Zipp Quantum R - Opinie

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

Więc tak chcialem się dowiedziec coś o waszych maszynach (Zipp Quantum R) jak wam sie nimi porusza ogolne informacje jakie macie wrażenia.

inca
    Użytkownik

mam go od tygodnia i jestem mega zadowolony.
    Wcześniej miałem Inca Street 50 2T i skok jakościowy jest olbrzymi.
    Plastiki super jakość i spasowanie , zrywność , hamulce , zawieszenie , światła same plusy.
    mam zrobione dopiero 400 km – jutro pierwszy przegląd gwarancyjny , docieram go jeszcze.
    Quantum jest odblokowany od nowości (moduł zapłonowy bez locka) zbiera się trochę mulasto na starcie ale potem dostaje dobrego kopa.
    Marcin_wlkp w jednym z postów pisał że można rolki na cięższe zmienić. może pokombinuję jak skończę docierac (jeszcze z 2 tyg.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

enter1978
    Użytkownik

Hm jak na chińczyka to może być, ja go kupiłem bo był duży. Mam przejechane 10 tyś km od wiosny, a własciwie od jesieni bo kupiłem go jesienią z wyprzedaży, zimą nie jeździłem tylko troche jesienią i teraz od wiosny na całego. Mogę ci opisać po kolei jak wygląda ekspluatacja.
    Przebieg 0 km dostarczono mi go do domu i zonk nie chce jechać ma czas (normalnie muł bagienny )i w ogóle cienki bolek, na drógi dzień wymiana modułu na odblokowany i jest trochę lepiej za dwa dni zmieniłem cylinder olewajac gwarancję bo chciałem mieć skuter który mnie będzie woził a nie stękał i grał na nerwach.
    Po 3 tyś pękło mi siedzenie (to znaczy ten plastikowy cały stelaż) skleiłem wzmocniłem i nie narzekam bo to trochę z mojej winy bo pakuję pod siedzenie więcej towaru niż tam sie mieści i na chama zamykam siedzenie uwieszając się na nim. Więc tu nie grymaszę bo trochę mu pomogłem pęknąć.
    Przy 4tyś km rozdarłem oponę (nie było szans jej zakleić i 90zł poszło).
    Przy 5500km wymieniłem świecę , pasek,i łożyska w wahaczu (wszystko tak profilaktycznie nistety pasek taki za 20zł).
    Przy 7200km w nocy prawie 30km od domu ten cholerny pasek pękł (i tak zaoszczędziłem że musiałem zadzwonić po gościa żeby mi autem podwiózł stary pasek no i za fatyge 50zł trzeba było dać , tak że nie opłacało sie oszczędzać na cenie paska).
    Przy 8tyśkm wymiana klocków hamulcowych i tulejek zawieszenia silnika.
    Przy 9tyś wymiana łozyska w główce ramy (bo mi skokami kierownica zaczęła sie skręcać).
    Przy 10tyś zgon wariatora (trochę z mojego zaniedbania, ale bardziej dlatego że to h…. nie wariator, fakt był po modyfikacjach ale to nie wielki miało wpływ na zuzycie się tych plastikowych dystansów które są na takiej blasze i ciagle się przesówają i sie starły a bez tych plastików to chwila i po wariatorze , szczególnie ze silnik to 90ccm i tak widzę że seryjny wariator tam w ogóle nie ma miejsca bytu.
    Jak na razie to tyle, nie ma źle, prócz zerwanego paska i padniętego wariatora to zwykłe ekspluatacyjne sprawy. Skuter jest duży, chce jechać , był tani bo zapłaciłem 2200zł, moło pali bo to 4T. Ja jestem zadowolony z tego skutera.

Nomad
    Użytkownik

Jeżeli chodzi o moją R-kę to ostatnio z okolic gaźnika leci olej w dużych ilościach i właściwie nie pali z rozrusznika, konkretnie zachowuje się tak jakby akumulator był prawie rozładowany (on sam jest w pełni naładowany) więc na ten moment to on więcej stoi w serwisie niż nim jeżdżę.

marcin_wlkp
    Użytkownik

kolega enter1978 albo nie wie o czym pisze albo sie pomylił.zipp quantum r ma silnik 2T i wcale mało nie pali bo od 3,5-4l/100km

inca
    Użytkownik

marcin_wlkp napisał:

kolega enter1978 albo nie wie o czym pisze albo sie pomylił.zipp quantum r ma silnik 2T i wcale mało nie pali bo od 3,5-4l/100km

Ja już drugi bak zszedłem na 3,1 L/100 km

wilczekiller
    Użytkownik

inca napisał:

mam go od tygodnia i jestem mega zadowolony.
    Wcześniej miałem Inca Street 50 2T i skok jakościowy jest olbrzymi.
    Plastiki super jakość i spasowanie , zrywność , hamulce , zawieszenie , światła same plusy.
    mam zrobione dopiero 400 km – jutro pierwszy przegląd gwarancyjny , docieram go jeszcze.
    Quantum jest odblokowany od nowości (moduł zapłonowy bez locka) zbiera się trochę mulasto na starcie ale potem dostaje dobrego kopa.
    Marcin_wlkp w jednym z postów pisał że można rolki na cięższe zmienić. może pokombinuję jak skończę docierac (jeszcze z 2 tyg.

