Kymco Agility 4t 2020 mrugająca kontrolka silnika

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Kymco Agility 4t 2020 mrugająca kontrolka silnika

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #683368 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe BartoszKo
    BartoszKo
    Użytkownik

Witam mam nowy skuter Kymco Agility 4t. Przebieg wynosi trochę ponad 300 km. Kilkukrotnie zaczynała mi mrugać kontrolka silnika. Nie znam przyczyny, w serwisie powiedzieli mi że jeśli snie świeci ciągłym światłem to nic się nie dzieje, ja jednak jestem innego zdania. Nie potrafię nigdzie znaleźć informacji o przyczynach tej sytuacji. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mojego problemu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam Bartosz

Bartosz Kochan
    #683369 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ile razy miga i w jakiej sytuacji?
    serwis generalnie ci bzdur nagadał. Kontrolka ma się „kontrolnie” zapalić podczas włączania zapłonu i potem zgasnąć. Jeżeli zaczyna migac to oznacza że komputer ma jakąś sprawe o której cie chce poinformować.
    Po to tam ona jest.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #683370 Odpowiedź
    BartoszKo
    Użytkownik

Dziś w czasie deszczu po przejechaniu około 20 km po pierwszym serwisie zaczęła mrugać w czasie jazdy. Na filmiku naliczyłem że mruga 5 razy . Przestała mrugać dopiero po wyłączeniu silnika na około 30 min i przejechaniu po przerwie około kilometra. Miałem tą sytuację już wcześniej po przebiegu około 100 km. Kontrolka przestała migać chwilę po zatrzymaniu, niestety nie liczyłem ile razy mruga. Facet z serwisu jest autoryzowanym dilerem i mówił żebym się nie martwił bo mam gwarancję, choć moim zdaniem powinien się bardziej przyłożyć do tego problemu.dzieki za szybką odpowiedź

Bartosz Kochan
    #683374 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli to faktycznie 4 lub 5 to jest to problem z czujnikiem położenia przepustnicy

a jak przekręcisz kluczyk i nie odpalasz to nie zaczyna po chwili wymigiwać kodów?

#683376 Odpowiedź
    BartoszKo
    Użytkownik

Czyli co mi radzisz zrobić? Mam go zawieźć do serwisu i poprosić o zmianę czujnika? Widziałem w Twoich postach że dałeś kiedyś link do strony z instrukcją do innego motoru Kymco, lecz nie znalazłem tam instrukcji błędów do mojego skutera. Dziękuję Ci bardzo za szybką pomoc. Nie daje mi spokoju ten problem, a muszę tym skuterem dojeżdżać codziennie do pracy. Pozdrawiam

Bartosz Kochan

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #683377 Odpowiedź
    BartoszKo
    Użytkownik

Nie, kontrolka zapala się na czerwono i po chwili gaśnie

Bartosz Kochan
    #683378 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no i jak poczekasz 10-20 sekund to nie zaczyna migać?

to 50 czy 125? masz ABS?

#683379 Odpowiedź
    BartoszKo
    Użytkownik

To jest 50 i nie mam ABS. Zaraz zejdę na dół sprawdzić czy faktycznie nie mruga. Za 5 min będę wiedział

Bartosz Kochan
    #683380 Odpowiedź
    BartoszKo
    Użytkownik

Czekałem ponad 2 minuty i nic nie zaczęło mrugać. Po przekręceniu kluczyka po kilku sekundach kontrolka zgasła i już się więcej nie zaświeciła.

Bartosz Kochan
    #683383 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to może być luźny kabel albo nawet wilgoć w czujniku przepustnicy.

Komputerek wtrysku sprawdza dwie rzeczy:
    – po pierwsze mierzy oprór na linii (obwodzie) czujnika i jeżeli opór jest właściwy to stwierdza że czujnik jest i że zapewne jest sprawny
    – po drugie kiedy ruszasz przepustnicą „bada” jak narasta/maleje wartość jego wskazań tzn zakłada że jak pokazywało uchylenie na 50% to następna wartość powinna być ciut mniejsza lub ciut większa a nie że skacze nagle pokazując 0 lub 100% bez żadnej wartości pośredniej.

To zwykły potencjometr taki sam jak np czujnik poziomu paliwa

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
Odpowiedz do: Kymco Agility 4t 2020 mrugająca kontrolka silnika
Informacje o Tobie: