Która pozycja na liczniku wskazuje na prędkość?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Przemek
    Gość

Hej jak w tytule.

Bo jakoś rozeznać się nie mogę.

Link do zdjęcia :

https://postimg.cc/zHKmRrgC

Przemek
    Gość

Chodzi mi oczywiście o km/h a nie mil…

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Nortos
    Uczestnik

przecież masz napisane mph/kmh.
    czyli wewnętrzne wartości to km/h.
    przebieg masz w milach.

Przemek
    Gość

Wydawało mi się, że mój skuter dużo pali ale to mi się chyba w takim razie tylko tak wydaje, bo skoro napisałeś, że przebieg u mnie jest w milach to w takim razie 1 mila to 1.61 km.. tak wychodzi.

Czy to się zgadza?

Wombat
    Moderator

podobno tak

Nortos
    Uczestnik

główny pomiar masz w milach, kilometrowy jest drugorzędny – ten sam fakt naciska na to, że jest mierzony w milach.
    dodatkowo pod przebiegiem masz napisane, że milowy.

jeżeli masz wątpliwości to sobie zmierz gpsem dystanse i porównaj z licznikowym.

Przemek
    Gość

Dziękuję za tak dokładne wytłumaczenie.

Bo w czym rzecz ano w tym bo myślałem, że mój skuter 2T spala 10 litrów paliwa na setkę, natomiast teraz wychodzi na to, że spala on w takim razie jakieś 5 – 5,5 l na setke.

Jeśli mila ma 1,61 km a tak jest przyjęte wszędzie w necie to wychodzi na to że mam zrobione od ostatniego wlania do baku 80 km a paliwa jeszcze jest..

Teraz poczekam aż braknie paliwa całkowicie doliczę mile, które zostały nabite kolejno przelicze je na km i dowiem się ile tak naprawdę byczek spala 🙂

Szumek811
    Uczestnik

Domyślam się, że 2T ale skąd takie spalanie na serii ?

Przemek
    Gość

Jak rozumiem, chodzi Ci o to dlaczego te 5-5,5 litra na setkę?

Jeśli chodzi o to no to sprawcą tutaj jest niewyregulowany prawidłowo gaźnik i po prostu bierze więcej paliwa, ale to kwestia czasu 🙂

Przemek
    Gość

Policzyłem, podsumowałem i wychodzi na to, że moim skuterem 2T, zrobiłem 126,4 km na pełnym baku w przeliczeniu z mil na km.

Czyli +/- 5,5 litra benzyny poszło na 126,4 km może jeszcze z 2-3 km bym zrobił bo na dnie zostało paliwa to chyba super wynik?

Wombat
    Moderator

super to może nie ale w normie

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button