Który tłumik wybrać?

Witam zastanawiam się jaki tłumik wybrać myśle nad Tecnigas Silent Pro lub Tecnigas Next-R

Chciałbym kupić Tecnigas Silent Pro ale czy przy 70ccm będzie podobnie skuter jeździł jak przy Tecnigas Next-R. Chodzi mi głównie o to by mieć osiągi na 70ccm ale też by skuter był cichy.

hrrra!
zakładasz kolejny temat o tym samym. Dla ułatwienia oczywiście nie podajesz do jakiego siliak i cylindra.
https://www.jednoslad.pl/forums/topic/czy-tlumik-ten-uciagnie-70ccm/

Tak ale tamten temat dotyczy innego tłumika z pytaniem czy będzie pasował a nie który cichszy i czy z podobnymi osiagami.

generalnie next r to nie jest dobry pomysl jak chcesz ,dobre osiągi" jak na 70cc.
Bardziej bym celował w cos mocniejszego typu s6 pro replica, tecnigas triops, leo zx tylko uprzedzam
bo trudno jest przy nich wyregulowac naped bo sam sie z tym obecnie borykam ale mysle ze warto :slight_smile:
a co do glosnosci to napewno nie beda nalezaly do najcichszych a na next r nie wyciagniesz 100 % osiągów.

next r to jest śwuietny pomysł na dobre osiągi jeżeli cylinder nie jest z górnej półki. Te wszystki proreplica i lepsze to do wydajnieszych cylindrów mają sens.
U mnie przy zmianie z next-r na pro replice nawet nie trzeba było nic w napedzie zmieniać

Tecnigas Silent Pro właśnie mnie bardzo zastanawia mam trochę lat a nie chciałbym hałasować i denerwować sąsiadów głośnym tłumikiem.