Kupno motocykla - Trójmiasto

Witajcie,

Zamierzam na przyszły sezon stać się posiadaniem Hondy varadero 125. Jako, ze wybór jaki to ma być motocykl juz padł, zastanawiam się bardziej nad tym, gdzie go kupić. Pochodzę z Trójmiasta i zupełnie nie znam się na motocyklach, w związku z tym zrezygnowałem z kupna motocykla od osoby prywatnej I zacząłem szukać firm zajmujących się sprzedażą motocykli używanych. Czy Waszym zdaniem jest to pewniejsze miejsce na zakup niż od osoby prywatnej, czy może nie ? Czy jako motocyklowy laik poradzę sobie z ocena stanu motocykla ? Poradników pare przeczytałem, ale wiadomo ze teoria teoria, a praktyka to co innego…może jest tutaj ktoś z Trójmiasta co z chęcią doradzi, pomoże ?

Mam nadzieje, ze dział wybrałem dobrze.

używany to używany. firma obracająca używkami może opchnąć takiego samego trupa jak właściciel chcący sie drogo pozbyć.
Teoretycznie jeżeli to był jedyny własciciel ostatnie 4-5 lat i motocykl jest wciąż w eksploatacji a nie “oo panie już sezon stoi bo…” to powinno to być w miare utrzymane. Ale reguł nie ma.
bez doświadczenia stany technicznego nie ocenisz nawet uzbrojony w poradniki

Czyli jedyne wyjście w zasadzie posprawdzać, czy nic nie odpada, silnik chodzi równo a motocykl nie wydaje dziwnych dźwięków i to w zasadzie tyle z moich możliwości.