Kupno Keeway Flash

Witam.
Chciałbym dostać od was radę. Nie wiedziałem gdzie ten temat umieścić więc napisałem go tu.
Mam zamiar kupić Keeway Flash rok 2008 przejechane 6500 km stan bardzo dobry, ubezpieczenie jeszcze ważne do czerwca, cena po negocjacjach 1300 zł. Co o tym myślicie. Wiem że jest to chińczyk ale ma wiele części produkowanych nie w chinach tak jak np serce skutera czyli silnik jest wzięty z innego motorku chyba tajwańskiego.
Napiszcie czy pojeżdze na nim jeszcze kilka sezonów.

Moje dane:
Waga 60 kg
Wzrost 175
Wiek 16 lat
Byłby to pierwszy mój jednoślad
Czy do mnie pasuje z góry dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi :)

Wygląda ok. Cena też nie jest przesadzona. Skąd ten silnik, seryjny?
Osobiście widziałem Keewaye z przebiegiem 25 000 km.
To będzie twój pierwszy sq? Jesteś z Warszawy?

Jestem z Krakowa.
Silnik podobnież w tym modelu wszystkie mają ze skutera nie chińskiego montowane. Skuter jak już pisałem wyżej będzie moim pierwszym jednośladem :)

Jestem z Krakowa.
Silnik podobnież w tym modelu wszystkie mają ze skutera nie chińskiego montowane. Skuter jak już pisałem wyżej będzie moim pierwszym jednośladem :)

To bierz, nie krępuj się:) Sprawdź tylko czy nie był katowany przez jakieś rozpieszczone dziecko:)

Z tego co wiem to gościu ma 26 lat i raczej go nie katował jeździł tylko na 15 km trasie do swojej dziewczyny. Sprzedaje go bo kupuje auto zależy mu na czasie więc chce tak tanio. Wszystko się wydaje w porządku.

Mam jeszcze pytanie ile będzie kosztować przerejestrowanie skutera i ubezpieczenie go? Po jakim czasie od zakupu muszę go przerejestrować? I czy np na kogoś kto ma prawo jazdy kat. B będzie coś taniej?

I ostatnie czy ten kask pasuję do skuterów:

http://moto.allegro.pl/item977752249_kask_cross_quad_enduro_homo_ce_a_la_red_bull.html

No to wydaje się w porządku.

Przerejestrowanie skutera:
Tablica około 110 PLN wraz z naklejkami, dowodem. Potrzebujesz do tego umowę kupna skutera, wyciąg z homologacji(daje sprzedawca), FV pierwszego zakupu (też od sprzedawcy). Ważne sprawdź numery skutera czy sie zgadzają z FV i dowodem.

Ubezpieczenie skutera:
OC około 89 PLN (PZU bez zniżek). Pokazujesz te same dokumenty + kwit za stare ubezpieczenie. Jeśli jest ważne np. pół roku to będziesz tylko musiał trochę dopłacić (te około +- 50%) To się nazywa rekalkulacja umowy ubezpieczenia. Warto nabyć też NWW, jakby miało się coś stać to przynajmniej dostaniesz odszkodowanie, np. za złamanie nogi na skuterze podczas wypadku. Jeśli chcesz zarejestruj na rodzica, na pewno ma zniżki, ale uważaj, jak coś zrobisz to przepadną.

Ile masz na to czasu:
Do 30 dni od daty na umowie.

Czy ten kask pasuje? Jest nie w moim stylu, ale nie będzie dziwnie chyba wyglądać.

Ok na kask jeszcze przyjdzie pora to sobie wybiorę.
Może wiesz coś co muszę sprawdzić przy zakupie czy jest sprawny i czy gościu nie zatuszował jakiejś wady w motorze?

Hmm, trudne pytanie, ale jest kilka takich rzeczy:
Sprawdź podstawowe rzeczy, takie jak elektryka, czy wszystko działa.
Przed kupnem umów się, żeby sprzedawca nie rozgrzewał skutera. Sam go odpal na zimno i zobacz jak będzie pracował. Problemy z uruchomieniem na zimno silnika to oznaka wielu problemów, np, świecy, niskiej kompresji, złego stanu filtrów.
Przeglądnij dokładnie książkę serwisową pojazdu. Sprawdź czy były robione wszystkie przeglądy. Jeśli nie, to lepiej nie kupuj.
Jeśli to 4T weź podczas rozgrzewania silnika przyłóż np. chusteczkę do wydechu: zobacz czy będą czarne ślady. Jeśli tak to znaczy, że jest problem z pierścieniami/tłokiem/cylindrem.
Drastyczny test silnika: zatkaj podczas pracy na wolnych obrotach wydech, jeśli skuter zgaśnie to znaczy, że kompresja jest ok. Jeśli nie to znaczy, że "para idzie gdzieś".
Sprawdź zawieszenie, czy nie ma wycieków.
Sprawdź stan tylnej opony. Jeśli posiada oznaki "palenie gumy" to daj sobie spokój z zakupem.
Naciśnij przedni hamulec i sprawdź czy nie ma luzów na kierownicy.
Przyjrzyj się plastikom. One mówią wszystko o ew. wywrotkach.
Niech człowiek zdejmie obudowę wariatora. Popatrz na stan paska napędowego.
Zobacz czy koła nie mają luzów.
Zobacz jaki jest stan hamulców.

Ok wszystko zrobię co mi napisałeś.
Dla uzupełnienia jest to skuter 2T :) i ma lekkie wgniecenie gdzieś koło błotnika ale podobno nie widoczne i za tą cenę nie jest to tak strasznie istotne.

Dzięki Leszek za tak szybką i fachową pomoc będę informował na bieżąco o postępach przy kupnie i sobotnich oględzinach skuterku :D

Wracając do kasków tu mam ciekawą ofertę chyba dobry solidny kask bezpieczny i w miarę ładny co sądzicie?
http://moto.allegro.pl/item975099128_ls2_kask_single_mono_ff350_1_atest_atestowany_wawa.html

Wracając do kasków tu mam ciekawą ofertę chyba dobry solidny kask bezpieczny i w miarę ładny co sądzicie?
http://moto.allegro.pl/item975099128_ls2_kask_single_mono_ff350_1_atest_atestowany_wawa.html

Fajny, no i te odblaski, to na pewno zwiększa bezpieczeństwo. Zobacz jeszcze na kaski MLine. Trochę droższe, ale bardzo trwałe.

Zobacz jeszcze na kaski MLine. Trochę droższe, ale bardzo trwałe.

Nie ma takich kasków na Allegro

Zobacz jeszcze na kaski MLine. Trochę droższe, ale bardzo trwałe.

Nie ma takich kasków na Allegro

Szkoda, to dobra marka, nie jest droga, a produkty są naprawdę trwałe.

W sumie za te pieniądze warto wziąć taki skuterek :)

Koledzy mi do radzli żeby nie brać keeway bo to chiński złom znalazłem ofertę Kymco Agility 2005 r. przebieg 7500 km a cena to 1800 może dopłacić trochę a mieć sprawdzoną markę?

mdomon wrote:

Koledzy mi do radzli żeby nie brać keeway bo to chiński złom znalazłem ofertę Kymco Agility 2005 r. przebieg 7500 km a cena to 1800 może dopłacić trochę a mieć sprawdzoną markę?

Cieszę się, że nie wziąłeś tej chińszczyzny. Kymco to dobry pomysł. Śmiało przelecisz nim drugie tyle:)