"kufer w QantumR

Moze mi ktoś podpowiedziec jak zdjąc kufer w Qantum R .Kupilem w sobote a nic niema w instrukcji.

dzidek528 napisał:

Moze mi ktoś podpowiedziec jak zdjąc kufer w Qantum R .Kupilem w sobote a nic niema w instrukcji.

Oryginalny kufer w kolorze nadwozia? Czy to jakiś inny, dokładany później? Zwykle powinieneś pod kufrem i jego stelażem zobaczyć kilka śrub - odkręcasz je i po problemie.

ok. dzieki odkręciłem je ale nie chce wyciągac na siłe nie wiem czy te sruby w tym stelazu tak spasowane a boje sie zeby czego nie urwac.Kufer orginalnu w zestawie skuter kupiony nowy.Chyba tak jest bo nic tam nie widze jakiegos zabezpieczenia sprobuje jeszcze raz.

dzidek528 napisał:

ok. dzieki odkręciłem je ale nie chce wyciągac na siłe nie wiem czy te sruby w tym stelazu tak spasowane a boje sie zeby czego nie urwac.Kufer orginalnu w zestawie skuter kupiony nowy.Chyba tak jest bo nic tam nie widze jakiegos zabezpieczenia sprobuje jeszcze raz.

Być może trzeba ten kufer demontować ciągnąc go do tyłu skutera po odkręceniu śrub a nie do góry? I sprawdź czy nie masz jakiegoś zabezpieczenia przed wypadnięciem kufra w jego denku? (jakiś zatrzask czy śruba).

Sam mam Quantum'a R ale kuferek uszkodzony (jeżdzę bez) i nie chce ciebie wprowadzić w błąd, bo dawno to robiłem ale napisze teraz tak jak pamiętam:
- najpierw wciskasz ten przycisk co masz pod zamkiem i kuferek do góry unosisz ale bez przesady i samą część przednią (zamek) i ściągasz kufer z prowadnic w kierunku kierownicy
- potem to już kwestia wyboru, możesz zostawić stelaż/mocowanie albo zdjąć. Osobiście zdjąłem i to jest tylko odkręcenie paru śrub i po kłopocie
Myślę, że pomogłem. Pozdro.

Ok.dzieki bardzo wszystko sie zgadza dokładnie tak jak napisałes ,tylko wyjmuje sie do tyłu.Serdeczne dzieki bo juz miałem nerwy sam na siebie ze z byle czym nie moge sobie poradzic.

Proszę bardzo. Cieszę się, że mogłem pomóc. ;)