kupno skutera na części

Witam, mam okazję kupić bardzo tanio prawie taki sam skuter jak mój z przeznaczeniem na części. chciałbym aby po prostu sobie stał i jak będzie mi potrzebna jakaś część to po prostu ją przełożyć. wiem jednak, że skuter nie ma oc od ok 2 lat. sprzedający mówi że nie muszę nawet z nim spisywać umowy. skuter raczej asfaltu już nie zobaczy. jeżeli sprzedający nie zgłosi sprzedaży (bo nie będzie i tak miał umowy) to nic mi nie grozi ze strony prawnej ? ktoś wie coś ?

chyba że cie wrobi w kradzież jak mu sie odwidzi albo przyjdą po zaległe OC

To jest duże ryzyko, ponieważ ktokolwiek wcześniej będzie widniał w papierach może bez żadnych skrupułów zgłosić kradzież takiego skutera i nawet na ciebie wskazać. Ja bym w to nie szedł.

nawet jeśli mam od niego dowód rejestracyjny i dokumenty od zakupu ?

a masz dokument który przenosi na ciebie PRAWA że możesz je mieć?

Jak ukradniesz samochód z kluczkami i papierami to znaczy że jest twój? :)

mogę mieć. a umowa kupna sprzedaży sprawia, ze ubezpieczalnia bedzie chciala ode mnie zaległosci za oc, prawda ?

jezeli kupisz pojazd bez oc w dniu podpisania umowy wykupujesz oc i ty jestes czysty możesz na umowie zaznaczyć ze pojazd zakupiony jest bez aktualnego oc i nie musisz za typa płacić oc, rozbierasz skuter rame zawozisz na stacje demontażu w celu wyrejestrowania dostajesz papier do wydziału komunikacji i ubezpieczalni a reszta czesci ci zostaje.

napisałeś, że w dniu podpisania umowy wykupuje oc i jestem czysty a później ze nie muszę płacić za niego oc ?

Twój problem to OC od dnia w którym go kupiłeś. Od daty na umowie.
Zaległości poprzedniego właściciela cię nie dotyczą.
Ale jeżeli nabyłeś pojazd i nie jest on wyrejestrowany (tylko na podstawie sprzedaży, złomowania w odpowiedniej stacji lub kradzieży i protokołu z policji można wyrejestrować) i ma blachy (a musi mieć, nawet jak nie ma przykręconych) ty musisz płacić OC.

no dobra. więc moge zrobić tak, że rozbiorę go z części do końca i zezłomuję samą ramę ? jak to dokładnie wygląda ?

musisz miec oc z dniem podpisania umowy musisz płacić do puki będziesz go posiadał zebys nie mial problemów chyba ze go zezłomujesz
rama, tablica rej, papiery i oc,stacja demontażu pojazdow wyda kwit
udajesz sie do ubezpieczalni i wydziału komunikacji w celu zgłoszenia zezłomowania pojazdu

i jeszcze jedna ważna sprawa- choć to bywa różnie na różnych stacjach z uprawnieniami do złomowania pojazdów mechanicznych.

Jeżeli pojazd ma w papierach mase 90kg to masz im 90kg złomowanego pojazdu dostarczyć.Inaczej różnice dopłacasz.
No i teraz jest różnie - niektórym aby nie dopłacać wystarczy uzupełnić brakujące kg dowolnym złomem a niektórzy tego nie dopuszczają.

na twoim miejscu po zakupie tego skuterka rozebrałbym go do gołej ramy i poukładał sobie gdzieś części a rame sprzedał na złom ewentualnie komuś innemu i już nikt ci nic nie udowodnij ;)

tez mam w planach zrobic cos takiego. :) zeby nie zakladac drugiego tematu, wiecie moze dlaczego przy rejestracji skutera (tego, ktorego uzywam) dostalem dowod miekki zamiast normalnego ? 10 marca powinien byc juz ten normalny do odbioru

Miękki jest po to żebyś mógł sobie jeździć przez czas oczekiwania na dowód normalny.