Która pozycja na liczniku wskazuje na prędkość?

Hej jak w tytule.

Bo jakoś rozeznać się nie mogę.

Link do zdjęcia :

https://postimg.cc/zHKmRrgC

Chodzi mi oczywiście o km/h a nie mil…

przecież masz napisane mph/kmh.
czyli wewnętrzne wartości to km/h.
przebieg masz w milach.

Wydawało mi się, że mój skuter dużo pali ale to mi się chyba w takim razie tylko tak wydaje, bo skoro napisałeś, że przebieg u mnie jest w milach to w takim razie 1 mila to 1.61 km… tak wychodzi.

Czy to się zgadza?

podobno tak

główny pomiar masz w milach, kilometrowy jest drugorzędny - ten sam fakt naciska na to, że jest mierzony w milach.
dodatkowo pod przebiegiem masz napisane, że milowy.

jeżeli masz wątpliwości to sobie zmierz gpsem dystanse i porównaj z licznikowym.

Dziękuję za tak dokładne wytłumaczenie.

Bo w czym rzecz ano w tym bo myślałem, że mój skuter 2T spala 10 litrów paliwa na setkę, natomiast teraz wychodzi na to, że spala on w takim razie jakieś 5 - 5,5 l na setke.

Jeśli mila ma 1,61 km a tak jest przyjęte wszędzie w necie to wychodzi na to że mam zrobione od ostatniego wlania do baku 80 km a paliwa jeszcze jest…

Teraz poczekam aż braknie paliwa całkowicie doliczę mile, które zostały nabite kolejno przelicze je na km i dowiem się ile tak naprawdę byczek spala :slight_smile:

Domyślam się, że 2T ale skąd takie spalanie na serii ?

Jak rozumiem, chodzi Ci o to dlaczego te 5-5,5 litra na setkę?

Jeśli chodzi o to no to sprawcą tutaj jest niewyregulowany prawidłowo gaźnik i po prostu bierze więcej paliwa, ale to kwestia czasu :slightly_smiling_face:

Policzyłem, podsumowałem i wychodzi na to, że moim skuterem 2T, zrobiłem 126,4 km na pełnym baku w przeliczeniu z mil na km.

Czyli +/- 5,5 litra benzyny poszło na 126,4 km może jeszcze z 2-3 km bym zrobił bo na dnie zostało paliwa to chyba super wynik?

super to może nie ale w normie