinformować.
Po to tam ona jest.

Dziś w czasie deszczu po przejechaniu około 20 km po pierwszym serwisie zaczęła mrugać w czasie jazdy. Na filmiku naliczyłem że mruga 5 razy . Przestała mrugać dopiero po wyłączeniu silnika na około 30 min i przejechaniu po przerwie około kilometra. Miałem tą sytuację już wcześniej po przebiegu około 100 km. Kontrolka przestała migać chwilę po zatrzymaniu, niestety nie liczyłem ile razy mruga. Facet z serwisu jest autoryzowanym dilerem i mówił żebym się nie martwił bo mam gwarancję, choć moim zdaniem powinien się bardziej przyłożyć do tego problemu.dzieki za szybką odpowiedź

jeżeli to faktycznie 4 lub 5 to jest to problem z czujnikiem położenia przepustnicy

a jak przekręcisz kluczyk i nie odpalasz to nie zaczyna po chwili wymigiwać kodów?

Czyli co mi radzisz zrobić? Mam go zawieźć do serwisu i poprosić o zmianę czujnika? Widziałem w Twoich postach że dałeś kiedyś link do strony z instrukcją do innego motoru Kymco, lecz nie znalazłem tam instrukcji błędów do mojego skutera. Dziękuję Ci bardzo za szybką pomoc. Nie daje mi spokoju ten problem, a muszę tym skuterem dojeżdżać codziennie do pracy. Pozdrawiam

Nie, kontrolka zapala się na czerwono i po chwili gaśnie

no i jak poczekasz 10-20 sekund to nie zaczyna migać?

to 50 czy 125? masz ABS?

To jest 50 i nie mam ABS. Zaraz zejdę na dół sprawdzić czy faktycznie nie mruga. Za 5 min będę wiedział

Czekałem ponad 2 minuty i nic nie zaczęło mrugać. Po przekręceniu kluczyka po kilku sekundach kontrolka zgasła i już się więcej nie zaświeciła.

to może być luźny kabel albo nawet wilgoć w czujniku przepustnicy.

Komputerek wtrysku sprawdza dwie rzeczy:

  • po pierwsze mierzy oprór na linii (obwodzie) czujnika i jeżeli opór jest właściwy to stwierdza że czujnik jest i że zapewne jest sprawny
  • po drugie kiedy ruszasz przepustnicą “bada” jak narasta/maleje wartość jego wskazań tzn zakłada że jak pokazywało uchylenie na 50% to następna wartość powinna być ciut mniejsza lub ciut większa a nie że skacze nagle pokazując 0 lub 100% bez żadnej wartości pośredniej.

To zwykły potencjometr taki sam jak np czujnik poziomu paliwa

Więc polece im sprawdzić linkę. Faktycznie możliwe że jest tam wilgoć gdyż skuter stoi w nocy na parkingu. Wielkie dzięki za fachową pomoc.

nie upieraj sie przy “lince” (raczej linii - czyli przewodach) bo nie ma pewności że to jest to. nagraj to miganie, pokaż to w serwisie i każ sie tego pozbyć.

Witam posiadam kymco agility 16+ rocznik 2021 mały przebieg 1050 km od pewnego czasu po odpaleniu nie gaśnie mi check engine nie mam gwarancji nie byłem na przeglądach serwis za daleko a ponoć skuter mało awaryjny

no i ?