Korektor momentu obrotowego

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Korektor momentu obrotowego

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe degename degename 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Korektor momentu obrotowego ma za zadanie przeciwdziałać ślizganiu się paska napędowego w naszym skuterze. Przy zwiększaniu obrotów wariator bardzo mocno zaciska się na pasku, tak mocno że sprężyna centralna prawie natychmiast uległa by i skuter zamiast szybko przyspieszyć zdusił się, wariator popuścił by pasek, sprężyna wróciła by na swoje miejsce, silnik nabrał by obrotów, wariator ścisną by pasek…
    Gdyby nie zwolnione rozwieranie talerzy sprzęgła pasek musiałby być ściśnięty bardzo mocno lub ślizgał by się na talerzach.

Korektor momentu obrotowego może się też psuć. Po czym to poznać? Po szybko zrywających się paskach. Ja w tydzień zerwałem 3. A w sklepie paski Gates Powerlink do tanich nie należą więc mój błąd kosztował mnie 90 zł, teraz będę musiał kupić nowy pasek – 45 zł i ten korektor – około 100 zł.

Zdjęcie profilowe romet727p10
    romet727p10
    Użytkownik

uuuuu Współczuję ;/

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    degename
    Użytkownik

Dodaję zdjęcia jak wyglądają uszkodzone elementy.

Najpierw bolce które prowadzą korektor po właściwej ścieżce:

A tutaj normalnie zużywający się otwór na bolec:

I w końcu wytarty i zużyte mocowanie bolca:

Bolec w nim potrafi się schować, wyciera się i źle prowadzi korektor. Potrafi zablokować korektor przez co możemy mieć ślizgający się pasek lub duże przełożenie na bardzo niskich obrotach.
    Można kupić same bolce i nowy korektor tylko rozwiercając dodatkowe otwory wykonane na mocowaniu sprzęgła.

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

A teraz może i głupie pytanie – gdzie ten korektor się znajduje ?

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe Patrykk
    Patrykk
    Użytkownik

Kapuchon .. to jest w sumie element sprzęgła.
    Wygląda to tak ( od strony zewnętrznej : Dzwon, „sprzęgło” czyli okładziny i właśnie kolektor momentu obrotowego ( zwany też talerzami sprzęgła ).

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Podejrzewałem że jest to w sprzęgle ale pewności nie miałem. Dzięki za wyjaśnienie 😉

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

degename, mogę Cię prosić o odświeżenie zdjęć?
    Sory, za odkopa.

degename
    Użytkownik

Niestety zdjęcia zostały usunięte wraz z moim kontem na ImageShack, jeśli je znajdę to wrzucę je ale z tego co pamiętam znajdowały się na karcie pamięci która się zepsuła.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie