! Forum Serwis kontrolka oleju

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe pioneerq pioneerq 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe pioneerq
    pioneerq
    Użytkownik

Witam ostatnio w moim skuterze zaplila sie lekko kątrolka oleju
    link:http://zapodaj.net/4166ef33663bf.jpg.html
    nie wiem co moze byc przyczyna tego. dodam ze olej jest paliwo jest akumulator jes naładowany

Generic Xor 2t 50cc
    Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

Może czujnik się tylko zawiesił.

Zdjęcie profilowe Fubu2PL
    Fubu2PL
    Użytkownik

Jeśli się zaświeciła to oznacza że brakuje ci oleju w dozowniku jeśli robisz sam mieszanke to zignoruj to

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.
    pioneerq
    Użytkownik

Tak świeci kontrolka gdy spuszczę olej z dozownika link :http://zapodaj.net/05b9e1d16cfcb.jpg.html oleju jest nalane full
    może byc inna przyczyna?

Generic Xor 2t 50cc
    pioneerq
    Użytkownik

Czy kontrolka może oznaczać że cos pospołu w skuterze np. pompa oleju?

Generic Xor 2t 50cc
    Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

Fubu2PL napisał:

Jeśli się zaświeciła to oznacza że brakuje ci oleju w dozowniku jeśli robisz sam mieszanke to zignoruj to

Fubu2PL nie rób zamieszania.Potrafisz czytać po polsku ?,i co najważniejsze ze zrozumieniem ?.Przecież kolega Pioneerq napisał w swoim pierwszym poście że oleju i benzyny jest full i to że akumulator jest naładowany.Na 100% problem leży po stronie czujnika,po prostu się zawiesił.O ile nie sprawi Ci kłopotu to wyjmij cały zbiornik (uprzednio zlej olej do jakiegoś czystego pojemnika)na olej i obróć go do góry nogami,potrząśnij kilka razy – powinno zadziałać.Potem poskładaj w odwrotnej kolejności,nalej oleju i sprawdż czy wszystko wróciło do normy.

pioneerq
    Użytkownik

Byłem przy skuterze z pare minut temu i rozkręciłem siedzenie pierwsze co zrobilem to odpiąłem kostke (2 kable) od plywaka kontrolka dalej sie lekko palila. Złaczyłem kostke i dalej to samo wyjąłem plywaka i odrazu zapalila sie mocno konrolka o braku oleju podnoisłem go i zgasła i znowu sie lekko palila. Czujnik jest chyba w dobrym stanie. Da sie jakos sprawdzic łatwo bez żadnych kluczy (narzędzi) czy olej idzie przez przewod?

Generic Xor 2t 50cc
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

A skuter nie słabł w czasie jazdy? Jeśli tak to nie ma powodu do obaw. Ja myślę, że to tylko czujnik przy pływaku.

U siebie zauważyłem, że moment zapalenia można w jakimś stopniu regulować unosząc i opuszczając rurkę w korku.

pioneerq
    Użytkownik

Skuter nie słabł. Czy moge odpiąć kabel od swiecy i potem sprawdzic czy olej przez rurkę leci do gaznika ?

Generic Xor 2t 50cc
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Tak tylko zdejmij przewód olejowy z gaźnika i patrz czy jak będziesz kopał zacznie pojawiać się olej.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie