Kopanie rozrusznika

Witam!
Mam pytanie, czy jeśli będę kopał z rozrusznika nożnego, przy wyłączonej stacyjce, może się coś stać?

Podejrzewam , że nie powinno to niczego , zepsuć a już na pewno nie zapali ci skuter ( jeśli masz co innego to przepraszam ) , ale masz jakiś cel co do tego kopania czy chcesz go uruchomić ???

Skuter jest już na postoju zimowym, wiem, że przepalanie to jeszcze gorsze skutki, więc pomyslałem, że od czasu do czasu kilka razy kopnę w rozrusznik. PS, to 2T i tak myslałem czy on wtedy przypadkiem nie kreci na sucho i czy się nic nie zatrze

Pewni jakis z gimbazji chce pokopac jakiemus koledze..

O co Ci chodzi? -,-

Ja zadałem normalne pytanie, nie mam zamiaru nikomu nic niszczyć...

DooOMinO bez komentarza . A co do przepalania ,to jest świetna sprawa tylko jest jeden warunek , musi się silnik rozgrzać do maksimum . Po prostu musi osiągnąć taką temperaturę jakbyś nim troszkę pojeździł,
bo z spalonego paliwa ulatnia się coś takiego co " żre " metal , a zostaje to usunięte wtedy gdy silnik się rozgrzeje . A co do kopania na sucho ( że się tak wyrażę ) to raczej kiepski pomysł .

Ale nic się raczej nie powinno zepsuć? :) Bo zdarzało się, że już tak robiłem

Raczej od paru kopnięć to nie , ale nie polecam tego robić , bo po nie wiem czy to w ogóle coś da . Może i od tego się nic nie psuję ( mówię o robieniu tego na dłuższą metę ) ale ja polecam albo w ogóle nic nie robić albo włączyć go na tyle długo aby się rozgrzał silnik .

Okeeej dzięki :D

mój skuter stoi zawsze na podwórku i nawet nie rozgrzewam go zbytnio nawet w duże mrozy , jak muszę jechać to po prostu , odpalam silnik , czekam dosłownie chwilkę i ruszam , po przejechaniu jakiś 50 - 100 m daję już mu w palnik ile fabryka dała :)

SzymoOoN90 napisał:

DooOMinO bez komentarza . A co do przepalania ,to jest świetna sprawa tylko jest jeden warunek , musi się silnik rozgrzać do maksimum . Po prostu musi osiągnąć taką temperaturę jakbyś nim troszkę pojeździł,
bo z spalonego paliwa ulatnia się coś takiego co " żre " metal , a zostaje to usunięte wtedy gdy silnik się rozgrzeje . A co do kopania na sucho ( że się tak wyrażę ) to raczej kiepski pomysł .

A wiec tak, stawiaj poprawnie znaki interpunkcyjne bo to nie wyglada druga sprawa, chce cie zmartwic ale w silniku nie ma nigdzie metalu jest amelinium oraz zeliwo (chyba, ze ktos ma cylinder ameliniowy) a z lekcji fizyki wiesz ze zeliwo jest wytrwalsze.

DooOminO masz rację co do znaków interpunkcyjnych , i co do tego z czego jest zbudowany silnik też . ( Jeśli nadal popełniłem jakiś błąd to przepraszam )

a glin to nie metal czy może masz silnik z modeliny ?

wszystkie metale bierze korozja, bez wyjątku, kwestia tylko czasu.
niestety w moto najpierw lecą elementy utwardzane > powierzchnie toczne wału, łożyska, pierścienie, cylinder, później tłoczek(stopy glinu) itd

"silnik" bralem pod uwage tylko cylinder oraz kartery