Kupno nowego skutera 1500zł

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Loxik
    Użytkownik
    • 6
    • 126Postów:

Witam wszystkich użytkowników jestem tu nowy i mam do was pytanie jestem mało obeznany w temacie skuterów ,aktualnie mam w planach kupić sb pierwszy skuter i będę miał tak z 1500zł oczywiście interesuje mnie używany skuter bo nic nowego co pojeździ w tej cenie nie znajdę i co byście mogli mi polecić tak do 1500zł ?
    Patrzyłem na skutery marki keeway dokładniej hurriance czy ktoś z was coś o nich wie ?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

mxx_rs
    Użytkownik
    • 14
    • 706Postów:

chyba, że trafi Ci się nowy router albo toros bo niestety zdrożały w sezonie i sam czekam na jakąś promocję.

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

mxx_rs, było brać wtedy gdy i ja brałem – wtedy były po 1599 zł ;D

mxx_rs
    Użytkownik
    • 14
    • 706Postów:

wiem 🙁 zły jestem jak cholera !
    a Ty dostałeś bony w końcu ?
    Bo później była promocja, że podnieśli na 1899 ale bony na 6 stów więc wychodziło 1299. A teraz promocja się skończyła i f16 i el diablo po 1899 !!
    Jutro jadę rzucić okiem do tesco bo były bassy po 1649 a mi się ta szara bardzo podoba.

Loxik
    Użytkownik
    • 6
    • 126Postów:

co sądzicie o romecie routerze z tesco ? :p

Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

Świat się wali… Kolega podchodzi do kupna świadomie (bo z góry planuje używany), a w odpowiedziach pojawiają się najtańsze chinole…

Loxik – w kwestii wyboru wiele zależy od Twoich preferencji. Musisz określić, czego wymagasz od skutera. Niemniej polecam Ci skutery markowe z niższej półki: np. Kymco Agility, Piaggio Zip, Peugeot Vivacity, Yamaha Neo’s (lub Neos), Piaggio Typhoon, Peugeot Trekker, Gilera Stalker. Za 1500 mógłbyś wyrwać takiego w nienagannym stanie, kilkuletniego, z rozsądnym przebiegiem.

Pozdrawiam. 🙂

solmark
    Użytkownik
    • 0
    • 49Postów:

Świat się nie wali. Te “najtańsze chinole” jeżdżą i to całkiem dobrze. I nawet wyglądają. Widziałeś kiedyś w jakim stanie jest skuter tych “rasowych” marek za 1 500 zł? Ale tak na żywo, nie z opisu w ogłoszeniu? Dla Loxika skuter z marketu, to dobre rozwiązanie i nie wiem czy nie jedynie słuszne.

mxx_rs
    Użytkownik
    • 14
    • 706Postów:

Napisal, ze chce uzywanego huricane a o ile mi wiadomo nie jest to raczej skuter japonski czy wloski tylko chinczyk dlatego proponujemy nowego za podobne pieniadze.
    A co do reszty – kazdy ma prawo wyboru. Ja wole nowego chinczyka niz 10 letnia yamahe na ktorej cale osiedle we Frankfurcie, Berlinie czy innym niemieckim miescie uczylo sie jezdzic na kole

Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

solmark – mam widać inną definicję “jeżdżenia” i “wyglądania”. A tanią używkę widziałem – znajomy kupił sobie swego czasu czteroletnie Agility za 1800 i wyglądało pewniej niż moja Gilera (w momencie kupna również czteroletnia) za 3100. Zresztą, nie był to jedyny taki przypadek, a siedzę w tym już od pięciu lat.

mxx_rs – nie ma co porównywać Hurricane’a do jakiegoś Torosa – to raz, a dwa – nie napisał, że do tego modelu się ogranicza.

Mój skuter jest przywieziony z Niemiec i przy przebiegu 5500 km (sądząc po stanie przekładni – realnym) miał kompletnie zużyte klocki przedniego hamulca i tylną oponę, co sugeruje, że był dość agresywnie używany. Wymieniłem te części i dziś, z 14000 km na liczniku, nawet nie zbliżyły się stopniem zużycia do tamtych (zwłaszcza klocki). Skuter nigdy nie stanął na drodze, do niedawna nic się nie zepsuło – kilka dni temu musiałem wymienić cewkomoduł i magneto, bo zniszczyły się pod wpływem wody i brudu (w moim skuterze są prawie całkiem na wierzchu – a stało się to dopiero po ośmiu latach).

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Ja kupiłem chinola z reala za 1599 zł. Teraz mam na liczniku 272,4 km. Bardzo mało pali bo.. zatankowałem go po sam korek jak miał przebieg 233,1 km. Teraz ma przebieg 272,4 km, i paliwko w zbiorniku może się zmniejszyło o pół litra. Do zbiornika włazi 5l. Prawie jest tylko co wlałem. Wskaźnik poziomu paliwa też jest na full. Ładnie skuterek dotarty, ładnie się rozpędza. Blokady zdjęte i sunie 70km/h. Hamulce bębnowe, ale dobrze hamują koła. Skuterek miał jedną drobną awarię – przekrzywiły się blaszki w ślimaku od prędkościomierza. Wygiąłem je i leci elegancko. Według mnie lepiej jest kupić Nówkę z przebiegiem 0,4km – prosto ze sklepu, niż używanego z przebiegiem powyżej 2,5tys. km. Takie używane są najczęściej katowane, zjechane. W używanym nie masz wglądu co się z nim działo. Może ci podziała 2 dni i padnie. W używanych najczęściej jest padnięty akumulator. Tak więc polecam Ci nowego chinola. Wiesz co kupujesz, a nowy to nowy. Nigdy nie jechany.

Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

Jakby w chinolu istniała jakakolwiek gwarancja niezawodności.

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Gwarancja 2 lata lub 10 tys. km

Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

Nie o to mi chodziło. Miałem na myśli pewność, że nic się nie popsuje, którą można mieć w sprzętach wysokiej jakości.

Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

@izdebski
    W markowych sprzętach robi się przebiegi rzędu 20-30 tys. bezawaryjnie, a Ty piszesz, że nie opłaca się brać sprzętu powyżej 2,5 tys. km. Przecież to jest dopiero co dotarty sprzęt.

Na miejscu autora tematu rozglądałbym się za używkami w okolicy i dopiero jak nic ciekawego się nie znajdzie to zwróciłbym się w kierunku marketowej używki.

Loxik
    Użytkownik
    • 6
    • 126Postów:

Ogółem skuter ma mi służyć do jazdy po mieście dokładniej podjechać do sklepu lub jazda do szkoły (czasem jazda na działkę 16 km od domu) przejażdżki z kolegami po mieście (nie chodzi mi o jakieś wyścigi i rozwijanie dużych prędkośći) będzie to mój pierwszy skuter i słyszałem ,że nowy ”chińczyk” to dobry wybór jak na pierwszy skuter.Zastanawiałem się nad rometem router bassa 50 lub 727 eco czytałem opinie użytkowników to jak na pierwszy skuter to chyba dobry wybór.Jakie jest wasze zdanie ? 🙂

Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

Też myślałem nad chińczykiem na początek i cieszę się, że wybrałem jednak markową używkę, bo dzięki temu wciąż jeżdżę swoim pierwszym skuterem i cały czas sprawia mi on taką samą radość.

Loxik
    Użytkownik
    • 6
    • 126Postów:

Czyli lepiej markową używkę z dużym przebiegiem ?
    Jeśli coś markowego używanego to co byście polecili ?

Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

Niekoniecznie dużym. Kwestia znalezienia odpowiedniej oferty. Polecam coś z niższej półki – jak choćby Kymco Agility/Vitality, Piaggio Zip/Typhoon, Peugeot Vivacity/Trekker, Yamaha Neo’s (lub Neos – niektórzy tak piszą)/BW’s, Gilera Stalker.

Loxik
    Użytkownik
    • 6
    • 126Postów:

Otóż dowiedziałem się teraz ,że mój budżet zwiększy się do ok. 2200/2300zł
    Zdążyłem przejrzeć otomoto i znalazłem http://allegro.pl/show_item.php?item=2375246529
    http://allegro.pl/show_item.php?item=2367170430 co o nich myślicie ? bo przy tym budżecie to chyba lepiej myśleć wyłącznie o markowych używkach ,ale jak już mówiłem jest średnio obcykany w tym temacie ,co o tym sądzicie ?

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

jak masz 2300 zł to kupuj skuter do 2000 bo 300 zł poleci na:
    – OC
    – Rejestracje
    – Kask
    – Wymiana olejów (zalecana)

Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

Na to poleci 400-500 zł bo kasku nie kupuje się za 50zł.

Loxik
    Użytkownik
    • 6
    • 126Postów:

Czyli jeśli mam 2000zł to celować w używkę ?
    A czy wg was warto kupić skuter tak na jesień/zimę problemów z magazynowaniem bym nie miał.

mxx_rs
    Użytkownik
    • 14
    • 706Postów:

O tyle warto, że kupujesz po sezonie więc ceny będą niższe i albo kupisz taniej albo coś lepszego.

Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

Ale teraz jest znacznie więcej ofert. Ja bym kupował już i cieszył się, że mam czym jeździć.

Im_Jurek
    Użytkownik
    • 4
    • 484Postów:

Koledzy ja mam BAOTIANA SPRINT ( wiadomo 49qt i coś tam dalej) pod naklejkami Maver action – skuter jak na to że kupiłem nowy za 1100 zł to jest świetny , po odblokowaniu leci 70 km/h, mam go od 2 lat, przejechałem około 1000 km (z czego około 900 na drogach polnych z [średnią prędkością 35 km/h) – i miałem przez ten czas tylko 1 usterkę – pękła mi linka prędkościomierza (A pomyśleć że od roku czekam na okazję na zdanie karty, szkoda tylko że nauczyciel się OPIERDALA i niema czasu .)

Loxik
    Użytkownik
    • 6
    • 126Postów:

skuter najprawdopodobniej będę kupował październik /listopad.
    Słyszałem ,że do jazdy w zime/jesień trzeba jakoś przygotować skuter czy trzeba wymieniać coś w nim na sezon ”deszczowy” ?
    I co sądzicie o apriliach sr’kach i yamaha neos.Bo raczej kupię coś markowego używanego.Nie wiem jak duży wpływ ma przebieg na jazdę ale czy markowy skuter z przebiegiem powyżej 10 tys km będzie dobrze jeździć ?

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

dla markowego skutera 10 tys km to mało, spokojnie do remontu zrobi 25 tys km jak nie więcej.

Slawek_Ga
    Użytkownik
    • 0
    • 1Postów:

Witam Panowie:)
    Jako że zbliża się sezon, a dojazdy do pracy samochodem wychodzą dość drogo (to tego dochodzi fakt opłacania płatnego parkowania) noszę się z zakupem skutera w hipermarkecie. Prawdopodobnie padnie na niekagiego Toro, najtańszy obecnie, w sumie nie mam dużych wymagań wystarczy że posłuży mi chociaż przez 3 sezony;)
    i mam pytanie jaka jest procedura kupna skutera w hipermarkecie.. pierwszy raz przychodzi mi kupno pojazdu nowego, a co dopiero w hipermarkecie;) jak wygląda sprawa z rejestracją, najpierw idę do urzędu czy najpierw wyjeżdżam skuterem z hipermarketu i jadę na ryzyko bez blach do domu?;) co i w jakiej kolejności należy zrobić (aha i jakie są koszta rejestracji skutera do 50ccm?)
    i druga sprawa, jaki kask warto kupić? na allegro są jakieś badziewia za 60zl, są kaski po 200, są po 500, w co warto zainwestować do bądź co bądź mało wartego skutera z hipermarketu. Pozdrawiam

Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

1 – Idziesz do marketu – wybierasz skuter i prosisz sprzedawcę mówiąc że go kupujesz. Sprzedawca powinien spisać numery ramy i wrócić z papierami. Od razu sprawdź czy numery zgadzają się z tymi w papierach.
    Powinieneś dostać gwarancję, instrukcję, świadectwo homologacji i fakturę zakupu z pieczątkami sprzedawcy.
    2 – Bierzesz papiery i idziesz do WK z fakturą zakupu i świadectwem homologacji – wypełniasz wniosek o rejestrację i dostajesz tablicę i dowód czasowy. Koszt 111,50zł
    3 – Idziesz z dowodem do ubezpieczalni i wykupujesz OC – jak masz zniżki na samochód to powinny przejść na skuter.
    4 – Idziesz do sklepu kupić kask – na bezpieczeństwie nie oszczędzaj – kup kask za około 200 – 250zł, dobre są firmy NAXA. Wielu właśnie myśli że nie warto kupować drogiego kasku do taniego skutera, na nawet najtańszym sprzęcie tak samo sobie możemy krzywdę zrobić. Kup kask z blendą (to jest osłona przeciwsłoneczna wewnątrz kasku która bardzo się przydaje).
    5 – Wracasz z tablicą, kaskiem, OC i dowodem do marketu i odbierasz skuter – sprawdź czy wydali Ci ten sam po numerach bo pomyłki już się zdarzały.
    6 – Montujesz tablicę przed marketem (warto zabrać wiertło i 2 śruby i ręcznie wywiercić otwory) i już możesz wyjeżdżać swoim pachnącym nowością sprzętem na drogi publiczne. Aha – skontroluj czy wszystko działa i w domu przejrzyj sprzęt pod kątem staranności montażu i działania podzespołów.

Loxik
    Użytkownik
    • 6
    • 126Postów:

A co sądzicie o kymco agility ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button