Kupno skutera na dotarciu jak sprawdzić ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #40636 Reply
    rafayekxx
    Użytkownik
    • 6
    • 30Postów:

Witam Panowie jak wiadomo mam zamiar kupić Ince Street przeczytałem poradniki na temat tego jak się nie naciąć ale zainteresowałem się szczególnie pewną linijką w tym poradniku : http://www.skuterowo.com/chcesz-kupic-uzywany-skuter/

CYTUJE

Kupując skuter sprawdźmy jego osiągi. Jednak nie chodzi tu tylko o prędkość maksymalną. Zbyt duża też nie jest dobra dla naszego przyszłego pojazdu. Może to świadczyć o wielu modyfikacjach, które negatywnie wpływają nie tylko na pracę wszystkich podzespołów, ale również wystawiają nas na odpowiedzialność prawną (dot. silników o poj. 50 cccm).

I tu rodzi się moje pytanie czy jeśli skuter który kupuje jest na dotarciu w połowie (Ma przejechane 800KM) to gdy będę sprawdzał osiągi to sprawdzać tak jak jest w instrukcji na dotarciu (Nie przekraczać 40 czy tam 45 KM/h) czy sprawdzić MAX prędkość bo nic mu się nie stanie… jak sprawdze ile max wyciąga…

#40639 Reply
    kasar
    Uczestnik
    • 11
    • 86Postów:

Moim zdaniem skuter jest już dotarty, także możesz spokojnie sprawdzić V-max – nic mu się nie powinno stać.

#40640 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 788Postów:

już jest po dotarciu.

#40650 Reply
    rafayekxx
    Użytkownik
    • 6
    • 30Postów:

Na liczniku ma 794 a tak ogólnie zapytam skąd to wiadomo że już dotarty Panowie ?? (Jest to Inca Street 50)

#40653 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 788Postów:

poczytaj o docieraniu troche, ja swoj docieralem 300 km, nie ma znaczenia czy to inka romet czy yamaha.

#40657 Reply
    rafayekxx
    Użytkownik
    • 6
    • 30Postów:

Na pewno jest już dotarty ?? Dziwne … ;p

#40658 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 788Postów:

a ile sie ma docierac wg. ciebie? 2000 km?! niech kto inny ci przetlumaczy

#40661 Reply
    rafayekxx
    Użytkownik
    • 6
    • 30Postów:

Boże, nie zrozum mnie źle ale skoro z ciebie taki znawca to czemu sam nie przetłumaczysz skoro wielokrotnie udzielałeś się w innych moich tematach i wiesz że będzie to mój pierwszy skuter, swoją drogą ciekaw jestem czy przed kupnem swojego pierwszego to tak wszystko wiedziałeś. Nie zamierzasz mi pomóc to się nie udzielaj… Pozdrawiam

#40666 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8
    • 990Postów:

300 km to nie dotarty skuter. 300 km to moment w którym można zacząć jeździć normalnie, ale bez dłuższej jazdy blisko prędkości maksymalnej. Seryjne wariatory w chińczykach wycierają się dużo szybciej gdy od początku są katowane. Wzrasta zużycie oleju w 4T co potem prowadzi do zatarcia silnika. Olej osadzony w wydechu sprawi że będzie w nim więcej nagaru i sadzy przez co jego właściwości się pogorszą. Przegrzanie cylindra już na początku będzie skutkowało jego słabą trwałością.
    Prędkość maks możesz sprawdzić ale nie utrzymuj jej zbyt długo. Maks 5 km.

#40667 Reply
    rafayekxx
    Użytkownik
    • 6
    • 30Postów:

To jak w końcu jest dotarty czy nie ma 794KM przejechane jest to 2t Inca Street pomóżcie bo w niedziele przyjeżdża…

#40669 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Jest dotarty. Poza tym, na wszelki wypadek nie ciśnij go max cały czas. Nigdy nie wiadomo. Nie ma wskaźnika skuter dotarty/nie dotarty. Wszytko się mniej więcej szacuje.
    Co do pierwszego pytania to sprawdzaj na max’a a nie baw się z tym 😉 Nic się nie stanie z takim przebiegiem jak będziesz przez kilka set metrów cisnął go z full manetką. V-max ja sprawdzałem przy już jakiś 200km chyba ;D

#40671 Reply
    rafayekxx
    Użytkownik
    • 6
    • 30Postów:

Czyli jak przyjedzie odpalić go i powolutku powolutku 5km/h 10 15 20 25 30 35 40 45 50km/h tak ?? i ile metrów mogę jechać z V-max ?

#40675 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Jak to ile? No co tych chcesz tym v-maxem robić. Widzisz ile wyciąga i nie ma co 2 km dalej jechać, bo jest granica, której już nie przekroczy. Nie wiem ile możesz z 500m jedź, skuter się przecież nie złamie wtedy ani nie wybuchnie silnik…

#52723 Reply
    micaddo
    Użytkownik
    • 6
    • 137Postów:
Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Kupno skutera na dotarciu jak sprawdzić ?
Twoje informacje:

Back to top button