Kupno skutera :)

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #185274 Reply
    Dudus
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

Witam wszystkich 😉
    Ostatnio myślałem nad kupnem skutera, co mi polecicie?
    Chciałbym coś zgrabnego, szybkiego (przynajmniej 70-80km/h) i jak najtańszego (muszę zmieścić się w ok. 1500zł)
    Marka nie ma znaczenia, możecie proponować droższe skutery, może znajdę używany. 😉

#185275 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 490Postów:

zgrabne to pojęcie względne.
    70-80km/h do jazdy ciągłej to bardzo dużo jak na małe skutery 50cm. No chyba że nie piszesz o 50cm.
    W każdym razie to praktycznie na granicy możliwości większości z nich.
    Teraz sie zastanów czy MUSISZ sie zmieścić czy mamy proponować droższe bo to jedno jakby z drugim sie wyklucza.
    Z takim budżetem i takimi założeniami musisz sporo zaryzykować. To musi być dość wiekowy sprzęt (1998-2003) i coś z yamaha aerox, piaggio nrg i pochodnych. Teoretycznie bedą miały takie osiągi. tylko jak zaczniesz je tak pociskać to sie mogą szybko rozpaść.

#185277 Reply
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

Niestety w tym budżecie nic nie zdziałasz. Jeśli 1500zł to jest CAŁKOWITY budżet jakim dysponujesz, to od razu odlicz sobie z tej sumy koszt:

– rejestracji (niecałe 100zł jeśli będzie możliwość zostawić dotychczasową tablicę rejestracyjną lub ponad 100zł jeśli będzie wydana nowa)
    – ubezpieczenia (przy kwotach w jakich szukasz będą same używane zajazdy z najczęściej nieważnym OC lub za moment się kończącym)
    – przegląd (podobnie jak w przypadku ubezpieczenia)
    – wkład finansowy (części + robocizna) na przywrócenie pojazdu do sprawności, ponieważ będzie to konieczne w tym przedziale cenowym
    – oczywiście kask z atestem (jako szybki i wściekły młody gniewny będziesz zapewne pałował ile fabryka dała więc lepiej na kasku nie oszczędzać) czyli jak po taniości to minimum około 200zł

Zatem zostaje ci raptem kilka małych stówek na sam zakup pojazdu. W jakim on będzie stanie, lepiej nie pytać. Pomijam w tym wypadku odzież ochronną, rękawice itd bo to już jest zbyt szeroki temat żeby uogólnia więc pozostawiam wedle uznania.
    Jeśli myślisz poważnie o nabyciu skutera, budżet zaplanuj na co najmniej dwa razy większą kwotę niż podałeś. Wówczas będzie można porozmawiać sensownie.

#185278 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 490Postów:

eee. od Paci’ego na pewno coś sensownego wyrwie w tej kasie.
    I pewnie jakby normalnie jeździł to by nim zrobił kolejne 6-10 tys km bezawaryjnie.
    Ale skoro jest plan na 70-80km/h i pędzenie to już po tygodniu bedzie miał jakieś pretensje.
    W tej kasie jest sprzęt który lata świetności ma za sobą i żadna siła tego nie zmieni.

#185281 Reply
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

Wombat napisał:

Ale skoro jest plan na 70-80km/h i pędzenie to już po tygodniu bedzie miał jakieś pretensje.
    W tej kasie jest sprzęt który lata świetności ma za sobą i żadna siła tego nie zmieni.

Otóż to.

#185284 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

mam dla niego młucarnię cepową zabytek nie zajeździ:D a teraz bez jaj w tej kwocie może znaleźć ale ja bym mu do zakatowania nie sprzedał,mam teraz składzie peugeota z 96r ma 20lat a wygląda git i ma tylko 6400km i by mi serce pękło jak by się dopadł i było by na koło,palenie gumy itd.

#185285 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

A ta młocarnia, to po jakim przebiegu? ;))))))))))))))

#185287 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:
    #185288 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

Ty to przykiś Paci na parę lat, a potem z pocałowaniem ręki nabędą do muzeum, albo skansenu… Piękny egzemplarz… ;)))
    70-80 km/h pojedzie? No po tjuningu rzecz jasna… :)))

#185289 Reply
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

Druid napisał:

Ty to przykiś Paci na parę lat, a potem z pocałowaniem ręki nabędą do muzeum, albo skansenu… Piękny egzemplarz… ;)))
    70-80 km/h pojedzie? No po tjuningu rzecz jasna… :)))

No jak 70? Przecież widać, że ma zębatki na „przyśpieche” XD

#185291 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

100kmh bez tuningu:D
    Czekaj ma syma dla niego za 500zl do wymiany łożyska na wale nie chce mi się go robić bo poprzednik pomalował go sprajem [lata jeszcze 60kmh] i nawet ma oc i przegląd:)

#185309 Reply
    Dudus
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

Myślałem, że 70km/h to jest standardowa prędkość jazdy skuterem. 😀
    Proponujcie skutery do 1500zł, nie wliczając ubezpieczenia i tak dalejj.
    Teraz kiedy już uzupełniłem swoją wiedzę, nie musi jechac 70 na godzine ;d.

