Który motocykl z "Polskich" 125 polecacie?

Witam szukałem odpowiedzi ,ale chaos panujący we wpisach nie pozwala odnaleźć właściwej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:
1. Który z Rometów 125 polecilibyście i dla czego ?
2. Którego Junaka od 121 do 124 polecicie i dla czego?
3.Jakie zabiegi serwisowe trzeba zrobić po zakupie motocykla z salonu?

Osobiście polecam Junaka, którego? Wszystko zależy od tego, który Ci się bardziej podoba.
Dlaczego Junak nie Romet? Dużo lepsze wykonanie, lepsze materiały, spasowanie elementów...
Tak czy tak, obowiązkowo obejrzyj wszystkie, które bierzesz pod uwagę.

Właśnie wydaje mi się że Junaki są lepiej dopracowane- ładne stylistycznie i nie słyszałem żeby ktokolwiek narzekał na złe spasowanie elementów ,kiepskich plastików itp. Choć nie ukrywam że skłaniałem się ku rometowi ,ponieważ serwisów i sklepów Junaka w Kielcach i okolicy brak :(

Ok znalazłem to http://forumjunaka.cba.pl/index.php , poczytałem złych opinii o junakach i jestem zdruzgotany. Okazuje się że wszystkie te "pół-Polskie" motocykle mają te same wady ,kiepskie składanie i jakość materiałów.

Mkielce CK napisał:

Właśnie wydaje mi się że Junaki są lepiej dopracowane- ładne stylistycznie i nie słyszałem żeby ktokolwiek narzekał na złe spasowanie elementów ,kiepskich plastików itp. Choć nie ukrywam że skłaniałem się ku rometowi ,ponieważ serwisów i sklepów Junaka w Kielcach i okolicy brak :(

W przypadku motocykli z Romet to w zależności od preferencji ale stawiałbym na Soft 125 lub ZK 125. Uchodzą za całkiem dobry wybór w tym przedziale cenowym, tanie w eksploatacji i niezawodne. Więcej na temat tych modeli dowiesz się z tych recenzji:

Soft 125 https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VhzXWhaJkRg
ZK 125 https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TrUTtBVajr8

Oczywiście, że obie te firmy są siebie warte, ale z dwojga złego jednak Junak lepszy :)
Co do serwisu...każdy serwis to naprawi.

Kurna, naprawdę nikomu nie podoba się Romet Ogar Caffe 125? :):):)

mi się zajebiście podoba mała kopia t100 bonneville
http://www.daranok.com/incredible-triumph-bonneville-t100-motorcycles/standart-white-triumph-bonneville-t100-with-white-front-and-rear-fender-black-leather-seat-white-and-orange-gas-tank/

snajper061 napisał:

mi się zajebiście podoba mała kopia t100 bonneville

Naprawdę wygląda jak ogar cafe. Panowie poczytałem o wadach i zaletach Junaków i Rometów i wydaje mi się ze problem leży w tym że większość składają sprzedawcy przed sprzedażą i śpieszą się z poskręcaniem tego.Stąd wynikają problemy z niedokręconymi śrubami ,odpadającymi plastikami itp.Kwestia trwałości materiałów jest także do wyjaśnienia .Myślę jednak że zdecyduję się na softa ,ładny i niewiele osób się żali że tandeta.

Polecam tradycyjne jeździdło Romet Zetka 125, jak na chińczyka jest zupełnie dobrze wykonany, po wertepach też spokojnie można pojeździć bez obawy, że się śrubki poodkręcają i coś odpadnie. Po mieście też OK bo zaskakująco wygodny, dobrze wyważony i łatwy w opanowaniu w potencjalnie ekstremalnych sytuacjach (np. ostre hamowanie). Jeżdżę nim od 2 miesięcy (a przed kupnem "objeździłem" kilka innych - Junaka, Kymco, Zippa) i utwierdziłem się tylko, że to był najlepszy wybór jak na jazdę po mieście do pracy. Z tą chińskością Zetki to też nie do końca prawda, bo 70% części i cały montaż wykonywany jest w Polsce więc nie ma co przesadzać ;) Na minus muszę przytoczyć niezwykle wkurzający problem z dostępnością stelaża pod bagażnik, niby jest w ofercie na stronie Rometa, ale niedostępny już od 2 lat, trzeba samemu kombinować, spawać, dokręcać, dziwny problem. Cała reszta to już tylko plusy, jak na tę cenę uważam, że nie ma lepszego jeździdła (no chyba że używana 10-letnia Honda, Yamaha czy Suzuki, ale to już inna bajka).

Podzwoniłem ,poprzeglądałem oferty z alledrogo i jestem w szoku ,soft jest dostępny w kilku sklepach ,ale u tzw.dilerów już nie :) mówię tzw. ponieważ ta franczyza od rometa to był sztrzał w 10 ,znalazłem gościa który sprzedaje blacho dachówki i pokrycia ,a do tego sprzedaje też motocykle i inne romety :0
Najlepsza była kobita ,dzwonię i pytam o softa( bo cena dobra 3700) zaznaczam że jest na aukcji ottomotto ,a ona mówi że będzie dostępny pod koniec września ,ale jak chcę to mogę już zapłacić :) ,mówię że chciałbym najpierw go obejrzeć ,przymierzyć się itp. a ona odpowiada (dilerka rometa):"A co tu jest do oglądania ,zwykły chiński motorek ,mały zwinny i tani jak barszcz" :) majtki lecą ..... jak Ci tzw. dilerzy mają wyrobić dobrą opinię rometowi????

Jak masz problem z dostępnością sprzętu to podjedź do chłopaków na Szczepaniaka (przy zjeździe na Pakosz), oni mają zawsze coś na stanie, a jak nie mają to przynajmniej idzie się jakoś dogadać (ja serwisuję u nich moją Zetkę i jest OK). Aha, podjedź, a nie zadzwoń. Domyślam się, że masz problemy z tymi dystrybutorami na Warszawskiej, fajni są ludzie, ale jak mają coś na stanie, dostaniesz od ręki, jak nie mają to się już nie dogadzasz. Może dostawa będzie za tydzień, a może za rok... Generalnie w Kielcach trudno dostać od ręki, może poszukaj jakiegoś rocznego z małym przebiegiem na alledrogo albo olx, sporo w naszym regionie roczniaków z przebiegiem 1000-2000km, a to praktycznie nic na takiego Rometa.

camus napisał:

Jak masz problem z dostępnością sprzętu to podjedź do chłopaków na Szczepaniaka (przy zjeździe na Pakosz), oni mają zawsze coś na stanie, a jak nie mają to przynajmniej idzie się jakoś dogadać (ja serwisuję u nich moją Zetkę i jest OK). Aha, podjedź, a nie zadzwoń. Domyślam się, że masz problemy z tymi dystrybutorami na Warszawskiej, fajni są ludzie, ale jak mają coś na stanie, dostaniesz od ręki, jak nie mają to się już nie dogadzasz. Może dostawa będzie za tydzień, a może za rok... Generalnie w Kielcach trudno dostać od ręki, może poszukaj jakiegoś rocznego z małym przebiegiem na alledrogo albo olx, sporo w naszym regionie roczniaków z przebiegiem 1000-2000km, a to praktycznie nic na takiego Rometa.

Właśnie byłem u Nich przedwczoraj ,zapraszają mnie pod koniec Września :) Problem nie polega na tym (jak twierdzą) że Romet się nie wyrabia ,tylko na tym że od września mogą dowalić cenę :)