Kupno Zippa Basic

Dodaj nowy temat na forum

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe jovo jovo 7 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Czyrka51
    Czyrka51
    Użytkownik

Witam uzbierałem sobie 2000 zl i chciałem kupić skuter, mialem na oku aprille to rodzice mi powiedzieli że tylko nowy ; / I teraz szukałem po sklepach u mnie w mieście i w media expert znalazłem Zipp Basic http://mediaexpert.pl/stalowawola_niezlomnych/gazetka/ Czy to się do czegoś nadaje ? skuterem chciałem pojeździć ze 2 lata za jakiś czas odblokował bym go i wsadził większy cylinder itp. A cha i jak jest z nim z docieraniem?

Zdjęcie profilowe klekocix
    klekocix
    Użytkownik

Jest to tak zwany „jeden pies” ze wszystkimi innymi skuterami Colibropodobnymi. W dobrym tego słowa znaczeniu.

Sam mam taki skuter, w półtora roku zrobiłem nim przeszło 7tyś km.
    Jest mały, ma mało koła, które gorzej amortyzują dziury w jezdni, ale odpala, jeździ i zepsuć się nie chce 🙂

Z cyklu „jak się dba tak się ma”.

Na plus widzę w nim przedni hamulec tarczowy, zdecydowanie bardziej skuteczny od bębnowego, szczególnie jeśli chcesz podnosić moc/pojemność.

Myślę, że mogę polecić ten skuter, dobry na pierwszy jednoślad.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Czyrka51
    Czyrka51
    Użytkownik

A jak jest w nim z docieraniem ?

Zdjęcie profilowe klekocix
    klekocix
    Użytkownik

Czyrka51 napisał:

Jak w każdym innym, min. 600km wolnej jazdy z różnymi prędkościami obrotowymi silnika i nie jechać długo ze stałą prędkością. Ale bezpieczniej jest docierać do 1000km aby wszystko dobrze się ułożyło.

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

klekocix napisał:

Czyrka51 napisał:

Jak w każdym innym, min. 600km wolnej jazdy z różnymi prędkościami obrotowymi silnika i nie jechać długo ze stałą prędkością. Ale bezpieczniej jest docierać do 1000km aby wszystko dobrze się ułożyło.

Czy pisząc 600km wolnej jazdy masz na myśli prędkości rzędu 25-30 km/h ? Co do przebiegu docierania to zależy od tego jaki się ma cylinder aluminiowy bądź żeliwny. W tym pierwszym można uznać za dotarty po przebiegu 300-400km a z tym drugim z 600km. Każdy ma swoją metodę docierania ale ja preferuje jazdę normalną jakby jeździć dotartym silnikiem z tym że zwracając uwagę na temperaturę silnika i robić przerwy aby nie dopuścić do przegrzania i jeździć ze zmiennymi obrotami.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

docierając 20-25 km/h sprawi sie, że silnik później będzie mułowaty. Metoda którą opisał Kapuchon jest dobra

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe jovo
    jovo
    Użytkownik

Skoro sam sobie uzbierałeś to może pogadaj z rodzicami o tym, że wolałbyś coś starszego ale markowego 😉

A jeśli już ten to Chińczyk jak Chińczyk. Wszystkie to prawie jedno i to samo jeśli chodzi o mechanike.

—–————————————————————
    TGB Orion 101s.
    Wyjazd z salonu 12 marzec 2012.
    Sezon 2012 – 5011 km.
    Sezon 2013 – 1923 km.
    Zdjęcie profilowe Murdelec
    Murdelec
    Użytkownik

Ją Kingwaya Ibisa docieralem według sposobu Motomana czyli żylowalem ile się da przez pierwsze 100km i później wymiana oleju. Zrobiłem na nim 13000 za nim wymieniłem cylek na większy ale po 16000 wał szlag trafił więc tym docieraniem to jest różnie.

Zdjęcie profilowe jovo
    jovo
    Użytkownik

16tyś czy 1600? bo jeśli 16tyś km to wcale mało nie przejechałeś. Co więcej jak na Kingwaya to spory przebieg.

—–————————————————————
    TGB Orion 101s.
    Wyjazd z salonu 12 marzec 2012.
    Sezon 2012 – 5011 km.
    Sezon 2013 – 1923 km.
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie