Kopniak nie zawsze odbija.

Witam
Co może być powodem tego że kopniak nie zawsze odbija do końca tylko do połowy ? Zadam przy okazji drugie pytanko żeby nie zakładać dodatkowego tematu po odpaleniu silnika kilka razy zdarzyło mi się przez przypadek nacisnąć kopkę i słychać takie gruchotanie czy jest to normalne i czy to nie spowodowało że kopka nie zawsze odbija oraz czy nie szkodzi to ogólnie silnikowi ? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Warto sprawdzić kompresje.
Naciskanie kopki na działającym silniku to kiepski pomysł, bo slychać gruchotanie.

A tą kompresje sprawdza się jakimś urządzeniem ? Bo jak zatkam wydech to po ok. 5 sekundach gaśnie.

Tutaj kompresja nie ma nic wspólnego z tym że kopniak nie chce odbijać.Sprężyna za to odpowiada - sprawdź sprężynę i półksiężyc.

Półksiężyc lub zbierak (takie mniejsze) albo nienasmarowane, albo zdarte.

Mogły zjechać się zęby podczas naciskania kopnika na zapalonym silniku. Nie wolno takich rzeczy robić - przynajmniej starać się.

To gruchotanie to odgłos sprzęgła kierunkowego. Półksiężyc i sprzęgło jednokierunkowe mają tak ułożone zęby by przy kopnięciu sprzęgło zazębiło się z talerzem wariatora. Gdy naciśniemy kopniak na podczas pracy silnika zęby sprzęgła będą przeskakiwać na talerzu ale nie jest to groźne dla tych elementów. Chyba że mówimy o nie nasmarowanym układzie, wtedy wszystko jest możliwe.
Jeśli kopniak nie odbija należy nasmarować te elementy i jeśli to nie pomoże naciągnąć sprężynę kopniaka. Jak znajdę czas zrobię animację pokazującą działanie tych elementów. ;)

Raz na dziesięć kopnięć zdarzy się że nie odbije to nie jest tak że non stop. Pozdrawiam

1.pędzel(mały)
2.benzyna ekstrakcyjna(200-300ml)
3.smar grafitowy.
---Opis---
Wyczyść wszystko benzyną i nasmaruj smarem grafitowym...
Kopka musi lekko wchodzić i odbić.

gibkibongo napisał:

1.pędzel(mały)
2.benzyna ekstrakcyjna(200-300ml)
3.smar grafitowy.
---Opis---
Wyczyść wszystko benzyną i nasmaruj smarem grafitowym...
Kopka musi lekko wchodzić i odbić.

Dzięki za info do którego się zastosuję :) Dziś musiałem kopnąć i kopnąłem - kopniak został na dole:) Winę zrzucam na ostatnie bardzo złe warunki atmosferyczne w których musiałem się poruszać:)

Pozdrawiam

Wyczyść dokładnie pokrywę wariatora w okolicach kopki i ją nasmaruj bo często z powodu zdzierania się paska cała pokrywa jest ubrudzona takim czarnym popiołem który dostaje się też do kopki.
Tak było u mnie

musisz naciagnac sprezyne pod polksiezycem i jest ok mialem to samo. zeby nie zakladac nowego tematu mam pytanie, ma ktos jakis pomysl na to aby odpalic kopniaka czyms ?? bo niestety ten drazek od kopniaka mi sie ulamal jak wymienialem pokrywe ktora tez sie ulamala heheh probowalem zakrecic zabka ale niestety tylko sie slizga za 2 razem i lipa,a dodam ze musze z kilka razy go teraz kopnac bo sie troszke zalal i troche sie bede meczyl:) pozdrawiam i czekam na sprawdzone pomysly:)

ref