Jak tu kolega pisze… że R-Ka jest odblokowana od nowości. Dziwne … chyba kupiłeś używaną … ja jakoś od nowości mam zablokowaną R-Ke ! I nigdzie nie widziałem nowego Quantumka który był odblokowany…

inca
    Użytkownik

Ja zamówiłem z allegro z transportem z mysłowic – zastrzegłem przy rozmowie telefoniczne j by był odblokowany i jest 😛 kwestia potargowania się przed zakupem. Dodam że Zipp nowy data produkcji 03-2012

Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

Cieszę się że jesteście zadowoleni ze swych maszynek ;p ja tak samo posiadam R-kę i szczerze mówiąc zarąbiście chodzi naprawdę jestem zadowolony z niego ;p .Też mam zamiar zmienic te rolki ;p pozdro dzięki za podzielenie się waszymi wrażeniami ;p oczywiście piszcie tu dalej jeśli będą jakieś pytania lub gdy będziecie się chcieli jeszcze czegoś dowiedziec ;p

Murdelec
    Użytkownik

Też posiadam eRkę i jestem mega zadowolony. Czekam tylko na wymiane licznika ale bez niego też się da jeździć. Co do odblokowanej nówki to w Mysłowicach ściągają blokady od razu na życzenie klienta ale chcą za to 100 czy 120zł a po co przepłacać jak odblokowany moduł na Allegro wraz z przesyłką kurierską kosztuje 40zł 🙂

inca
    Użytkownik

Murdelec napisał:

Też posiadam eRkę i jestem mega zadowolony. Czekam tylko na wymiane licznika ale bez niego też się da jeździć. Co do odblokowanej nówki to w Mysłowicach ściągają blokady od razu na życzenie klienta ale chcą za to 100 czy 120zł a po co przepłacać jak odblokowany moduł na Allegro wraz z przesyłką kurierską kosztuje 40zł 🙂

Ja nie płaciłem nic 🙂
    kwestia negocjacji ceny przed zakupem 🙂

Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

;p a niom ja za moj moduł placiłem 60 zł ;p

quaker
    Użytkownik

a ja jestem średnio zadowolony ze swojej R kupionej na jesieni ubiegłego roku – dużo czasu spędziła w serwisie – nawet wysyłana była do samego Przasnysza :/ skuter w dalszym ciągu – od samej nowości nie odpala bez dodania gazu na ciepłym silniku i straszliwie ciężko ustawić w nim gaźnik.

Arczi
    Użytkownik

Podejżewam że to kwestia danego egzemplaza…jeden skręcony lepiej a drugi ma tam jakieś niedociągnięcia…ja też ogólnie jestem zadowolony mimo małych pierdółek które wychodzą w czasie eksploatacji.
    PS: ile czasu rozgrzewacie rano silnik zanim ruszycie w drogę?

enter1978
    Użytkownik

Tak przyznaję nie wiedziałem że R ma tylko silnik 2T, ale opisana przezemnie obsługa mało dotyczy silnika, Na pewno łozysko główki ramy tak samo padnie w 2t jak w 4t bo jest po prostu marnej jakości. Ale najbardziej od samego początku wkur…. mnie lusterka , w quantumie to jest nieporozumienie, może w innym skuterze zdaja egzamin tu nic nie widać i nie da się tego badziewia ustawić, a jeszcze jak jadę w kurtce to juz całkowicie zasłaniam sobie widoczność rękawami, są za krótkie, za wąskie, mają beznadziejnie poprowadzone kable do kierunków, ostre krawędzie przy wlocie kabla przecinaja kabel. Jak boga kocham dziecko w wieku 5-7 lat bez wiedzy i narzędzi, bez biura komputerów itp, tak po prostu w stodole na klepisku jest w stanie lepiej zaprojektować lusterko, niż inżynier który zaprojektował takie dziadostwo, i jeszcze za to pewnie wziął pieniądze.

