który olej do skutera lepszy?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery który olej do skutera lepszy?

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 7 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe wodka85
    wodka85
    Użytkownik

wczoraj pokusiłem sie na zmianę oleju w moim skuterze , będąc w sklepie wybrałem olej castrol power 10w40 4T w cenie 9,99 funta a był jeszcze castrol racing o dwa funty droższy uznałem czytając na etykiecie że nie potrzeba mi oleju wyścigowego ale w domu przeczytałem ze jeden to półsyntetyk a drugi to full syntetyczny i ten drugi jest lepszy , jaka jest prawda i co Wy o tym sądzicie? Zmieniłem olej bo przejechałem na starym 2500km i coś mi stukało więc lepiej dmuchać na zimne i zmienić , chciałem dociągnąć do końca roku na starym i dać wymiane na MOT (obowiązkowy coroczny przegląd pojazdów silnikowych w UK) no ale doszedłem do wniosku że sam sobie zmienię i będę mógł spać po nocach 😉
    ps jak jest jakis błąd w pisowni to sorry ale mam niezłego kaca hehe;)

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

też mam dziś kaca, ale lekkiego 😛 do rzeczy , na zimę można wlać full syntetyka i będzie ok, ale semi też będzie dobry , wg mnie do skutera lepiej brać półsyntetyka 😉 ja ostatnio do swojego 4T wlałem najtańszy olej jaki tylko był (13 albo 14 zeta za litr) i przyznam się że skuter jakby nabrał nieco mocy i łatwiej odpala , ale to może być przyczyna taka że mam już trochę przebiegu i cylindra jeszcze nie zmieniałem i poprawiła mi się kompresja, pewności nie mam , ale do tego oleju póki co przyczepić się nie mogę 😉

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Do każdego skutera olej powinno dobierać się indywidualnie. Nawet podczas użytkowania potrzeby silnika mogą się zmienić. Wiem coś o tym.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie