Koszt wymiany wariatora

Sporo tych postów piszę, ale chcę się upewnić. Skuter zawiozłem do mechanika-amatora. Do wymiany jest wariator i to tyle. Jakiej ceny mniej więcej mam się spodziewać za tą naprawę? Nie znam się, wszystko naprawiałem sam, a nie chcę być oszukany.

chłopie, zwolnij z tymi postami.
Cena zależy od warsztatu, lokalizacji (im większe miasto tym drożej na ogół), twojego stopnia znajomości z mechanikiem i sprzętu w jakim ten wariator wymienia.

Znam się z nim dość dobrze, czasem na piwko się wyszło. Wymienia go kluczem pneumatycznym, bo jest cały posklejany - jak na chinola przystało. Stawiam, że to jakoś 50zł. Mam rację?

nie wiem. wróżka wie. zadzwoń.
A skoro chodzisz z mechanikiem na piwko to się spytaj mechanika ile za to chce a nie na forum.

Według niego “To się okaże”, ale ja wiem, że on wie, że mechanik ze mnie żaden. No po prostu się nie znam i obawiam się, że mnie skroi.

to odpytaj się trzech mechaników w okolicy i sobie wyrobisz opinię. To wszystko zależy. W jednym warsztacie ci wymienią klocki hamulcowe za 50zł a w innym policzą 180 za godzinę. A w jeszcze innym 450 za godzinę.