Arczi
    Użytkownik

a mi lusterka się podobają tzn. jeśli chodzi o kształt i w kurtce wszystko widzę natomiast to że się składają to faktycznie wkurwiająca sprawa. Jakiś czas temu pisałem o tym na forum i wsadziłem podkładki ząbkowe i sprężynującą i dziś w robocie znowu musiałem dokręcać śrubę 🙂

Nomad
    Użytkownik

Ja w swoim też narzekałem na lusterko lewe, bo ciągle się odkręcało i latało ale dałem zwykły kawałek gumy nałożony na śrubę i już lusterko się nie odkręca ani trochę od przeszło pół roku. I ja w swoim widzę wszystko dobrze; no i trochę ramienia też widać ale to szczegół.

Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

Wiecie co rzeczywiście te lewe usterko trzeba ustawiac co kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów ale to ni jest jakiś szczególny problem i tak mam zamiar kupic te masywniejsze z migaczami niestety nie ma oryginalnych do eRki ale to też nie problem bo znalazłem tego koloru co mój zielony Quantum R a od nowości z Moim skuterkiem nie było żadnych problemów nawet najmniejszych stał w zwykłym garażu bez ogrzewania przez zimę ani razu nie był odpalany i po zimie jeszcze troszkę śniegu było i co mnie naprawdę zaskoczyło odpalił za 2 razem z pilota 😀

Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

I nie dodałem jeszcze że akumulator był w domu a świeca została w skuterze na zimę. Szybkę też już dokupiłem ale to już jakiś czas temu zapomniałem o tym napisac w poprzednich moich postach i też sprawuje się super ochrania przed wiatrem ciało przy większych prędkościach.

Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

A największą zaletą jego według mnie są podwójne amorki z tyłu (musiały byc przy takich gabarytach) i LEDY tak te LEDY Przód tył i migacze mmmm 😀

Murdelec
    Użytkownik

Arczi napisał:

Podejżewam że to kwestia danego egzemplaza…jeden skręcony lepiej a drugi ma tam jakieś niedociągnięcia…ja też ogólnie jestem zadowolony mimo małych pierdółek które wychodzą w czasie eksploatacji.
    PS: ile czasu rozgrzewacie rano silnik zanim ruszycie w drogę?

Odpalam maszynę a później papierosa 🙂 Zanim wypale piździk się rozgrzewa 🙂

Arczi
    Użytkownik

hehe…ale wiesz, że palenie szkodzi Tobie i Twojemu otoczeniu – więc trujesz swoją R’kę ;D

Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

hehe ;p a ona tez nas spalinami ale my to kochamy ;D

slabed
    Użytkownik

Kupiłem 06.04 w Mysłowicach na terenie giełdy.Też odb.ale wydaje mi się że to odblokowanie polegało na tym że został przecięty kabelek od czójnika w przekładni ograniczającego prędkość tylnego koła.Jeżeli użytkownik INKA może sprawdzić ten kabelek to byłbym wdzięczny.Kabel niebiesko-biały wychodzi od dołu przekł.i wchodzi pod siedzenie.Najlepiej wyjąć siedzenie i zobaczyć czy on tam wchodzi w wiązkę kabli.Mój leci 65 ostatnie spalanie 2,8.Zastanawiam się czy z tymi modułami odblokowanymi to nie jedna wielka ściema.Ale może się mylę.

inca
    Użytkownik

Mój skuter tez leci 65-67km/h na prostej – na zjazdach max to 73 km/h.
    Nie chce mi się teraz zdejmowac siedzenia by tam zajrzeć – moze w weekend to zrobię.
    Kabel przesledzięłm od przekładni aż za owiewkę pod siedzeniemk i nigdzie nie jest obcięty. skoro kupilismy skuter w tym samym miejscu to na pewno mamy tak samo zdjętą blokadę.

Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

W zippach quantum R z tego co sie orietuje trzeba kupic moduł i to wystarcza by ciagnol tak jak mi 73 max

Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

ja nie mam nigdzie przeciętego kabelka ;p

slabed
    Użytkownik

Tez słyszałem że tylko moduł.Tylko czy to odblokowanie modułu nie polega na tym że złącze tego kabelka z przekładni jest w nim zaślepione bo on raczej napewno dochodzi do modułu.Czy naprawdę odbl. moduł ma coś jeszcze zmienione? Gdybym miał odbl. moduł to złączyłbym kabelek i założył odbl.a potem przy rozłączonym założyć zabl.i porównać osągi.Wtedy czegoś byśmy się dowiedzieli.

inca
    Użytkownik
    Arczi
    Użytkownik

Ja mam ten drugi (złoty) kupiłem za 30zł i działa. Ten pierwszy to chyba nie pasuje bo to do quantuma classica jest. Kolega Marcin_wlkp kupił do R’ki taki mały (pierwszy link) i mu nie chciał odpalić wogóle więc uważałbym na niego a w aukcji było że nie przyjmują zwrotów. Najlepiej sprawdź pod siedzeniem jaki masz czy mały czy duży 😉 5min roboty a masz pewność.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button