#185310 Reply
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

Dudus napisał:

Myślałem, że 70km/h to jest standardowa prędkość jazdy skuterem. 😀

Dla 125cc lub więcej tak.

#185311 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

No to jak chcesz syma dobra firma z taiwanu jak kymco za 500 ci sprzedam

#185315 Reply
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

A zobaczcie tę ramę:
    http://allegro.pl/duzy-maxi-skuter-benyco-space-125cm3-gwar-2-lata-i5150239917.html

Z ciekawości bym się tym przejechał, zupełnie abstrahując od jakości.

#185316 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

to kopia pantheona 125 2t tylko lampa przód sie różni no i silnik.

#185319 Reply
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

Właśnie poznałem tę kopię i dlatego jestem ciekawy jak jeździ 😛

#185331 Reply
    Chinol_180
    Uczestnik
    • 2
    • 638Postów:

Nie ty jeden jesteś tym modelem zainteresowany. 🙂
    *
    Przód może do najurodziwszych nie należy (daleko mu do Rometa Maxi 125 R), ale heble w nim wyglądają obiecująco, jest też kanapa z tzw. zadupkiem, miejsce na wyprost swoich kulasów (pozycja a*la chopper), licznik przebiegu dziennego lub np. przebieg od ostatniego tankowania, dobra osłona przed wiatrem (odchylanie strugi powietrza na zewnątrz, tj. nie powinno dawać po łapkach i kolanach), tylny kapeć z dużym balonem i drobną kostką (komfort jazdy i przyczepność powinny być więc całkiem niezłe), duży baniak w podłodze na paliwsko (będzie pewnie z 10 litrów, jak nie lepiej), no i ten mój ulubiony motór… ENGINE 4T GY6 152 QMI (z jego seryjnych 125 cm3 da się wycisnąć w porywach… 8KM przy 7.500 obr.).
    I oby nie był tak przekombinowany jak w chińskich Peugeotach (1P152QMI-A). 😉
    *
    Tak więc mówię… niuchaj, macaj i oceniaj ten model BenYco (YY 125T-2), bo mnie już ręka mocno świerzbi, żeby sobie to wziąć i zanabyć jako NOWE (czytaj. nigdzie nie macane jeszcze francuzem) i wyskrobać zaraz potem na te 150…170 cm3 na wilmatowskich gratkach, w sensie… MOCY przybywaj. 🙂

#185334 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:
    #185335 Reply
    Sosnowy_dziadek
    Użytkownik
    • 0
    • 49Postów:

More China POWER…

http://www.jonway-motor.com/1-yy250t-2-scooter.html

Btw. Odpalanie z kamasza należy uznać za niezbyt komfortowe, bo nabudowane jest tam tych plastików od groma. Ale grunt, że jednak jest.

#185341 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2
    • 2 000Postów:

Śmiej się, śmiej, ale takie coś, to by mi się na działkę przydało… 🙂
    Jeszcze nie mam tam gdzie trzymać, ale za kilka lat, bez traktorka się nie obejdzie :-)))

#185342 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:
    #185347 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2
    • 2 000Postów:

Ta, i mi traktor podpier…ą razem z garażem :-)))

#185353 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

Byleś się tam akurat na pace nie zdrzemnął… ;))))))))))

#185359 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

To by mięli niespodziankę,różowy prosiaczek na kipie:Da wracając do tematu wdziałem dzisiaj honde bali na gumtree w grudziądzu v-max 95kmh w co mogę uwierzyć to był [jest] twardziel nad twardziele.
    http://www.gumtree.pl/cp-motocykle-i-skutery/grudziadz/honda-bali-620869746

#185361 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

O, widzisz nie spotkałem się z tym wcześniej… gdyby był różowy!…
    +++
    No, ale jeżeli byłby dobrze zrobiony… to cena całkiem, całkiem… ale jak na jakimś dziadostwie… to szkoda kasy… ;))))

#185362 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

Szkoda to jak wół do studni nawali bo ani wody ani g*wna:D

#185368 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

Znowu Cię ku szamboniarce widzę ciągnie… ;)))))))))

#185370 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

Szambiarce Druid:)a z resztą papier juz wieziesz:D

#185378 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2
    • 2 000Postów:

Papier zawsze się przyda 🙂
    Trzeba mieć w pogotowiu :-)))
    *
    Różowa niespodzianka mówisz…?
    Ze mną, to by go nie dali rady ukraść, jak to podnieść ? :-)))

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Kupno skutera :)
Twoje informacje:

Back to top button